Zamknij
REKLAMA
Most Marszałka Rydza-Śmigłego nocą. Fot. Radosław Chrzanowski

22-latka mówi, dlaczego wyjechała z Włocławka. "Najbardziej wkurza mnie mała ilość ciekawych miejsc" [WYWIAD]

Radosław Chrzanowski 15.56, 07.12.2021

22-latka mówi, dlaczego wyjechała z Włocławka. "Najbardziej wkurza mnie mała ilość ciekawych miejsc" [WYWIAD]

"Łatwo się w nim odnaleźć", "Zmian na lepsze jest niestety dużo mniej niż tych na gorsze", "Ma parę atrakcji, ale można je zliczyć na palcach jednej ręki" – tak mówi o Włocławku 22-letnia Julia, aktualnie mieszkająca w Toruniu. Zapytaliśmy ją, co musiałoby się stać, by młodzi ludzie nie wyjeżdżali z Włocławka.

Co najbardziej lubisz we Włocławku?

Szczerze mówiąc, mam do Włocławka sentyment, ponieważ kojarzy mi się z dzieciństwem i rodziną. Mam tam dużo wspomnień. Lubię w nim też to, że nie jest dużym miastem, łatwo się w nim odnaleźć i nie jest zatłoczony.

Mieszkałaś tu przez większość czasu. Odczułaś jakieś zmiany na przestrzeni lat?

Mam wrażenie, że zmian na lepsze jest niestety dużo mniej niż tych na gorsze. Włocławek pustoszeje, zamyka się w nim wiele sklepów czy miejsc, przez co staje się nudny. Jeśli chodzi jednak o dobre zmiany, to zdecydowanie należy do nich remont bulwarów. Są one wizytówką Włocławka i miejscem, w którym chce się spędzać czas.

Na plus Włocławkowi wyszedł też remont teatru, który teraz jest dużo bardziej nowoczesny i przyjazny widzom. Doceniam także odnawianie budynków wielu szkół, między innymi LZK i LMK.

Co Cię najbardziej wkurza w naszym mieście?

Najbardziej wkurza mnie mała ilość ciekawych miejsc. Włocławek ma parę atrakcji, ale można je zliczyć na palcach jednej ręki. Kiedy chce się wyjść ze znajomymi na miasto, to nie ma dużego wyboru miejsc, do których chciałoby się pójść. Koniec końców ląduje się znowu w tych samych miejscach co zawsze.

Rzadko kiedy organizowane są we Włocławku imprezy, koncerty czy jakieś większe wydarzenia, które zachęciłyby mieszkańców do aktywnego udziału. Miastu zdecydowanie brakuje atrakcji i różnorodności.

Twoje ulubione miejsce we Włocławku.

Bardzo lubię bulwary, przystań, Jezioro Czarne i teatr. To miejsca, które odwiedzam najczęściej i w których lubię spędzać czas.

Czy uważasz, że nasze miasto jest bezpiecznym miejscem do życia dla kobiet?

Osobiście boję się chodzić sama po mieście, kiedy jest ciemno. Niektóre ulice są słabo oświetlone, a w wieczornych porach często kręcą się po nich nie do końca przyjazne typy. We Włocławku mało jest młodych ludzi, którzy w weekend czy w ciągu tygodnia byliby wieczorem albo w nocy na mieście. Robi się przez to jeszcze bardziej nieprzyjemnie, jeśli idzie się w nocy samemu do domu.

Dlaczego postanowiłaś przeprowadzić się do Torunia?

Przeprowadziłam się do Torunia głównie z powodu studiów, ale zostałam w nim, ponieważ jest bardzo przyjaznym i urokliwym miastem. Jest tutaj dużo fajnych miejsc, restauracji, klubów, barów, do których można iść samemu albo z przyjaciółmi. Mimo że nie jest dużym miastem, to bardzo dużo się w nim dzieje: czy to imprez, czy wydarzeń kulturalnych.

Wielki urok ma też starówka, a zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy. Cała starówka jest ślicznie przyozdobiona światłami. Toruń ma świetny i niepowtarzalny klimat i bardzo dobrze mi się tu mieszka.

Co musiałoby zmienić się we Włocławku, by młodzi ludzie z niego nie wyjeżdżali?

Myślę, że powinno w nim być przede wszystkim więcej miejsc pracy i możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Przydałoby się także więcej miejsc do zabawy i miłego spędzania czasu z przyjaciółmi.

 

komentarz (93)

Krzyż na drogęKrzyż na drogę

49 91

jw 16:03, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mistrz13Mistrz13

9 10

Ale w Toruniu nikt Cię nie zna to można szaleć co druga studentka świadczy usługi każdy wie jakie i nie pitol że we Włocławku nie ma atrakcji są ale każdy każdego zna kojarzy i by się wydało pozdrawiam 😂😂😂 00:19, 08.12.2021


Demokracja jest złymDemokracja jest złym

37 15

Takich oczywistości dawno nie słyszałem... "powinno być to i tamto, nie powinno być tego i tamtego". Super tylko to niczego nie zmieni, jedno wychodzi z drugiego, po jaką cholere robić różne wydarzenia czy otwierać nowe miejsca do "zabaw" skoro ludzie odchodzą i nie opłaca się robić nowych rzeczy dla małej grupy osób? Trend wyprowadzki z Włocławka nie trwa od roku czy dwóch, tylko od przynajmniej kilkunastu, a nawet może więcej. Młodzi ludzie generują potrzebę tworzenia różnych eventów i otwierania się miejsc do spędzania czasu, tylko że oni chcą tego na teraz, ponieważ teraz są młodzi, za kilka lub kilkanaście lat już nie będą, dlatego przeprowadzają się do miast, gdzie te miejsca i wydarzenia są TERAZ. Za mało młodych ludzi zostaje we Włocławku żeby odwrócić ten trend emigracji z miasta, nikt też nie daje gwarancji, że jeśli przykładowo kasia i tomek zostaną, to czy nie odejdą basia i adam itd. itd. Zostać w mieście musiałaby przynajmniej połowa obecnych młodych ludzi i tak przez przynajmniej kilka lat. Pozostają też kwestie wirusowe, przedsiębiorcy nie wiedzą co ich czeka od rządu, czy nie zamkną im knajpy, a otworzenie lokalu to są grube tysiące złotych do zainwestowania, które się mogą nie zwrócić. Podsumowując, trzeba się pogodzić z tym, że Włocławek upada i nie ma dla niego ratunku, można jedynie spowalniać trend wyprowadzki, a wywiad z tą Juleczką był nudny na maxa i niczego nie wniósł, typowe narzekanie młodej dziewczyny, która wszystko chcę na teraz. 16:10, 07.12.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Chcę w  nim zostać. Chcę w nim zostać.

6 6

Gdyby iść tokiem twojego rozumowania, to nie powinno się nic robić. Mam inne zdanie od ciebie, dlatego czekam na więcej zmian na dobre, w moim mieście. 18:37, 07.12.2021


Zasmucony.Zasmucony.

3 0

Aż tak mocno o to, że Włocławek całkowicie upadnie się nie boję. Jeśli wyjadą włocławianie to na ich miejsce, czy nam się to podoba, czy nie, pojawią się przybysze z innych krajów (Afryka, Bliski Wschód). Szkoda tylko, że tak łatwo dorobek całych pokoleń i nasze miasto oddamy innym za darmo. Niestety nasza włocławska młodzież jest w większości pozbawiona lokalnego patriotyzmu i zaangażowania w pracy na rzecz swojej małej ojczyzny. Bardzo łatwo ulega pokusom blichtru innych miejsc; one też w szybkim czasie się opatrzą i staną się zwykłą rzeczywistością. 10:18, 08.12.2021


Demokracja jest złymDemokracja jest złym

2 0

Chcę w nim zostać- Źle mnie zrozumiałeś. Nie napisałem, że nie powinno się NIC robić. Autorka tekstu żali się, że w mieście nie ma różnych eventów i różnorodnych miejsc do zabaw, że jeśli ktoś chcę iść gdzieś w piątkowy wieczór to ma ledwie kilka tych samych miejsc do wyboru. Ja napisałem czemu otwieranie się nowych miejsc jest bez sensu, z powodu braku popytu w postaci zbyt małej liczby młodych osób, które głównie weekendami wychodzą się "zabawić" i niepewnością działań rządu co do walki z wirusem. Widzisz, ty chcesz czekać na dobre zmiany w mieście i chwała ci za to, ale większość nie robi tego, tylko wyprowadzają się do miasta, gdzie te pozytywne zmiany, gdzie wydarzenia i eventy dla młodych są na teraz, ponieważ nie wiadomo ile czasu będzie trzeba czekać, a jednak młodość jest krótka i młodzi ludzie nie chcą jej poświęcać zostając w mieście tylko po to, żeby mówić sobie "no ja i moi znajomi zostaliśmy i czekamy na dobre zmiany w mieście" bo nie wiadomo ile będzie trzeba czekać i czy w ogóle one nadejdą. Włocławek może pewne rzeczy robić żeby się rozwijać, głównie stawiać na biurowce, ponieważ młodzi ludzie chcą pracować często w biurach, w siedzibach firm ale to też nie jest takie proste przekonać firmę X żeby założyła oddział we Włocławku. Podsumowując wywiad z tą dziewczyną był kompletnie bez sensu, typowe narzekanie młodej dziewczyny, która potrafi tylko krytykować ciąg zaniedbań trwający przynajmniej kilkanaście lat i sama dla własnej wygody wyniosła się do miasta, w którym ma miejsca do zabaw i eventy na teraz, ponieważ jej i jej podobnym młodym osobom nie chcę się czekać na zmiany, które mogą trwać wiele lat albo nie nadejdą nigdy, lub nadejdą ale nie w takim kształcie, jakiego by młodzi oczekiwali. 06:59, 10.12.2021


EdwardEdward

33 81

Tu jest pełno pracy miasto możliwości tanie mieszkania na wynajem,wspaniałe uczelnie rozwinięta komunikacja,nowoczesne autobusy piękne bulwary ,nowoczesne centra handlowe, sklep na sklepie ,market na każdym kroku,co kawałek sklepy z tanią odzieżą, Włocławek jest wspaniałym miastem 🙂
To miasto odżyło dzięki Naszemu Prezydentowi i vice,wspaniali ludzie włączyli 6 bieg naszemu wspaniałemu miastu
co do mieszkańców to bardzo życzliwi ludzie .Ja stąd się nigdy nie wyprowadzę tu aż chce się zyc 16:12, 07.12.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

BroadsideBroadside

6 3

Szanowny panie , wszystko ok . Jednak uważam że panu Vice należą się większe słowa uznania aniżeli samemu włodarzowi , ponieważ ten wykazuje większe zainteresowanie miastem . Prezydent jest tylko tam gdzie Jest wszystko cacy i jeszcze do tego cykną mu fotkę byleby tylko zaistnieć .
01:26, 08.12.2021


oo7oo7

3 1

Do Broadside - człowieku nie czujesz wkrętu ? 05:23, 08.12.2021


MarttMartt

5 1

;)))) i te wspaniałe uczelnie haha:)))) 06:32, 08.12.2021


EdwardEdward

9 53

Tu jest pełno pracy miasto możliwości tanie mieszkania na wynajem,wspaniałe uczelnie rozwinięta komunikacja,nowoczesne autobusy piękne bulwary ,nowoczesne centra handlowe, sklep na sklepie ,market na każdym kroku,co kawałek sklepy z tanią odzieżą, Włocławek jest wspaniałym miastem 🙂
To miasto odżyło dzięki Naszemu Prezydentowi i vice,wspaniali ludzie włączyli 6 bieg naszemu wspaniałemu miastu
co do mieszkańców to bardzo życzliwi ludzie .Ja stąd się nigdy nie wyprowadzę tu aż chce się zyc 16:12, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SUSANSUSAN

0 23

Testimomy on how I got my loan
I live in UK London and i am a happy woman today? and i
told my self that any lender that rescue my
family from our poor situation, i will refer
any person that is looking for loan to him,
he gave me happiness to me and my family, i
was in need of a loan of $250,000.00 to
start my life all over as i am a single
mother with 3 kids I met this honest and GOD
fearing man loan lender that help me with a
loan of $250,000.00 U.S. Dollar, he is a GOD
fearing man, if you are in need of loan and
you will pay back the loan please contact
Mr. Anthony Mitchell
via EMAIL : [email protected]
16:20, 07.12.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Dzen DzekopoDzen Dzekopo

5 0

A ja nie mam telefonu .Zadzwonimy Zadzwonimy 17:29, 07.12.2021


MimiMimi

5 0

Susan zapomnialas polskiego?obowiazujaca waluta w Uk to funt a nie dolar haha👍Samotna Matko 3 dzieci,przestan udzielac chorych rad tylko idz do pracy I przestan bujac w oblokach. 18:30, 07.12.2021


rsc75rsc75

2 0

Go f*ck yourself darling💩 00:40, 08.12.2021


LopezLopez

0 0

Ciekawe, jak spłaci 250.000 USD :) 07:44, 08.12.2021


AdekAdek

14 75

22 lata, to najwyższy czas, by używać w kakao. Bardzo dobrze, że wyjechała z naszego miasta, nie pasuje to wypad 16:25, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Edward do adkaEdward do adka

5 1

Adek tczmie.. daj spokój z tym kakao 17:34, 07.12.2021


TyśącTyśąc

58 46

Paniusia jak podrośnie, to zrozumie, że nie samą starówką i zabawą człowiek żyje.
16:27, 07.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

!!!!

23 5

BO TO ROCZNIK 2000 NIE 80 , 85 , 90 :) TO SĄ JUŻ CYBORGI CYFROWE 16:53, 07.12.2021


EdwardEdward

19 8

Świruje pawiania poleciała na tramwaje starówkę i pizzę z pieca wroci 17:32, 07.12.2021


MIESZKOMIESZKO

57 30

Powiedziała osoba na utrzymaniu mamy. Za daleko nie wyjechała, żeby w razie co wrócić na pieszo. Włocławek ma mało atrakcji ale w toruniu wystarczy jedna - starówka. Jak już "gwiazda" dorośnie i przestanie się bawić, to okaże się, że i Sokółka mała będzie OK. Ludzie emigrują z Włocławka ale najczęściej na obrzeża. 16:32, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Oui, oui!!Oui, oui!!

4 14

To tobie pozostały obrzeża mózgu, bo reszta obumarła i nie pracuje. 😄 😄 😄 19:07, 07.12.2021


ciekaweciekawe

43 16

że mieszkańcy Torunia narzekają na brak miejsc pracy / muszą jej szukać poza miastem /, słabą komunikacje miejską , brudne i nie oświetlone ulice .Wszechobecny wielebny i komunista od 20 lat rządzony tym czerwonym miasteczkiem . 16:36, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QtasQtas

56 29

Włocławek to miasto na fundamentach komuny,która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. 16:37, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

??????

41 22

I co Marek na to? Pewnie dziewczyna kłamie i ma zbyt wielkie wymagania? 16:37, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marek ale innyMarek ale inny

11 3

Oczywiście że kłamie 17:31, 07.12.2021


O AO A

46 33

Przyznam szczerze, że bardzo przykre są te komentarze. Zaczynajac od tego, że szerzycie nienawiść wobec młodej dziewczyny, a kończąc na zamkniętej głowie lokalnych patriotów. Nie znacie sytuacji i nic Wam do tego, czy utrzymuje się za pomocą środków rodziców czy nie. Prawda jest taka, że Włocławek to dziura i oprócz pracy przy produkcji keczupu niewiele jest możliwości rozwoju. Pewnie większość lokalnych „patriotów” właśnie tam zapier… Mam nadzieje że pod choinkę zyskacie dystans do siebie i otworzycie swoje zamknięte głowy na inny poglądy. Doza szacunku do drugiego człowieka tez nie zaszkodzi, NARA 16:43, 07.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

!!!!

15 1

ROCZNIKI 2000 POGUBIĄ SIE JAK WŁADZA ODETNIE IM PRĄD 😂😂😂 16:51, 07.12.2021


xxxx

4 2

Znam Toruń chyba trochę lepiej niż udzielająca wywiadu. Wszechobecny bród, kłopoty z wywozem śmieci, fatalna komunikacja (tak publiczna jak i sieć dróg), woda o smaku ....., ale nie wody. Brak przyzwoitej restauracji (choćby na poziomie "Aleksandra, Impresji, River Seid, Qatro itp), które zastąpiono piwożłopniami. Mnóstwo megalomańskich, stojących pusto inwestycji: Motoarena bez przyzwoitych meczów, Centrum Dialogu bez dyskusji, hala sportowa zapełniana raz do roku na urodziny RM, Młyn Wiedzy i kościół pod bardzo długim wezwaniem. Stare miasto nie może być remedium na beznadzieję kulturalną. Słaby teatr z aktorstwem na poziomie naszego TLU i snujący się, znudzeni studenci tego nie zmienią. Akademickiemu miastu, którego uczelnia z leadera nauk prawnych i fizyki stoczyło się na pozycję czerwonej latarni w rankingach prawdziwych uniwersytetów, pozostaje chwalić się tylko sukcesami sprzed kilku wieków. Toruń płaci za przyjaźń dworu (Całbecki i Zalewski) z ołtarzem (Rydzyk). Upadki Elany, Merinotexu, Polchemu, Towimoru, choć nie zawinione przez miasto były zbyt niszczące dla miasta by udało je się nadrobić wydawaniem unijnych dotacji przyznawanych na preferencyjnych warunkach. Oczywiście ilość ludzi w wieku 20 - 25 lat nadaje Toruniowi uroku, ale czy po ukończeniu studiów oni zostają? 10:34, 08.12.2021


!!!!

24 9

ZA MOICH CZASÓW BYŁA NOKIA 3310 I JESZCZE TELEFONY Z ANTENKĄ :) DZISIEJSZA MŁODZIEŻ SMART W RĘKU NIE PATRZĄCA SIE NA SAMOCHODY I TO CO OTACZA JEZUUUU JAK WYŁĄCZĄ IM PRĄD TO SAMOBUJA WALNĄ BO PRZECIEŻ BEZ PESBOKA TO NIE MA PULSU ŻYCIA :) TAK TO WIDZĘ ZA PARE MC O ŚWIECZKACH TO ONI NIE WYTRZYMAJĄ 😂😂😂😂 16:50, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdekAdek

4 0

Ja jeszcze mam ten telefon mam w nim gadu gadu nie potrzebuje fejsbuka nie muszę być nowoczesny u nas na Tumskiej jeszcze mogę poszpanować tym telefonem dostałem go od sąsiada na komunię 17:31, 07.12.2021


!!!!

36 4

ROCZNIK 2000 TO CYBORG CYFROWY , WYSTARCZY ZOBACZYĆ W AUTOBUSACH :) 24 H TELEFON W RĘKU :))))))))))) 16:54, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CYBORG CYFROWY CYBORG CYFROWY

10 19

CYT
Przeprowadziłam się do Torunia głównie z powodu studiów, ale zostałam w nim, ponieważ jest bardzo przyjaznym i urokliwym miastem. Jest tutaj dużo fajnych miejsc, restauracji, klubów, barów, do których można iść samemu albo z przyjaciółmi. Mimo że nie jest dużym miastem, to bardzo dużo się w nim dzieje: czy to imprez, czy wydarzeń kulturalnych.


PODZIĘKUJ WŁADZY ŻE POZAMYKAŁA CI DYSKOTEKI XD ALE W KAŻDYM MIEŚCIE W POLSCE XD MUSISZ TERAZ JECHAĆ DALEJ BY WŁADZA DAŁA CI BAWIĆ SIE I PIĆ BO NAM WŁADZA ZABIERA PRACĘ I SWOBODY OBYWATELSKIE . MAMY CZUĆ RESPECT . 16:59, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LOLLOL

0 0

No joooo, dobrze mówisz joooo 14:22, 09.12.2021


qw_qw_

30 7

Festiwal boomerów nie widzących świata poza żabką uważam za otwarty. Dlatego to miasto zdycha, całkowity brak tolerancji. 17:30, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dzen dzekopoDzen dzekopo

16 9

Co do oświetlenia i nas też jest piękne nie trzeba dużo chodzić wszystko jest w zasięgu ręki można się na pięcie zakręcić na placu wolności i wszysko widać nie trzeba krążyć jak to robisz po Toruniu by oko nacieszyć 17:36, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZisZis

43 10

Mieszkałem w Toruniu, mieszkam we Włocławku, ja mam ochotę to wsiadam i jadę pospacerować po Starym mieście, a jak wydawać pieniądze to we Włocławku. Tu więcej jest możliwości tylko macie ciasne umysły. Ilu znajomych urodzonych w Toruniu żyje że aż wstyd, ale nie ma takiego mniemania jak wielu tych co to trochę Torunia widziały i już wielce niewiadomo co. Ludzie, Włocławek się zmienia, jeżeli myślicie inaczej to trudno. Demografia wszędzie szwankuje, natomiast ja nie tracę czasu na korki, zarobki mam wyższe i mam całą rodzinę blisko. Dyskoteki były dobre w latach 19-24, ale w wieku 29 lat to już widzisz, że ten Toruń to taki różowy nie jest. Stare Miasto to Krzyżacy, także to historia inna, poza tym rozejrzyj się. Młodzi uciekają z Torunia bo pracy nie ma w zawodzie. A co do zarobków to idzie niż i jest słabo, studentów mniej. Włocławek zyskuje, kto widzi ten wie, i to mimo że władza Marka jest fatalna, to są inne rzeczy które idą na plus. Tylko normalni plodzcie zis 17:46, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mimi Mimi

23 5

Mam nadzieję że wreszcie wypięknieje ulica 3-go Maja i zacznie tętnić życiem. Wtedy szybko będziesz chciała wrócić do swojego rodzinnego miasta i nim się chwalić. Ja cierpliwie czekam. Oby jak najszybciej. 18:47, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


EdwardEdward

5 2

Na 3 mają można śmiało kręcić kontynuacje powinojenego filmu "Dom" film bądź powojenny tylko tam sypnąć ppiachem
i gotowe
Albo sami swoi 2 19:27, 07.12.2021


REKLAMA

KajkaKajka

14 6

Niech cudze strony chwali ktoś inny , ja swe zagrody i dom rodzinny , dźwięk ojcow mowy , rodzinna strzecha i umysł zdrowy jest mą uciechą. 18:55, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RysaRysa

6 0

Edward = emeryt. 19:07, 07.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

EdwardEdward

1 0

Nie :) Jeszcze idę potańczyć to tylko Nick 19:28, 07.12.2021


EdwardEdward

0 0

PESEL zaczyna mi się na8xxxxxxxxx 19:28, 07.12.2021


Don VitoDon Vito

26 5

Zadałem sobie trud i przeczytałem wszystkie komentarze i dziwię się,że przy tylu narzekaniach nikt nie wspomniał o powszechnym brudzie i nieładzie panującym w mieście
Dla mnie,emeryta jest to chyba jeden z ważniejszych powodów dla,których czyję się tutaj jak w grajdole na dalekim wschodzie Europy.
Przy takim podejściu rządzących to nawet ajbardziej atrakcyjne miejsca pracy nie zatrzymają młodych ludzi w tym mieście 19:21, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XdXd

2 0

Zapraszam do Bydgoszczy, proszę sprawdzić czy tam jest czysto i czy są równe chodniki na osiedlach, jest tak bezpiecznie i fajnie na osiedlach xd tylko mieszkam tam dlatego, że pracuje w szpitalu. Włocławkowi brakuje mniej niż Wam się wydaje. Trzeba się ogarnąć, ja nie zamierzam docelowo mieszkać w Bydgoszczy, właśnie szykuje się do zakupu mieszkania we Włocławku zaraz za policja także pozdrawiam 🙂 09:29, 08.12.2021


KajaKaja

17 7

Bardzo ładnie opisalas miasto Toruń super 👍 ja też lubię tam jeździć zawsze coś się dzieje po mieście chodzi się bezpiecznie restauracje otwarte kawiarenki nie widać bezdomnych❤️ 19:22, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NitNit

15 3

Toruń super miasto blisko zawsze latem jak mamy gdzieś wyjść na miasto to wolimy sobie jechać do Torunia👍 19:25, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LaskaLaska

16 8

Mój syn 4 lata temu wyjechał z Włocławka do Poznania praca jest, stać go na wynajęcie mieszkania. Piękne miasto dla młodych. 20:25, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gregi Gregi

20 4

Niestety duzym problemem naszego miasta jest brak młodych, inteligentnych ludzi. Dużo osób jak ma trochę oleju w głowie to znajdzie swoje miejsce w innym lepszym do życia mieście. Na pewno duży wpływ ma na to marazm na rynku pracy i różnorakie towarzystwa wzajemnej adoracji zwłaszcza jeśli chodzi o pracę w administracji publicznej. Niestety żeby mieć jakieś wyższe stanowisko trzeba byc partyjny lub czyimś kolega lub kochanką. Pracodawcy prywatni lub zakłady pracy też swoimi stawkami też nie szaleją chociaż plusami są tanie mieszkania, brak korków i że miasto można przejechać przez 15 minut. Czy to wystarczy by zatrzymać wyludnianie się Wloclawka? Narazie jakieś poprawy nie widać. 20:43, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


sadolsadol

18 2

młodzi ludzie wyjeżdżają w włocławka a ich miejsce zajmują okoliczni małomiasteczkowi młodzi ludzie którzy weekendy ,święta spędzają w miejscu swojego pochodzenia.włocławek jest potrzebny bo tu są
1.szkoły
2.służba zdrowia
3.praca
4.sklepy coś ala wzorcownia
5.można polansować się autem tdi na placu wolności
urodziłem się 50 lat temu i każde ich pokolenie coraz mniej identyfikuje się z miastem tworzą się enklawy rodzinne w zakładach typu anwil gdzie już 3 pokolenie i znajomi jest zatrudniane 20:52, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BydziaBydzia

0 0

Jak w Zachemie :( 10:09, 08.12.2021


Kujawiak77Kujawiak77

13 8

Jej życie,jej wybór,jej sprawa.Mi tam we Włocławku jest dobrze.Jestem dumny z tego miast i z tych ziem. 21:16, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Tr Tr

7 7

Toruń? To następna zapuszczona wiocha. 22:39, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcdabcd

7 6

Mieszkałem rok w Gdańsku. Po roku z chęcią wróciłem do Włocławka bo z wyższym wykształceniem zarabiałem tam mniej niż tu, a ceny tam z kosmosu. Mydlenie oczu robią turyści gdzie wśród tłumu na starówce i plaży ginie bezdomność, bieda, syf za kamieniczkami i nie tylko. Na koncert iść to do tunelu na dworcu głównym. Osiedla to beton to samo co tu, apartamentowce, zamknięte osiedla. Przy dworcu we Wrzeszczu i nie tylko ciężko papierosa spokojnie zapalić bo zaraz sępy się zlatują. Ukraińcy na każdym kroku. Jedyny plus to morze, jeśli znajdziesz czas po pracy wiecznie stojąc w korku. Nie wiem czym ona się zachwyca w tym Toruniu. Kwestia wyboru. Włocławek jest spokojniejszy, piękne lasy, jeziora, gdzie indziej wszędzie pod turystów się robi. 22:52, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcdabcd

4 6

Mieszkałem rok w Gdańsku. Po roku z chęcią wróciłem do Włocławka bo z wyższym wykształceniem zarabiałem tam mniej niż tu, a ceny tam z kosmosu. Mydlenie oczu robią turyści gdzie wśród tłumu na starówce i plaży ginie bezdomność, bieda, syf za kamieniczkami i nie tylko. Na koncert iść to do tunelu na dworcu głównym. Osiedla to beton to samo co tu, apartamentowce, zamknięte osiedla. Przy dworcu we Wrzeszczu i nie tylko ciężko papierosa spokojnie zapalić bo zaraz sępy się zlatują. Ukraińcy na każdym kroku. Jedyny plus to morze, jeśli znajdziesz czas po pracy wiecznie stojąc w korku. Nie wiem czym ona się zachwyca w tym Toruniu. Kwestia wyboru. Włocławek jest spokojniejszy, piękne lasy, jeziora, gdzie indziej wszędzie pod turystów się robi. 23:13, 07.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kimkim

1 0

Wróciłem tu po 30 latach na starość nie jest tu żle ale za młodego , wielkie miasto a Włocławek różnica światów . 05:36, 08.12.2021


Kilka słówKilka słów

2 1

Oferta powiedzmy handlowa kiedyś w większych miastach była lepsza. Dzisiaj Włocławek już ma wszystko co trzeba. Usługi na osiedlach są. Problem mamy z tym, że miasto nie zbudowało hospicjum, że nie ma w końcu rozbudowanego szpitala że to długo trwa. Jest szpital na Barskiej prywatny. Wiele pomaga. Przychodnie są. Teraz na Wyszyńskiego będzie rewolucja, także popracujmy nad szpitalem, i odnowieniem kamienic na 3 Maja. Zachęcam również do zakupów jak tylko można i korzystania z usług na 3 mają i okolicach, są jeszcze tam perełki, a dla nich każdy klient jest ważny. To są ludzie włocławianie z charakterem, takich warto wspierać. 10:07, 08.12.2021


StaryStary

11 3

Toruń to starówka,poza tym jest niewiele się różniący od innych około 100 tyś miast. Bloki i takie tam jak wszędzie. 23:17, 07.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ProsteProste

5 2

Kiedyś mieli OBI i Geant. Teraz u nas jest OBi, Auchan, Castorama lepsza od tej toruńskiej, mam porównanie choćby nowocześniejsza i pracownicy u nas lepiej ogarnia, Agata Meble, kilka nowych sklepów meblowych, sklepów jest już tyle, że człowiek czasem aha pieniądze mam i dowiaduje się od sąsiadki że trzeba tam jechać bo była promocja, kiedyś był jeden większy sklep a teraz choćby te action dealz Jysk itd. jest mnóstwo. Po odzież już nie jeżdżę do Torunia, ogarniam wszystko we Włocławku, nawet ekskluzywne marki, są sklepy we Włocławku na Królewieckiej, na POW czy Kościuszki, i Piekarskiej. Można kupić nawet Calvin Klein czy Karla. Zacznijcie tylko widzieć miasto. Przykładowo Agata Meble otworzyło pierwszy swój sklep w województwie właśnie we Włocławku. Ile mieszkań się teraz buduje i to ładnych. Wyprzedaja się na pniu miasto zmienia się na plus, park Bulwary, przystań. Jest wiele nowoczesnych pięknych miejsc. Do Torunia choć mam 40 wpadam bardzo rzadko bo nie ma po co. U nas są hurtownie, specjalistyczne sklepy budowlane, markety patio mrówka matbud PSB. Codziennie odkrywam że coś można zrobić u nas. Cięcie marmurów, szklane wykończenia, wszystko tu jest. I wiele firm powstało 5-15 lat temu. A ten co nie widzi to nie widzi. 10:00, 08.12.2021


MotylMotyl

6 1

Co wy pitolicie Panu z wąsami i brodą oraz jego świcie jest tu wspaniale,nie nadążają z biznesami pracy pełno w czerwonym mieście brawo Krzychu G, kuku i wojtek 23:19, 07.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QwertyryniaQwertyrynia

7 5

Przyjechałam do Włocławka jakiś czas temu, wcześniej mieszkałam 10lat w Gdańsku bo stamtąd pochodzę - może dla odmiany zróbcie wywiad z kimś takim jak ja? Xd
Czemu każdy na każdym kroku we Włocławku narzeka tylko na miasto? :D ludzie, tu jest fajnie, po co tyle wiecznego narzekania:D (bo od kiedy tu jestem to właśnie to Wasze narzekanie na Włocławek uderza najbardziej xd) 01:39, 08.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarttMartt

1 3

Pochodzisz z Gdanska i tam mieszkales 10 lat?? Haha. Porównanie. Jak Ci za drogo wystarczylo sie przenieść do Gdyni. Włocławek i Trójmiasto co Ty porownujesz a minusy jak kazde duże miasto. Ukraińcy to wina rządów a że tu ich nie ma to sorry, do tej dziury nie chca przyjeżdżać wiec o czym s to świadczy. Wbrew pozorom Ukrainiec byle g nie weźmie. 06:40, 08.12.2021


Ukraincy są Ukraincy są

2 0

Wynajmuje Ukraińcom mieszkanie we Włocławku 🙂 i mam porównanie z Bydgoszczą. Tam więcej jest lumpów z Ukrainy niż we Włocławku. Tu trafia bardziej ludzie ogarnięci, szanujący rodzinę. Do Bydgoszczy dużo jest Ukraińców imprezowiczów. Wziąć w samochód, podjedź do fabryk, na budowy. Zobaczysz, że są. Tylko u nas w większości to tacy sami jak my. Patologia Ukraińców woli wielkie miasta bo tam chleja i robią burdy. Znam sprawę bo choćby kolega mówi że połowa tych w Bydgoszczy to patologia, zarobić i zaraz po imprezować. Znam Ukraińców, wynajmuje im 3 mieszkania 🙂 w tym całej rodzinie mają już 3 dzieci i chodzą do włocławskich szkół, polski u nich jest lepszy także do nauki rodacy ciemniacy nie kaleczcie języka 09:50, 08.12.2021


oo7oo7

9 1

... w naszym mieście dla młodzieży najpierw trzeba by normalnych szkół - studiów , od tego zaczynają się wyjazdy , i to wyjazdy ludzi najbardziej wartościowych , bo kto po normalnych studiach chce tu wracać .
Jedno kino pół teatru i dwa kluby . a najbliższy szpital w Lipnie . 05:29, 08.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tytani sukcesuTytani sukcesu

3 0

Właśnie ludzie po dobrych studiach wracają. Bo mają wiedzę. Oraz ludzie którzy olej w głowie dawno, nauczyć się fachu i choćby byli nawet w stolicy to na pewno nie klepali by biedy z kredytem. Pozdrawiam tych co umieją pracować i wiedzą że szczęście jest tu i w nas i wszystko od nas zależy. Znam ludzi którzy osiągają sukcesy, tylko oni ani nie oglądają telewizji od rana do wieczora, ale też rodziny są rodzinami, i potrafią z człowiekiem porozmawiać, dzień dobry, a są ludzie którym nawet wykształcenie nie pomoże jak ktoś jest zadufany i pełen kompleksów. 09:43, 08.12.2021


AdroanAdroan

5 1

Ja niestety z przyczyn losowych wyprowadziłem się z Włocławka Po studiach wróciłem do Włocławka w którym dla ludzi z konkretnym wykształceniem, w moim w przypadku technicznym jest mnóstwo pracy i możliwości a i zarobki miałem takie same jak w innym dużym mieście Miasto daje możliwości tylko trzeba chcieć Sam bym chętnie wrócił i rozważam również taki przebieg spraw Ale jak wrócę to pod Włocławek np szpetal górny i oficjalnie będzie że Włocławek się wyludnia Przestańcie narzekać, wyprowadźcie się do dużego miasta porównajcie wszystko i dopiero oceńcie 06:48, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adsads

2 1

JULIA? A NAZWISKO? 07:04, 08.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Julia 1999Julia 1999

2 0

Psikuta bez sssssss 08:22, 08.12.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA

KatKat

9 0

Wszędzie dobrze....gdzie nas nie ma. Stare przysłowie zawsze aktualne. Pozdrawiam mieszkańców Włocławka i okolic🙂 08:15, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Roksa Roksa

5 0

Wiadomo od czasu zamknięcia portalu trzeba było się przenieść do większego miasta, lepsza kasa 🤣🤣 08:21, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

e3ee3e

6 0

Co musiałoby zmienić się we Włocławku, by młodzi ludzie z niego nie wyjeżdżali?
Myślę, że powinno w nim być przede wszystkim więcej miejsc pracy i możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Przydałoby się także więcej miejsc do zabawy i miłego spędzania czasu z przyjaciółmi.


wszystko to jest
tylko trzeba chciec pracowac !!
ludzie ogarnijcie sie nie piszcie głupot
09:21, 08.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

1990@[email protected]

1 1

Zgadzam się u nas osiedle Południe czy Zazamcze wyglądają lepiej niż nie jedno osiedle w większym mieście, często bardzo zaniedbane. Fakt mamy włodarza nie z Włocławka, na szczęście w drugiej kadencji inicjatywę przejął zastępca i zaczyna się zmieniać. Popatrzcie chodźby budowy mieszkań przez miasto albo budowy dróg w Michelinie, ścieżki rowerowe, dodatkowe różne elementy architektury, bezpieczne przejścia, czy też podwyższone skrzyżowania to są nowości których nawet w większych miastach nie ma. Autobusy miejskie są wszystkie nowe i nowoczesne. Drogi w większości są w dobrej jakości. Na ulicach nie ma alkoholizowania się i śmieci po weekendzie jak w większych miastach. Sorry ale wielu pokazuje że można żyć. Toruń mimo wszystko ludność się zmniejsza, i to mi importu ludzi i tyłu urzędów i politycznych kombinacji. Jeżeli Włocławek w najbliższym czasie będzie miał te liczne remonty kamienic w centrum i 3 mają to zobaczycie efekty. Ja osobiście widzę co się dzieje na plus. 09:37, 08.12.2021


..

4 0

Właśnie ludzie po dobrych studiach wracają. Bo mają wiedzę. Oraz ludzie którzy olej w głowie dawno, nauczyć się fachu i choćby byli nawet w stolicy to na pewno nie klepali by biedy z kredytem. Pozdrawiam tych co umieją pracować i wiedzą że szczęście jest tu i w nas i wszystko od nas zależy. Znam ludzi którzy osiągają sukcesy, tylko oni ani nie oglądają telewizji od rana do wieczora, ale też rodziny są rodzinami, i potrafią z człowiekiem porozmawiać, dzień dobry, a są ludzie którym nawet wykształcenie nie pomoże jak ktoś jest zadufany i pełen kompleksów 10:14, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Olek xcfdOlek xcfd

3 2

Prezydentem miasta powinna być osoba która tutaj mieszka. Jest wtedy inne podejście. 10:16, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Alf_z_melmak Alf_z_melmak

4 0

A co 22 latka może wiedzieć o życiu?
Wyjechała bo tak było jej wygodniej w Toruniu więcej imprez 10:19, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.

0 0

W pełni się z tym zgadzam 😥 10:24, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qw_qw_

2 1

Że tak spytam, czemu Toruń ma być wzorem przyjaznego miasta? Usługi to tam może są, ale przemysłu nie ma tam praktycznie żadnego. Poza starówką jest tam drugi Włocławek. Jedynie mimo starszego taboru komunikacja zbiorowa funkcjonuje tam o niebo lepiej. A i UMK poza wydziałami nauk ścisłych nie jest jakaś edukacyjną perełką. Jak już porównywać, to do Trójmiasta, Poznania, Wrocławia. 10:38, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qw_qw_

1 0

Swoją drogą, to we Włocławku w branży mechanicznej, automotive są całkiem dobre zarobki (nie mam oczywiście na myśli pracowników produkcji). Problemem jest to, co miasto jako organizm ma do zaoferowania - zbiorkom kuleje, usługi zdychają, oferta kulturalna miasta jest daleka od ideału. 10:47, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GroguGrogu

4 1

Mieszka w Toruniu, bo to Mekka agencji towarzyskich i kasa leci za free na studia. Kiedyś był taki program o Toruniu: "Czas na dokument" Jak atrakcyjne studentki zarabiają na studia. Jedyne miasto, które rywalizuje pod względem ilości agencji towarzyskich jest Wrocław. 14:10, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Stary 2021Stary 2021

2 2

Wloclawek jest super , czego i kogo brakuje we Włocławku, kiedyś nie było tak pięknych bulwarów ale było kino Bałtyk , Polonia nie wspomnę o kinie Ceramika. Była dyskoteka Pokusa, Marysieńka , Granmet, chwilowo Medrian . Byli wspaniali koledzy … Knapa , Słoń, Kret, Ćwir,Szafir, Mazur, Skóra , Leoś, Czoper, Niedziół , August, Marcel, Rysiu, Cygan, Osip,Lisek, Nowy, Grama, Grabol,Ciufa,Jastrząb… Niektórych już niema ale to były super czasy…Pozdrawiam cały Wloclawek 👍👍👍 18:10, 08.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GroguGrogu

2 0

Było tego: Zenit, Campari, Grandmet, Zajazd i London Pub na Placu Wolności. Było gdzie imprezować i wszędzie pełno ludzi. A teraz same pustki. 18:22, 08.12.2021


MałolataMałolata

3 0

Torun to takie miasteczko jak Włocławek,no mają Rydzyka,ale to przecież nie zaleta. 19:33, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LOKALSLOKALS

4 0

WŁOCŁAWEK ŻYJE Z PRACY ,TORUŃ Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA I UE /CAŁBECKI/ I PAŃSTWA /RYDZYK/ CAŁA POLSKA NA NICH MÓWIĄC PO KUJAWSKU ;ZAPIERDALA; DLATEGO TA RÓŻNICA W ROZWOJU OSTATNICH LAT.OKRADANIE BLIŻNICH PRZY BIERNOŚCI PREZYDENTA WŁOCŁAWKA W INTERESACH MIASTA.GRATULACJE. 20:46, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawdaprawda

3 1

we wloclawku znajdzie sie prace jesli jest sie lewicowym poglody a jesli prawicowym nie masz co szukac pracy we wloclawku czerwone miasto i urzedy sld po 00:05, 09.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jojo

1 0

rozumiem jak ktoś ucieka z włocławka
do warszawy, poznania, wrocławia czy trójmiasta.
ale do torunia ?!
mieszkałem w tym mieście przez jakiś czas,
robiłem interesy z ludźmi z tego miasta.
i to są prawdziwe, przysłowiowe krzyżaki. 11:13, 10.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gall AnonimGall Anonim

3 1

Czytając komentarze stwierdzam że dobrze zrobiłem wyjeżdżając z tego bagna mentalnej stolicy disco polo.

To "miasto" to stan umysłu. 12:45, 10.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!!!

0 0

KOWID JEST WSZĘDZIE ..... PO ZA AFRYKĄ BO NIE MA ZYSKU Z CZARNYCH 😂😂 POLECAM AFRYKĘ WOLNA OD KOWIDU 12:22, 12.12.2021


48544854

0 0

Bardzo lubie Wloclawek, odpoczywam tutaj. Studiowalam w Gdansku, potem w Stanach Zjednoczonych. Tam mieszkalam w 9 roznych stanach, w Poludniowej Kalifornii przez 20 lat. Pracowalam w Toruniu przez 2 lata i przenioslam sie do Wloclawka. W dalszym ciagu mieszkam w USA, do Wloclawka przyjezdzam co najmniej raz w roku. W tym miescie wszystko mozna kupic, bez stresu, ludzie sa bardzo zyczliwi, i zawsze kiedy tutaj jestem brakuje mnie czasu. Bardzo lubie by w kawiarni na Przystani, zwykle mozna spotkac kogos ciekawego. Pozdrawiam. 22:31, 12.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anka 44Anka 44

0 0

W latach 70 bylam młodą dziewczyną, przyjeżdżajam na zebrania do Włocławka po wczesniejszym mieszkaniu w Toruniu miasto nasze wydawało mi sie brudne, brzydkie. Zawsze powtarzalam, ze nigdy tu nie zamieszkam niestety zycie mialo wobec mnie inne plany. Od 24 lat mieszkam tu wczesniej pracowalam i jestem BARDZO zadowolona ż tego, wiele sie tu zmienilo na korzyść. Miasto jest czyste i dostosowane dla kazdej grupy wiekowej tzn MPK jeżdzi punktualnie....Z Torunia tez ludzie uciekaja nawet do Włocławka do pracy. Zacznijmy patrzec obiektywnie na swoje miasto a nie tylko krytykować 12:56, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%