Zamknij
REKLAMA

Do Wisły trafiły niebezpieczne substancje? W ramach ćwiczeń sprawdzili to strażacy

15:55, 20.10.2017 | .
Skomentuj Na miejscu pracowała grupa nurkowa i chemiczna straży pożarnej. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Otrzymano zgłoszenie, że w Wiśle mogą się znajdować pojemniki oznakowane jako „materiały niebezpieczne”. Na miejsce przybyły najbliższe jednostki ratowniczo–gaśnicze Straży Pożarnej, w tym Zakładowa Straż Pożarna Anwil Włocławek SA.  Na szczęście były to tylko ćwiczenia w ramach drugiego dnia konferencji technicznej "Czy to już poważna awaria przemysłowa?".

W czwartek w Wieńcu Zdroju rozpoczęła się konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonowania zakładów przemysłowych oraz zapewnienie lepszego dostępu obywateli do informacji o ryzykach wynikających z działania instalacji przemysłowych.

[ZT]26292[/ZT]

W ramach kolejnego dnia organizowanych spotkań, uczestnicy przenieśli się na teren przystani w Zarzeczewie. Scenariusz ćwiczeń zakładał wyjazd do akcji po ujawnieniu w rzece pojemników z cieczą, oznaczoną jako materiał niebezpieczny. Część z nich zlokalizowano przy brzegu. Kolejny ładunek znajdował się na środku Wisły. Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, które rozpoczęły swoje działania.

- O godz. 11. na terenie mariny rozpoczęto ćwiczenia. Wzięły w nich udział dwie grupy strażackie. Na rzece pracowała grupa nurkowa. Z kolei grupa chemiczna miała za zadanie bezpieczne przetransportowanie substancji uznanych za niebezpieczne i sprawdzenie czym są te płyny - powiedział w rozmowie z Portalem DDWłocławek st. kpt. Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy KM PSP we Włocławku.

Głównym celem organizowanych ćwiczeń była ocena przygotowań odpowiednich straży pożarnych do działań ratowniczych na rzece. W szczególności, chodziło o zapewnienie możliwości dojazdu i operowania sprzętem ratowniczym, oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed rozprzestrzenianiem zagrożenia.

[WIDEO]471[/WIDEO]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TrolololoTrolololo

2 0

"Nigdy nieeeee zagaśnie" :) 21:45, 20.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%