REKLAMA

Tartar zrewolucjonizował rynek. Jest coraz więcej pogrzebów urnowych

00:00, 27.02.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Coraz więcej osób korzysta z pogrzebów urnowych. Na korzyść tego rozwiązania przemawia bowiem fakt, że we włocławskim zakładzie pogrzebowym Tartar przy ul. Cmentarnej 12 od prawie roku działa profesjonalna spopielarnia. 

Obecnie pogrzeby urnowe stanowią około połowę wszystkich pogrzebów na terenie Włocławka. Jeszcze rok temu było ich znacznie mniej. Duży wpływ na taką zmianę miało otwarcie spopielarni przez firmę Tartar.

Jeśli rodzina zmarłego wybierze urnę zamiast trumny i do tego posiada jeszcze rodzinny grób, poniesie dużo mniejsze koszty pochówku u administratora cmentarza, zarówno na cmentarzu komunalnym we Włocławku, jak i na Pińczacie. Wyniosą one tylko 108 zł.

Mniej przyjdzie zapłacić również w przypadku prac kamieniarskich. Przy pogrzebie urnowym nie jest konieczne demontowanie całych nagrobków i niekiedy kostki wokół pomnika, a wyłącznie odsunięcie jednej płyty.

Takie rozwiązanie stanowi również oszczędność miejsca. Można, bowiem zrobić grób wielopokoleniowy ze zwykłego miejsca ziemnego, dokonując w nim pochówków urnowych. Jest to ważny aspekt zwłaszcza na cmentarzu przy al. Chopina, gdzie jedynymi wolnymi miejscami są nisze w kolumbarium przystosowane do pochówku urn. 

Tartar dokonuje kremacji nie tylko w przypadku, gdy prowadzi kompletną obsługę pogrzebu. Każda firma pogrzebowa na terenie Włocławka i okolic może skorzystać z tej usługi.

 - Nawet, jeśli rodzina wybrała inny zakład pogrzebowy, usługa kremacji świadczona jest dla wszystkich firm pogrzebowych. Niektóre konkurencyjne firmy używają sformułowań typu:  „przy pogrzebie kremacyjnym urna gratis” lub „ transport gratis". Nie są to do końca uczciwe hasła, bo koszty te są ukryte w innych składowych. Trzeba zdać sobie sprawę, że oprócz kremacji dochodzi koszt urny, trumny oraz transportu. Często rodziny, wybierając inny zakład pogrzebowy nie mają pojęcia, że kremacja nie następuje we Włocławku, tylko ich bliscy są przewożeni do krematoriów w innych miastach, oddalonych nawet o ponad 100 km od Włocławka – mówi właściciel zakładu pogrzebowego Tartar.

Spopielarnia pracuje 24 godz. na dobę. Firma jest w stanie dokonywać kremacji już następnego dnia od śmierci zmarłego. Co więcej, rodzina ma możliwość pożegnania się z osoba zmarłą przed procesem kremacji w kaplicy znajdującej się na terenie firmy.

Tartar na włocławskim rynku działa już od 26 lat. Dążenie do ciągłego rozwoju sprawiło, że jako jedyny zakład pogrzebowy we Włocławku posiada własną spopielarnię. W ofercie ma również sprzedaż trumien kremacyjnych, duży wybór urn oraz nowoczesne zaplecze techniczne.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017