Zamknij

Humaniści też mogą mieć dobrą pracę. W LMK chcą to udowodnić. Prowadzą nowy projekt

11:15, 10.06.2017 .
Skomentuj Prof. Piotr Skrzypczak rozmawiał z uczniami LMK o `Lalce` B. Prusa i jej filmowych adaptacjach. Fot. Natalia Seklecka Prof. Piotr Skrzypczak rozmawiał z uczniami LMK o `Lalce` B. Prusa i jej filmowych adaptacjach. Fot. Natalia Seklecka

Liceum Marii Konopnickiej chce pokazać swoim uczniom, że również humaniści mogą po studiach podejmować ciekawą i dobrze płatną pracę. W ramach projektu „Humanistyka praktyczna” młodzież spotyka się m. in. z wykładowcami z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W tym tygodniu odbyły się warsztaty na temat „Lalki” Bolesława Prusa.

Uczniowie III LO spotkali się z prof. Piotrem Skrzypczakiem z UMK, który przeprowadził zajęcia o adaptacjach "Lalki" Bolesława Prusa – filmowej z 1968 i serialowej 1977 roku.

- „Lalka” wydaje się już taką ramotą, a to nie jest prawda. „Lalka” jest bardzo ciekawą powieścią i ciągle jednak aktualną – mówi prof. Piotr Skrzypczak. – Szczerze mówiąc, prowadząc takie warsztaty, myślimy o studentach kulturoznawstwa, którzy mogliby podjąć u nas naukę. Przede wszystkim chodzi jednak o rozszerzanie perspektyw. Tak samo jak zapraszamy na wykłady otwarte, tak myślimy również o rozszerzaniu oferty, jeśli chodzi o szkoły.

LMK od kilku lat współpracuje z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Od końca 2016 roku współpraca ma już bardziej oficjalny charakter, ponieważ szkoła i uczelnia podpisały umowę o współpracy. Dzięki niej włocławscy humaniści mogą brać udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Filologicznego UMK.

- Są to zajęcia z dziedzin humanistycznych związane z praktycznym wymiarem humanistyki. One pokazują, że humanista może się doskonale odnaleźć w cyfrowym świecie, w świecie biznesu – tłumaczy Miłosz Kłobukowski, polonista III LO. – Umiejętność operowania słowem, znajomość ludzkiej duszy i psychiki, mechanizmów społecznych przydają się chociażby w takich gałęziach zawodowych jak dziennikarstwo, copywriting, praca w nowych mediach, tworzenie reklam, bycie rzecznikiem prasowym czy chociażby w zawodach przyszłości takich jak bloger, które coraz bardziej się współcześnie rozwijają.

Dzięki grantowi od fundacji Anwil dla Włocławka w ramach projektu „Humanistyka praktyczna” uczniowie LMK mogą nie tylko uczestniczyć w wykładach odbywających się w szkole. Biorą również udział w wyjazdach na spotkania i wydarzenia kulturalne odbywające się w Toruniu.

Projekt realizowany w III LO rozpoczął się w czerwcu i będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Placówka planuje uruchomienie klasy o profilu nowe media i reklama, której będą dedykowane zajęcia organizowane w ramach „Humanistyki praktycznej”.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

qw_qw_

2 3

Kolejny artykuł, którego tytuł nie przedstawia faktycznej zawartości.

Co do tytułu... nie, humanista nie znajdzie dobrej pracy chyba, że jako wykładowca w wyższej szkole. Sprawdzian jest jedyny możliwy - oferty w urzędzie pracy. 11:41, 10.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

AndyBAndyB

0 3

humanistów mamy dość na jakie 30 lat.. do czasu jak obecni pracujący pójdą na emeryturę... tylko polibudy, szkoły techniczne i zawodowe dające potrzebne umiejętności.. 19:05, 10.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rynekrynek

0 4

Humanista, czyli zasadniczo człowiek nie posiadający użytecznych umiejętności. 19:19, 10.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%