Zamknij
REKLAMA

Jedni wyrzucają, inni dają drugie życie. Tak działa włocławska "Śmieciarka"

10.05.2021Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski

Jedni wyrzucają, inni dają drugie życie. Tak działa włocławska

Meble, wózki dziecięce, ubranka a nawet sprawny telewizor i pralki. Trudno uwierzyć, ale takie rzeczy można znaleźć w pobliżu pergoli śmietnikowych. Facebookowa grupa informująca o takich sprzętach działa także we Włocławku.

Grupy "Uwaga, śmieciarka jedzie" działają na terenie całego kraju.

Idea ich funkcjonowania jest słuszna. Chodzi o to, aby aby meble, porcelana, ubrania i inne sprzęty, które właścicielowi z różnych względów już się nie przydadzą, mogły posłużyć innej osobie. Ma być ekologicznie, a przede wszystkim zupełnie za darmo.

- Znalazłeś/znalazłaś coś fajnego na śmietniku? Wrzuć na grupę, koniecznie z lokalizacją skarbu (ulica/dzielnica). Również mile widziane oferty niepotrzebnych starych mebli i rzeczy z domu lub linki do ogłoszeń lokalnych. Tutaj NIE SPRZEDAJEMY! Nie oddajemy za wino. Tylko oferty zupełnie darmowe!

- informują organizatorzy grupy.

"Śmieciarka" działa także we Włocławku. Należy do niej już ponad 1,2 tysiąca użytkowników.

Co możemy znaleźć na facebookowej stronie?

Tylko w maju na stronie wystawiane były między innymi ubranka dla dzieci, wózki, sprawne telewizory i meble. Grupowicze, jeśli nie zabierają "upolowanych" sprzętów dla siebie, fotografują je i umieszczają post na grupie. W ten sposób łatwiej je znaleźć.

Aby zapisać się do grupy "Uwaga, śmieciarka jedzie – Włocławek" wystarczy kliknąć TUTAJ. Grupa jest prywatna, a żeby się do niej dostać, należy przeczytać regulamin i odpowiedzieć na kilka pytań.

Widzisz na śmietniku coś, co może się komuś przydać? Zrób zdjęcie. Fot. DDWłocławek

Podobne grupy działają także w pobliżu Włocławka, między innymi w Płocku, Toruniu, Rypinie i Aleksandrowie Kujawskim, a także w dużych miastach - w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, czy Łodzi.


komentarz (5)

jak bum cykcykjak bum cykcyk

21 2

niektóre mebelki na pewno fajne do odnowienia ale strach brac ze względu na pluskwy... niestety dawno temu w akademiku takie coś mieliśmy i to był koszmar 21:15, 10.05.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Gruby  Gruby

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ja radzę Ja radzę

8 0

Do gruby, ty z kolei wróć do szkoły i naucz się ortografii. Wstyd ile głąbów jeszcze w tym kraju. 05:58, 11.05.2021


q3r31q3r31

4 0

za granicą np w Szwecji są specjalne pomieszczenia na kazdym blokowisku kazdy tam zostawia meble i kazdy moze je wziac bo nie stoja pod głoym niebem! 09:09, 24.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

434434

3 0

Może stòł, ale kanapę, fotel to strach co w tym siedzi, jakie robactwo. 09:57, 26.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz