Zamknij

Jak szukać pracy w Niemczech jako opiekunka?

00:00, 28.04.2023 art. sponsorowany
Zdjęcie główne: Andrea Pacquadio, pexels.com Zdjęcie główne: Andrea Pacquadio, pexels.com

Opiekunki osób starszych w Niemczech nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Z roku na rok coraz więcej rodzin potrzebuje profesjonalnego wsparcia w opiece nad seniorami. Jak szukać pracy w Niemczech jako opiekuna? Podpowiadamy!

Gdzie znaleźć atrakcyjne propozycje zatrudnienia?

Praca w opiece w Niemczech to doskonały sposób, aby w krótkim czasie zarobić dobre pieniądze. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych ofert pracy, jednak to ważne, aby wiedzieć, jak wybrać tę właściwą. Wiele osób poszukuje ogłoszeń w internecie, w lokalnych urzędach pracy i w gazetach. W takich miejscach swoje oferty publikują głównie agencje pracy, które pośredniczą między niemieckimi rodzinami a opiekunkami z Polski.

Korzystanie z pomocy doświadczonej firmy znacząco ułatwia znalezienie atrakcyjnego zlecenia. Przede wszystkim dlatego, że agencja dokładnie weryfikuje wszystkie rodziny, z którymi współpracuje, dzięki czemu może Ci przedstawić rzetelne dane na temat stanu zdrowia podopiecznego. 

Jednocześnie taka firma zadba o Twoje bezpieczeństwo podczas podróży oraz w trakcie całego pobytu za granicą. Pamiętaj też, że agencja dysponuje wieloma ofertami pracy dla opiekunek o różnym stopniu trudności. W efekcie pracownicy z łatwością znajdą zlecenie, które będzie odpowiadało Twoim predyspozycjom i możliwościom.

Jak wybrać dobrą agencję pracy opiekunek?

Praca w opiece w Niemczech jest bardzo wymagająca. Dlatego to ważne, aby taka osoba miała zapewnione odpowiednie warunki w domu podopiecznego oraz mogła liczyć na stałe wsparcie koordynatora. Jeśli szukasz atrakcyjnych ofert pracy w tym zawodzie, to warto najpierw znaleźć dobrą agencję pracy opiekunek. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie opinii o przyszłym pracodawcy w internecie. Zobacz, co o firmie piszą opiekunki, które już z nią wyjeżdżały do Niemiec, a jeśli to możliwe, to spróbuj również się z nimi skontaktować i zapytaj o wrażenia.

W pracy opiekunki bardzo istotnym aspektem jest legalność zatrudnienia. Agencja pracy powinna Ci zagwarantować możliwość korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie Niemiec. W tym celu niezbędne będzie posiadanie druku A1 i karty EKUZ. 

Firma pośrednicząca musi również odprowadzać za Ciebie składki do ZUS od średniej krajowej. Wówczas w razie choroby uzyskasz wysokie świadczenie, a w przyszłości uzyskasz również prawo do wysokiej emerytury.

Wszystkie te wymagania spełnia Professional Care 24, która już od 2013 roku działa w branży opiekuńczej. Dowiedz się więcej o atrakcyjnych warunkach zatrudnienia na stronie https://professionalcare24.pl/.

Na co zwrócić uwagę, szukając ofert dla opiekunek

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech są kierowane do osób o różnych kwalifikacjach. Jeśli chcesz szybko znaleźć adekwatne zlecenie, to aplikuj tylko na te ogłoszenia, które są zgodne z Twoimi kompetencjami i możliwościami. Język niemiecki możesz szybko podszkolić w ramach krótkiego kursu. Jednak wykształcenia medycznego nie zdobędziesz w ciągu kilku miesięcy.

Kolejną ważną kwestią jest Twój stan zdrowia. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, to nie możesz przyjąć oferty, która będzie wymagała dźwigania osoby leżącej. Dodatkowo niektóre rodziny oczekują, że opiekunka będzie miała prawo jazdy, ponieważ chcą, aby robiła drobne zakupy lub jeździła z podopiecznym na zabiegi. W takim wypadku posiadanie prawa jazdy będzie dodatkowym atutem, dzięki któremu możesz liczyć na korzystniejsze warunki zatrudnienia.

Poszukiwania pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto rozpocząć od określenia swoich mocnych stron i oczekiwań względem pracodawcy. Te kryteria pomogą Ci w wybraniu atrakcyjnych zleceń. Nawiązując współpracę z Professional Care 24, zyskasz pewne źródło dochodów i zdobędziesz cenne doświadczenie. Oferty pracy z atrakcyjnym wynagrodzeniem znajdziesz na https://professionalcare24.pl/oferty-pracy. Zapraszamy!

Zdjęcie główne: Andrea Pacquadio, pexels.com

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%