Zamknij
Zabawka z horrorystycznej gry jest popularna wśród przedszkolaków. Fot. depositphotos/Facebook

"Mordercza zabawka" w przedszkolach? Włocławskie mamy podzielone

19.05.2022Natalia Seklecka Natalia Seklecka

Włocławskie mamy komentują popularność wśród przedszkolaków "morderczej zabawki", czyli stwora Huggy Wuggy pochodzącego z gry typu survival horror. - Jeszcze trochę i będzie moda na laleczki Czaki dla dzieci [pisownia oryginalna] - pisze jedna z kobiet.

Dyskusja na jednej z włocławskich grup na Facebooku rozgorzała po tym, jak jedna z pań udostępniła post opublikowany przez przedszkole z Ząbek (woj. mazowieckie). Placówka z niepokojem zauważyła, że wśród dzieci popularne są pluszaki z horrorystycznej gry przeznaczonej dla nastolatków.

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. O uroczym imieniu Huggy Wuggy. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar

- czytamy w poście placówki z Ząbek.

"Morderczy pluszak" popularny również we Włocławku

Niektóre włocławskie mamy zauważyły zainteresowanie swoich dzieci w wieku przedszkolnym charakterystycznymi pluszakami Huggy Wuggy. Zdania na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie pozwalanie dzieciom na bawienie się tą zabawką, są podzielone. 

"Mocno naciągane"

Część kobiet uważa, że dopóki dzieci nie interesują się samą grą, a jedynie pluszaskiem Huggy Wuggy, nie ma powodów do niepokoju.

Przypisywanie pluszakowi morderczych cech jest mocno naciągane. Myślę, że przedszkolaki traktują to wyłącznie jak pluszaka i nie interesuje ich cała otoczka tworzona przez dorosłych

- uważa jedna z kobiet.

- Ja patrzę na to z ogromnym przymrużeniem oka ,bo o ile dziecko zna zabawkę i dokładnie wie, skąd pochodzi i mimo wszystko chce ją mieć, to daje do myślenia i niepokoi. Natomiast jeśli dzieciak chce zabawkę na zasadzie panującego trendu to sytuacja, która dla mnie nie jest czymś dziwnym, tak jest od zawsze i to naturalne zachowanie

- dodaje inna mama.

"Przytul mnie to Cię zabije "

Spora grupa mam uważa jednak, że zabawki z horroru to gruba przesada. Niektóre przyznają wprost, że nie pozwoliły swoim dzieciom się nimi bawić.

Reklama mówi "Przytul mnie to Cię zabije ". Nie wszystkie dzieci są w stanie to udźwignąć

- czytamy w jednym z komentarzy.

- Jeszcze trochę i będzie moda na laleczki Czaki dla dzieci

- pisze inna internautka (pisownia oryginalna).

- Nie pozwoliłam moim dzieciom tego oglądać i bardzo się cieszę. Uważam że te stworki są okropne

- dodaje kolejna mama.

 A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

[ANKIETA]1063[/ANKIETA]

REKLAMA

komentarz (9)

wiesław wojnarwiesław wojnar

8 2

1. Czy mężczyźni mogą komentować artykuły w Strefie Kobiet?
2. Drogie DeDe, rozleciał się wam CSS ankiety (-: 12:01, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaDkiMaDki

10 0

MaDki to dopiero mają życie i problemy. 20:30, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NN

7 0

Ja się wychowałem na VHS z lalka Chucky,to łudzi trzeba się bać. 08:53, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

10 1

A no niech bombelki uczą się że dzisiejsze życie To nie bajka lecz Owszem Nadchodzi już pomału Horror gdzie Koniec jest już Blisko 🤗🤗🤗 10:52, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EllieEllie

6 4

Nigdy się nie zgodzę z tym. Moim zdaniem pluszak jest mega fajny✨ wiadomo że to powinny oglądać osoby starsze które wiedzą co to znaczy "Horror".
To wina rodziców którzy nie pilnują swoich młodszych pociech co oglądają w internecie a później wychodzą takie sytuacje. To smutne że to co staje się popularne zaraz inni się na to rzucają.
Dobrym przykładem jest pewna bajka na której się wychowałam ponieważ produkcja została przerwana w 2015r. przez to że rodzice uważali to za straszne, kościół uważał to za szatańskie a gazety pisały że gdy zaczniesz się tym bawić to się zamienisz w to, takich bzdur to nigdy nie słyszałam, do tej pory mam to i jakoś się w te postacie nie zamieniłam więc nie mam pojęcia jakim prawem przez taki nacisk i takie artykuły zostało to zawieszone ale po ponad 7 latach znów to wraca na sklepowe półki i z tego się cieszę✨Więc rada dla rodziców niech pilnują swoich dzieci co robią i oglądają w internecie i żeby nie wierzyć w takie bzdury jak np. Ożywająca maskotka itp. Bo co do gry się zgodzę ale żeby rzucać się na maskotke które jest nie ożywiona to nie wiem co trzeba mieć w głowie i czy takie osoby mają mózg. 08:46, 21.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

4 0

Dłuższego wiersza nie było 😂😂😂 16:58, 22.05.2022


Południe Południe

4 2

Nigdy się z tym nie zgodzę jeśli chodzi o maskotki co w nich jest takiego strasznego.
Dziś kupiłam różową i dziecko jest zadowolone.
Maskotka jak maskotka nie droga i miła w dotyku. 19:16, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Śmierć Śmierć

2 5

A to ja wam opowiem o sytuacji która ma miejsce u mnie w domu z 4 latka.
Od jakiegoś czasu dziecko wraca z przedszkola i opowiada o śmierci, o zabijaniu. Opowiada że koleżanki tata ja zabije, a potem zabije kogoś innego.
W naszym domu nie ma przemocy, nie ma tematu śmierci, ani tym bardziej zabijania. Nawet programy w których pokazywana jest przemoc, śmierć, także wiadomości zza wschodniej granicy, nie są jej pokazywane, ponieważ na początku wybuchu wojny gdy oglądaliśmy te wydarzenia dziecko budziło się z płaczem że ktoś do niej strzelał, że ktoś ja zabił, jej mamusie-tatusia.
A w dniu wczorajszym oznajmiała mi że jej koleżanki mają taką "brzydka zabawkę", która zabija i Pani w przedszkolu nie pozwala się nimi bawić i przynosić je do przekszola.
A teraz wszystkie mózgi zastanówcie się co chcecie wpoić waszym "bach...." do łbó.. Zastanówcie się czy 4-5 lat to odpowiedni wiek żeby mówić dzieciom o zabijaniu. To tylko zabawka, ale zdajcie sobie sprawę że dziecko w tym wieku zaczyna już kombinować, kleic fakty co z czy i do czego. No chyba jest jest glo... po was to będzie to tylko słodko pluszak.
Moje dziecko wraca z przedszkola i opowiada o śmierci. To chyba nie w tą stronę powinno zmierzać, jeszcze zdąży się tego nauczyć, a jeśli wy jesteście tak ograniczeni, tak tępi, zależy wam tylko na tym by wylansować dzieciaka na modnej zabawce to gratuluję. Wiadomo że z waszego dzieciaka wyrośnie taki sam przychlast, w końcu ma z kogo brać przykład.
22:24, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MamaMama

2 0

To rodzice są od tego żeby uświadomić dziecko co jest fikcja a co prawda a nie wszystkiego zakazywać. Co złego w zabawce, pluszak jak pluszak. Jeśli dziecko się nie boi i rozumie że o fikcja to po co zakazywać. W bajkach jest pełno przemocy i co też mają tego nie oglądać. Moim zdaniem afera o nic. A Ci co uważają inaczej to ich dzieci pewnie boją się wszystkiego bo rodzice dmuchają na nie z każdej strony. 13:27, 07.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA