Z powodu awarii sieci ciepłowniczej w mieście chwilowo nie ma ciepłej wody i ciepła dostarczanego przez MPEC. Problemy w większości budynków powinny zniknąć w ciągu kilku godzin. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa usuwanie samej awarii.
O awarii zostaliśmy poinformowani przez Czytelników. Wiadomość na ten temat jest rozprzestrzeniana również na włocławskich grupach na Facebooku.
Jak udało nam się ustalić, powodem problemów z ciepłem systemowym i ciepłą wodą jest awaria, do której doszło na odcinku sieci u w rejonie ulic Łanowa-Ostrowska.
- Musieliśmy namierzyć awarię. Trochę to trwało. Teraz prowadzimy prace związane z usuwaniem awarii. Obecnie nie ma ciepła w ośmiu blokach na os. Kazimierza Wielkiego. To budynki w obrębie skrzyżowania ul. Łanowa-Ostrowska. Ciepło mają pozostali mieszkańcy osiedla, a także osoby mieszkające z budynkach w Śródmieściu. Ciepła mogą jeszcze nie mieć mieszkańcy niektórych bloków na os. Południe
- mówi Andrzej Walczak, prezes MPEC.
Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii. Szef miejskiej ciepłowni zapewnia, że pracownicy spółki robią wszystko, by trwało to jak najkrócej.
AKTUALIZACJA, godz. 14:14: Prezes MPEC poinformował nas, że do większości budynków w mieście ciepło powinno dotrzeć w ciągu ok. godziny. Wyjątkiem jest osiem budynków przy ul. Ostrowskiej i Łanowej. Tam ciepło zostanie przywrócone dopiero po usunięciu awarii.
AKTUALIZACJA, godz. 15:32: MPEC przedstawił najnowsze informacje na temat awarii:
- W związku z awarią sieci, która wystąpiła w rejonie ulic Ostrowska/Łanowa, informujemy że trwają prace mające na celu przywrócenie ciepła do naszego systemu. Uruchomione zostało zasilanie do pozostałej części miasta, z wyjątkiem kilku bloków w sąsiedztwie miejsca awarii tj. przy ulicy Ostrowskiej i Łanowej, gdzie ciepło zostanie przywrócone po usunięciu awarii. Opóźnienia w dostawie ciepła mogą nastąpić także na Dużym Południu oraz na Michelinie
- czytamy w komunikacie.
AKTUALIZACJA, godz. 16:59: Przywrócono dopływ ciepła w blokach w okolicy miejsca awarii.
AKTUALIZACJA, godz. 17:41: Obecnie ciepło nie dociera do budynków przy ul. Gajowej, Moniuszki, Skłodowskiej, Wieniawskiego, Robotniczej, Wyspiańskiego, Dąbrowskiej oraz na Michelin. Cały czas służby MPEC pracują, aby przywrócić ciepło na terenie całego miasta.
AKTUALIZACJA, godz. 19:13: Przywrócone jest dostarczanie ciepła na Michelin.
AKTUALIZACJA, godz. 20:36: Bez ciepła pozostają bloki w okolicach ul. Moniuszki/Wieniawskiego/Gajowa.
[ALERT]1584622104550[/ALERT]
a gaz ?13:59, 19.03.2020
Armagedon ,kara Boska spada na te grzeszne miasto ,wirus ,woda , jeszcze prąd powinni wyłączyć......
Ciepły Walczk.14:19, 19.03.2020
Cały ciepłociąg do wymiany a nie łatanie rdzy.Przyszedł czas na działanie.
re 17:05, 19.03.2020
Podobno fachowo przeglądali , oceniali , prognozowali , pierścień robili ,ponieśli nakłady ,ceny, a wyszło jak zawsze we Włocławku .
spokojnie14:24, 19.03.2020
Pozostaje spokojnie czekać na powrót ciepła w domu. Cieszmy się, że mamy taką a nie inną zimę
bolek14:26, 19.03.2020
wojtek chce baseny budować ,a rury nie potrafi załatać ,wybraliście kretyna to tak jest...
nik16:14, 19.03.2020
A po czym kretyn poznaje kretyna? Bo sam jest kretynem. Miło Ci
Darek 48 16:32, 19.03.2020
Gorszego kretyna to od Ciebie nie ma palancie!
ift15:31, 19.03.2020
kolejna awaria coś ostatnio pecha ma ten mpec...
Pozostałe komentarze
Ewa070714:02, 19.03.2020
W blokach przy ul. Leśnej też brak ciepłej wody i ogrzewania
Bezmak14:03, 19.03.2020
Na południu na Dziewińskiej też nie ma ciepłej wody
Wisnia14:57, 19.03.2020
Mrozów nie ma ,a tu raptem awarie...rozumiem rury popękane itd...kombinacje i tyle 😠
Adek14:04, 19.03.2020
hahahahahahahahahahahahahahahahahaha
nik16:10, 19.03.2020
Co to miało być
kazikcivilian14:13, 19.03.2020
Awaria jest przy Ostrowskiej 18.
Bacik14:23, 19.03.2020
Mielęcin brak ciepłej wody i grzejniki stygną.
Użytkownik14:27, 19.03.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
xxxx14:28, 19.03.2020
napalm zrzucić na to poj....👎👎.......ne miasto..
wer17:45, 19.03.2020
to po co mieszkasz w tak pojxxxnym mieście
do wyżej19:34, 19.03.2020
a właśnie nie mieszkam i co ?
Użytkownik14:34, 19.03.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
prezes.14:42, 19.03.2020
do zwolnienia !
włocławianin115:09, 19.03.2020
Ludzie opanujecie się!!!!! Awarie były, są i będą. Nikt nie ma wpływu na to kiedy awaria nastąpi. Skąd w Was tyle nienawiści i gniewu! Zastanówcie się co na dzień dzisiejszy jest najważniejsze! W takich chwilach powinniśmy się wspierać, a nie ciągle krytykować!
Alosza16:47, 19.03.2020
Owszem, awarie były, są i będą, ale jeśli ktoś na stanowisku jest niekompetentny, to nie jest w stanie zarządzać właściwie przedsiębiorstwem i dopilnować właściwych prac i konserwacji sieci, bo po prostu się na tym nie zna.
Mielęcinek15:10, 19.03.2020
Awaria jak awaria, zdarza się. Akurat nasz MPEC w porównaniu do innych zakładów ciepłowniczych, jeśli chodzi o awaryjność, jest naprawdę bardzo ok.
Qqqqqq16:02, 19.03.2020
Andrzej opanuj się jesteś prezesem
Adana15:11, 19.03.2020
Na Południu, Noakowskiego nadal nie ma ciepłej wody
Szkoła15:25, 19.03.2020
Broniewskiego nie ma ciepłej wody
Michu15:31, 19.03.2020
wiejska 18 brak ciepłej wody
Iva16:12, 19.03.2020
Na Broniewskiego nie ma ciepłej wody i ogrzewania
brak ciepłe j wody i16:47, 19.03.2020
Jed E Południe brak ciepłej wody i co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jaka awaria?????????????????
czeky16:49, 19.03.2020
planowane remonty MPEC miał przełożyć i co ????????????? znowu kłamią!!!!!!!!!!!!!
woda 17:07, 19.03.2020
To MPWiK miało przełożyć i po fali krytykki przełożyło.
gumis_17 za sprzątan17:18, 19.03.2020
czy to tak trudno podgrzac sobie wody w czajniku, a z kapielą poczekac do wieczora? jakos na zimno w kosciolach nie narzekacie mohery...
16.50 brak ciepła i 16:52, 19.03.2020
16.50 brak ciepła i ciepłej wody. Moniuszki jednostka e.
gunio16:57, 19.03.2020
Osiedle Południe to nie Kazika, dlaczego brak ciepłej wody i co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Józef bogusław Ziółk17:39, 19.03.2020
Ja tez nie rozumiem . Rurociąg padł na łanowej . A co ma do tego rurociąg na Małe Południe i na Michelun ? A Prezes powinien się tym zajmować jaki ma zawód. Ludzie chcecie budować nową Elektrociepłownie a rury stare. To nie jest koszykówka.
gumis_1716:58, 19.03.2020
czy to tak trudno podgrzac sobie wody w czajniku, a z kapielą poczekac do wieczora? jakos na zimno w kosciolach nie narzekacie mohery...
warto wiedzieć 17:06, 19.03.2020
Warstewka łoju znakomicie chroni przed wirusami , to nie żart brud wcale nie jest taki zły.
xx22:25, 19.03.2020
to sobie grzej
czarna_mamba17:29, 19.03.2020
Awarie się zdarzają... Za godzinę będzie po problemie. Trochę cierpliwości...
Ktosik 18:12, 19.03.2020
Jedn. E wciąż brak ciepłej wody😠
20.0019:58, 19.03.2020
Wciąż brak ciepła na jednostce e godzina 20.00
Aannka20:18, 19.03.2020
Mam male dzieci do kapieli a wody cieplej brak! Dlaczego na jedn.E wciaz nie ma ciepla?!?! Jest 20.17.
Klient20:20, 19.03.2020
Awaria na osiedlu Kazimierza Wielkiego a wody nie ma Południe, Michelin.
Prezes MPECu obiecał, że awaria zostanie usunięta w kilka godzin. Obiecał.
Może ktoś z MPEC wyjaśni?
Qq@@20:32, 19.03.2020
To tak jak wuefista jest ..... awaria na Kazika a całe miasto wyłączone ... chyba ktoś nie ogarnia kuwety
Norwida20:46, 19.03.2020
brak ogrzewania i ciepłej wody godz. 20.46
123qwe21:13, 19.03.2020
Gdzie jest ciepła woda?
Gałczyński21:16, 19.03.2020
A ja się pytam gdzie kur...... Ciepła woda na Gałczyńskiego jaja sobie robią naprawdę z mieszkańców 😡😡😡
prezes5255000021:25, 19.03.2020
Na fredry 6 kaloryfery zimne ciekawe nie ma komu zgłosić, najlepiej olać, ech
Użytkownik21:49, 19.03.2020
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
22.0021:56, 19.03.2020
Jednostka e nadal bez ciepła 22.00
vv22:26, 19.03.2020
mpec kłąmcy!!!!!!!!!!!!!
jedne22:28, 19.03.2020
ktoś może wyżej zajmie tym z nami wyprawiają , oszuści, brak ciepła i wody c.......
południe sm22:32, 19.03.2020
trzeba przestać płacić za wodę wygórowane rachunki i za co!!!!!!!!!!!!!!!!
mieszkaniec Południa04:48, 20.03.2020
Czy u państwa także są dopłaty za tzw. niezbilansowaną wodę ? Na Południu sprawdzają wodomierze przynajmniej sprawdzali w kilku blokach -chodził ten marudny *%#)!& facecik z łaptopem który wystawia rachunki za wodę . Duża liczba tych urządzeń pomimo , że były wymieniane latem ubr. okazała się dzialać wadliwie. Jak to się dalej potoczyło tego nie wiem , pewnie zamieciono pod dywan.
ucho23:00, 19.03.2020
Przerwali naprawę do rana ponieważ powstała większa usterka niż była wcześniej😡
prezes5255000023:05, 19.03.2020
Na fredry 6 kaloryfery zimne ciekawe nie ma komu zgłosić, najlepiej olać, ech
fredry 623:08, 19.03.2020
o ciepło wróciło wystarczy węzły uruchomić.... ruszcie się kolega potrafił ....z pewnej instytucji w h.. leci ta spisdzielnia
Lepszywlolcawek23:13, 19.03.2020
A od 1 kwietnia MPEC podnosi ceny za ciepło i ciepła wodę !!!!
iiiii03:08, 20.03.2020
Na Skłodowskiek nadal zimne kaloryfery i brak ciepłej wody....
Vera10:48, 20.03.2020
Na Moniuszki nadal brak ciepła , zimna woda, zimne kaloryfery ......od wczoraj....
moli16:54, 20.03.2020
cała jed E nadal bez ciepłej wody i co !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co robią te cepy z mpec??????????
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz