Zamknij

Jakie są wskazania do rehabilitacji domowej?

09:35, 03.07.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:35, 03.07.2023

Rehabilitacja domowa jest rozwiązaniem, z którego korzystają pacjenci zmagający się z różnymi dolegliwościami i chorobami. Dla części osób jest to rozwiązanie najwygodniejsze, oznaczające zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Z tej formy rehabilitacji korzystają często osoby, które z uwagi na ból czy unieruchomienie nie mogą dojechać do gabinetu. Rozwiązanie to sprawdza się także w przypadku kobiet w ciąży i po porodzie oraz seniorów. 

Jakie są wskazania do rehabilitacji domowej? 

Wskazania do rehabilitacji realizowanej w domu pacjenta obejmują m.in. stany pourazowe. Fizjoterapeuta z dojazdem do domu pracuje z pacjentami po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach. Kolejną grupę pacjentów stanowią osoby korzystające z rehabilitacji po udarze mózgu  lub innych urazach czaszkowo-mózgowych. Pacjenci zmagający się z problemami takimi jak ból kręgosłupa i pleców, dyskopatie, bóle stawów i mięśni również mogą ćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty bez konieczności dojazdu do zewnętrznej placówki. Rehabilitacja domowa realizowana jest również z myślą o osobach po operacjach lub zabiegach chirurgicznych, które nierzadko wiążą się z długotrwałym unieruchomieniem kończyn, bądź też całego organizmu. 

Czy rehabilitacja domowa znacznie różni się od rehabilitacji w gabinecie fizjoterapeutycznym? 

Proces, czy też harmonogram ćwiczeń realizowany w domu pacjenta nie różni się zbytnio od rehabilitacji prowadzonej w gabinecie fizjoterapeutycznym. Fizjoterapeuta z dojazdem ma przy sobie niezbędne przybory i urządzenia do ćwiczeń, takie jak hantle, rolki, taśmy czy poduszki sensoryczne. 

Rehabilitacja domowa Warszawie 

Jedną z placówek mających w ofercie rehabilitację domową jest Medi Home Care. Fizjoterapeuci dojeżdżają do pacjentów na terenie Warszawy oraz miejscowości ościennych, w tym do Łomianek czy też Pruszkowa. Zespół Medi Home Care obejmuje nie tylko fizjoterapeutów i opiekunów medycznych, ale również lekarzy i psychologów. Specjaliści monitorują stan zdrowia podopiecznych i dostosowują zakres usług do bieżących potrzeb.  

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%