Zamknij

Jest najnowsza prognoza pogody dla Włocławka i okolicy. Lepiej to przeczytaj, możesz być zaskoczony

08:33, 02.05.2017 Rafał Maszewski
Skomentuj

Nieco wyższa temperatura, ale do ideału jeszcze sporo zabraknie - taka pogoda czeka na nas w najbliższych dniach we Włocławku i okolicy. W dalszej perspektywie czeka nas kolejne krótkotrwałe ochłodzenie. 

W obecnym tygodniu Włocławek będzie w zasięgu łagodnych mas powietrza polarnego, a więc zimno nam nie grozi, jednak na bardzo ciepłe/gorące dni jeszcze poczekamy. W najbliższych dniach temperatura powietrza popołudniami będzie wzrastać do 11-13 stopni, ale w sobotę powinno być cieplej (ponad 16 stopni). Będziemy przeważnie na pograniczu komfortu termicznego i łagodnego chłodu. Dobrą informacją dla ogrodników/rolników będą cieplejsze noce i brak zagrożenia ze strony przymrozków – w drugiej połowie tygodnia w niektóre noce temperatura nie spadnie poniżej 7-8 stopni. Niestety istnieje ryzyko, że po 9 maja na chwilę przymrozki mogą powrócić. We wtorek i czwartek chwilami powieje nieco silniejszy wiatr, który obniży temperaturę odczuwalną. W ciągu tygodnia ciśnienie atmosferyczne będzie się wolno obniżać.

Opadów będzie niewiele, za wyjątkiem czwartku, który będzie najbardziej deszczowym dniem tygodnia (może wówczas popadać mocniej). W pozostałych dniach szansa na przelotne opady będzie niewielka.

W dniach bez opadów warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą akceptowalne, chociaż niektórym osobom może przeszkadzać niezbyt wysoka temperatura powietrza i okresami bardziej pochmurne niebo. Prawdopodobnie najlepsza pod tym względem będzie sobota… Warunki biometeorologiczne najgorsze dla naszych organizmów będą w czwartek, kiedy to może odczuwać senność trudności z koncentracją, a cierpiący na reumatyzm silniejsze dolegliwości. 

Pogoda w niektóre dni będzie dość sprzyjająca dla rozprzestrzeniania się alergenów środowiskowych i jedynie podczas opadów (głównie w czwartek) powietrze będzie zupełnie wolne od alergenów środowiskowych. W powietrzu w średnim/wysokim stężeniu obecny będzie pyłek dębu, sosny (rozpoczyna pylenie) oraz zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i w nieco mniejszym stopniu Alternaria – sosna ma znikome właściwości uczulające, ale pozostałe alergeny charakteryzują się umiarkowanymi właściwościami uczulającymi. Stopniowo zaczną się pojawiać pojedyncze ziarna pyłku buku. W najbliższym czasie rozpoczną niewielkie pylenie trawy. 

[PYLKI]1493709073887[/PYLKI]

 

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%