Zamknij

NFZ ujawnia długo ukrywane dane. Wystarczy kliknąć!

06:10, 08.07.2013 G.S
Skomentuj fot. depositphotos fot. depositphotos

Blisko 150 włocławian ma już dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Tylu w ciągu tygodnia pobrało w oddziale NFZ przy Kilińskiego indywidualne kody i hasła.

Zintegrowany Informator Pacjenta działa od tygodnia w całej Polsce. Dzięki niemu można w internecie sprawdzić, czy ma się ubezpieczenie zdrowotne, ile kosztowało leczenie, jakie leki refundowane kupowaliśmy w ciągu ostatnich 5 lat, czy ile dopłacił do nich Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dzięki ZIP pacjent dowie się też, z jakich programów profilaktycznych może skorzystać, gdzie są najkrótsze kolejki do specjalistów oraz gdzie można się leczyć w ramach NFZ.

W systemie jest także charakterystyka placówek medycznych. Są informacje gdzie i kiedy przyjmują lekarze specjaliści, jak dojechać do przychodni lub szpitala czy placówka ma parking, gdzie można złożyć wniosek np. na wózek ortopedyczny.

Ubezpieczony, logując się w systemie, zobaczy historię swoich wizyt w gabinetach lekarskich od 2008 r. Przy okazji sprawdzi, z jakich świadczeń rozliczył się lekarz i ile kosztowało jego leczenie według NFZ.

Aby zalogować się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, należy wejść na stronę internetową www.zip.nfz.gov.pl, wypełnić formularz rejestracyjny i zgłosić się z dowodem osobistym do oddziału NFZ przy ul. Kilińskiego 16.

Po sprawdzeniu wszystkich potrzebnych danych pracownik NFZ wyda login i hasło dostępowe do osobistego konta w ZIP.

W ciągu pięciu dni indywidualne kody i hasła dostępu do ZIP pobrało we włocławskim oddziale NFZ 145 osób. - Zainteresowane dostępem do ZIP jest bardzo duże - mówi Robert Piekarski, kierownik włocławskiego oddziału NFZ. - Spodziewamy się, że liczba osób pobierających kody i hasła będzie szybko rosła. Wiele osób pyta o ZIP.

Informacje o ZIP Fundusz rozpowszechnia m.in. poprzez ulotki.

 

(G.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Wlocek369Wlocek369

6 2

Dlaczego tylko od 2008 roku skoro przepisy mówią o przechowywaniu dokumentacji medycznej przez 20 lat od dnia wizyty. 09:55, 08.07.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

APAP

0 0

Bo po 5 latach karta zdrowia przekazywana jest do archiwum 22:11, 08.07.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BasaBasa

3 0

No to się dowiemy ile zabiegów, recept, wizyt lekarskich i leczonych zębów mieliśmy poza naszą wiedzą. 13:33, 09.07.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%