Zamknij
REKLAMA

W weekend nakręć kilometry, żeby pomóc! Zachęcają Szymon Szewczyk i prezydent Włocławka

18:28, 22.04.2022 | N.S.
Skomentuj To kolejna edycja charytatywnej akcji dla aktywnych. Fot. archiwum DDWloclawek.pl
REKLAMA

W ten weekend warto wyjść z domu i postawić na aktywność na świeżym powietrzu. Przy okazji można włączyć się w kolejną edycję charytatywnej inicjatywy "Nakręć kilometry razem z nami – Przyjaźnie dla Autyzmu". W tym roku dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

Akcja "Przyjaźnie dla Autyzmu" miała swój początek w 2019 r., kiedy na włocławskim stadionie odbył się bieg sztafetowy 4x400 m. Od 2020 r. inicjatywę kontynuowano pod hasłem "Nakręć kilometry razem z nami – Przyjaźnie dla Autyzmu".

W dwóch ostatnich latach kręcenie kilometrów z powodu pandemii odbywało się w formie wirtualnej, a sumę wybieganych/wychodzonych/wyjeżdżonych przez włocławian kilometrów Fundacja Anwil przeliczała na złotówki. Dzięki temu Zespół Szkół nr 3, który jest organizatorem akcji, mógł kupić dla swoich niepełnosprawnych uczniów sprzęt sportowo-terapeutyczny, a także wyposażyć salę do hydroterapii.

W tym roku kręcimy dla Ukrainy

Zespół Szkół nr 3 kontynuuje akcję "Nakręć kilometry razem z nami – Przyjaźnie dla Autyzmu" i zachęca do podjęcia aktywności w najbliższy weekend - 23-24 kwietnia. Każdy, kto chce włączyć się w zabawę powinien zarejestrować swoją aktywność (bieganie, spacer, jazda na rowerze) dowolną aplikacją mobilną i po jej zakończeniu zamieścić zrzut ekranu z wynikiem w komentarzu na stronie wydarzenia na Facebooku (TUTAJ).

Do włączenia się w sportową zabawę zachęca m.in. prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski.

Spacer, bieg, rower - te kilometry z dowolnej aplikacji można przekazać organizatorom akcji. Później zostaną przeliczone na pieniądze na pomoc dla uchodźców z Ukrainy

- informuje.

Kilka słów zachęty do aktywnych włocławian prosto z szatni Anwilu Włocławek kieruje również Szymon Szewczyk (wideo można zobaczyć TUTAJ).

Zachęcam do jakiejkolwiek aktywności - rower, bieganie, spacerowanie, jeżdżenie na deskorolce, na wrotkach, na wózku widłowym, jakimkolwiek... Jeśli chcecie, proszę was, weźcie udział w tej akcji

- apeluje środkowy Anwilu.

Nie tylko wirtualnie

W tym roku w akcję "Nakręć kilometry razem z nami – Przyjaźnie dla Autyzmu" można włączyć się nie tylko wirtualnie, przesyłając wynik swojej weekendowej aktywności. Organizatorzy zaplanowali piknik, w czasie którego również będzie można kręcić kilometry w szczytnym celu.

Impreza pod hasłem "Mam tę moc" odbędzie się 14 maja w Parku na Słodowie. Od godz. 15 czeka tam szereg atrakcji, w tym bieg dla dzieci i dorosłych.

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ToruńToruń

2 2

W Toruniu dwa razy przegracie i pieszo do Włocławka będziecie wracać to trochę tych kilometrów nakręcicie.Prezydent też pomoże? 14:07, 23.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mistrz13Mistrz13

1 2

Potem barmańska w ruch
I w regały sklepowe żeby znowu nie wpaść 🤣🤣🤣 21:07, 24.04.2022


KrajKraj

5 4

Szkoda że już o swój naród się nie dba tylko o obcy. 14:32, 23.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

menago76menago76

1 3

Nie kręcę kilometrów dla Ukraińców! 19:18, 24.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wloclawianin Wloclawianin

2 1

Zdecydowanie lepiej to wyglądało na stadionie i jak nie mieszało się w to polityki. 19:32, 24.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%