Kuria włocławska poinformowała, że zmarł ks. prał. Teodor Lenkiewicz, były proboszcz parafii na Zawiślu.
Ks. prał. Teodor Lenkiewicz był pierwszym i wieloletnim proboszczem parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na Zawiślu.
Poinformowano, że zmarł w czwartek 17 marca w Domu Dobrego Pasterza w Michelinie.
Zmarły miał 86 lat. W kapłaństwie przeżył 62 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 19 marca w parafii na Zawiślu.
O godz. 9.30 zaplanowano wprowadzenie do kościoła trumny z ciałem zmarłego kapłana. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.30. Będzie jej przewodniczył biskup Wiesław Mering.
Po Eucharystii zmarły kapłan zostanie pochowany w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu komunalnym przy al. Chopina we Włocławku. Kondukt pogrzebowy wyruszy o godz. 12.30.
::news{"type":"see-also","item":"50078"}
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
14 21
Grób dla księdza już jest opłacony na 20 lat do roku 2042, tak jak cennik włocławski zobowiązuje każdego obywatela ?
6 3
Dla tych "wykształconych" z czerwonej łapki na "NIE".
---------
Art. 32 Konstytucji R.P. Cyt.: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu z jakiejkolwiek przyczyny". - kon. cyt.
-----
Rzecz jasna i wyjaśniać nie trzeba. Ale zawsze bywają równi i równiejsi.
11 20
A kogo to
26 6
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci ma wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
5 5
Jasne !
0 5
Wypier..dalaj z tymi wierszykami!
Pozostałe komentarze
1 0
[*]
6 0
Coś mi się wydaje że dopiero teraz będąc u swojego szefa zacznie wieczne życie.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz