Zamknij
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.

21-latka nie zwalnia tempa. Właśnie wydała swoją drugą książkę. O czym pisze?

15.06.2022Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk

21-latka nie zwalnia tempa. Właśnie wydała swoją drugą książkę. O czym pisze?

Agata Brzezińska z Rypina nie zwalnia tempa. Pod pseudonimem Tina Berk wydała właśnie swoją drugą książkę pt. "Sonder". O czym jest opowiada? 

21-latka zadebiutowała powieścią pt. "Ta jedna gwiazda" w 2019 roku, a teraz ruszyła z promocją nowej lektury, nad którą pracowała 2,5 roku. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie z autorką. 

O czym jest "Sonder"? 

Sonder opowiada o 17-letniej Sophie, która wiedzie spokojne, nastoletnie życie. Swój czas poświęca na szkołę, imprezy z przyjaciółkami, randki oraz prace w kawiarni rodziców. Ta rutyna zostanie zachwiana przez bardzo stresujące i nietypowe wydarzenie w jej życiu. 

Na Sophie, jak grom z jasnego nieba spada informacja, że jej chłopak, Declan, zaginął. Dziewczyna próbuje się rozpaczliwie dowiedzieć, jak najwięcej szczegółów o zaginięciu swojego wybranka, ale ludzie z jego otoczenia cały czas milczą. 17-latka ma wrażenie, że inni próbują coś ukryć przed nią. 

"Pomysł przyszedł mi w losowym momencie"

Tina Berk podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat pisania książki oraz koncepcji wyboru takiego, a nie innego tytułu książki. 

Pomysł na fabułę przyszedł mi oczywiście w losowym momencie i była to wizja na zakończenie książki. Natomiast do samej koncepcji zainspirowało mnie uczucie określane słowem "sonder". Dokładnie je opisał John Koeing w "Słownik nieoczywistych smutków" 

- wyjaśnia 21-latka. 

Spotkanie z autorką

W ramach promocji swojej nowej książki w sobotę, 18 czerwca o godzinie 18:00 w Kawiarni Obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się spotkanie z Tiną Berk. Wstęp dla zainteresowanych jest wolny. 

REKLAMA

komentarz (6)

🤬🤬

5 2

Wykres wzrostu inflacji dokładnie pokrywa się z latami nierządu PiS. To jest PIS-INFLACJA. Tusk jaki by nie był to jednak przekazał Kaczyńskiemu i Dudzie państwo dobrze zorganizowane, całkiem zamożne, z zerową niemal inflacją, zdrowymi stopami procentowymi na poziomie, stosunkowo niskim długiem publicznym, szacunkiem w UE, silną walutą oraz w miarę dobrymi stosunkami z Putinem. Ten zbiesił się, gdy zabrakło w pobliżu zawsze zdolnego do konstruktywnych negocjacji i ugody Tuska. Jestem przekonany, że gdyby nadal rządził Tusk, a ministrem spraw zagranicznych był Sikorski, nie byłoby wojny na Ukrainie. Ciemny lud pisowski jako pierwszy zakosztuje owoców swych tragicznych wyborów przy urnie, gdy inflacja przejdzie w hiperinflację, a Putin rozszerzy teatr wojny dalej na Zachód. A o tym, że rozszerzy, jestem niestety przekonany. Wszystko to wina PiS i wyborców Kaczyńskiego. 14:02, 15.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bbbbbbbb

1 1

Lecz się człowieku, skąd ty masz takie informacje? Zamożne państwo itp. Kpina jakaś 22:31, 15.06.2022


Gregi Gregi

5 0

Agata jest z Włocławka. Komu przyszedł do głowy Rypin to sam nie wiem. DD Włocławek przyłóżcie się odrobinę bo jesteście na równi pochyłej jeśli chodzi o rzetelne dziennikarstwo. 16:13, 15.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ghgjhughgjhu

1 1

Kochaniutka o chłopkach z Tumskiej 4 wydaj książke sprzeda się z duzym nakaldem;p 20:59, 15.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelniczkaCzytelniczka

0 1

Nie tylko Agata z Wloclawka napisała książkę. Dwie inne dziewczyny z Wloclawka też napisały ciekawą powieść, premiera była 16 maja, ale stronnicze ddwloclawek.pl nie podał tego faktu do wiadomości. Książka nosi tytuł ". Zaufać wrogowi ". Jest naprawdę książką wartą rzeczytania. Zastanawiam się czy w naszym mieście jest tylko jedna pisarka.? 14:36, 19.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WloclawiakWloclawiak

0 0

Pisarka? Z tego co wiem to płaci za wydanie tych książek. Za duże słowa. Dziewczyna po prostu bawi się w pisanie. Co może wiedzieć o życiu 21 latka? 15:29, 25.06.2022


REKLAMA