Mieszkanka Południa, która na początku grudnia ubiegłego roku ucierpiała w wybuchu biokominka, przeszła już 19 przeszczepów skóry i czekają ją kolejne. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 46-latki.
- Wybuch biokominka prawie zabrał mi moje życie. Poparzenia 2 i 3 stopnia na 40% ciała. Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie
- przyznaje Pani Monika, mieszkanka Południa, która 3 grudnia ubiegłego roku uległa wypadkowi we własnym mieszkaniu. Przeżyła wybuch biokominka, ale to był dopiero początek jej problemów.
- Na szczęście lekarzom udało się mnie wyciągnąć i przywrócić do życia. Miałam 19 przeszczepów, czekają mnie jeszcze dwa. Rekonwalescencja i gojenie ran są bardzo bolesne - przyznaje 46-latka.
[FOTORELACJA][/FOTORELACJA]
Po wypadku stan mieszkanki Południa był bardzo poważny. Musiała na nowo uczyć się chodzić. Od zdarzenia minęły już cztery miesiące, a kobieta nadal ma sprawną tylko lewą rękę i zmaga się z niedowładem drugiej ręki.
- Uczyłam się chodzić, udało się usprawnić jedną, lewą rękę. Mam natomiast niedowład prawej ręki. Czeka mnie długa i kosztowna rehabilitacja i na pewno jeszcze niejedna operacja. Opatrunki, maści, rehabilitacja, w późniejszym czasie pozbycie się blizn to koszty ogromne. Jeszcze większy strach, co przede mną
- przyznaje 46-latka.
Pani Monika ma 23-letniego syna. Od 24 lat pracuje jako oligofrenopedagog i surdopedagog w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Chce wrócić do pracy.
- Pragnę być znów w pełni zdrowa i sprawną osobą, aby wrócić do Syna, do moich kochanych, chorych i potrzebujących dzieci, które tęsknią i czekają na mnie w przedszkolu - mówi 46-latka.
Fundacja Jagoda, pod opieką której jest Pani Monika, prowadzi zbiórkę pieniędzy na jej leczenie i rehabilitację. Można także ofiarować 1,5% podatku. Informacje niezbędne do przekazania pieniędzy są dostępne TUTAJ.
kominek13:07, 13.03.2023
a ubezpieczenie ?
Redakcja Interia.pl13:41, 13.03.2023
Wojtkowski nie odpowiedział na nasze pytania.
DD w służbie MW18:55, 14.03.2023
Wszystkie wpisy, z cytatami powyżej a było ich kilka wyżej a nie dwa jak jest teraz zostały osobiście usunięte przez G.S. na polecenie służbowe UM Marka Wojtkowskeigo.
Stop grafomani 13:42, 13.03.2023
Można także ofiarować 1.5 podatku... Czego litrów, kilogramów....
coco16:36, 13.03.2023
Mądrej głowie dość dwie słowie...
Ludek14:14, 13.03.2023
Czy ktoś może mi wyjaśnić fenomen tego guana zwanego biokominkiem?
Ani to dobrze nie grzeje, a już tym bardziej nie tanio.
Wypadków z tymi pseudo kominkami jest mnóstwo.
Pionier19:05, 13.03.2023
Nie wiem dlaczego nazywasz to fenomenem.To element dekoracyjny jak każdy inny.Z grzaniem a tym bardziej tanim nie ma nic wspólnego.
Taka Prawda14:22, 13.03.2023
Bardzo tej Pani współczuję, niewyobrażalna tragedia. Żałuję że ten artykuł nie ukazał się wcześniej, bo już przekazałem 1,5 % swojego podatku na inną fundację. Będę pamiętał na przyszły rok, bo rehabilitacje na pewno jeszcze długo potrwają. A Pani życzę szybkiego powrotu do zadowalającej Panią sprawności i dużo zdrowia. Przetrwał Pani najgorsze, teraz już może być tylko lepiej. Dużo zdrowia. Pozdrawiam, niech Pani walczy , najgorsze już było.
PZU KOMINKA15:19, 13.03.2023
dajta luz ,a kto kominek w mieszkaniu montuje dla szpanu ?
w uzupełnieniu 16:21, 13.03.2023
W takich zacofanych krajach jak Kanada czy USA można stosować tylko kominki na drewno albo zasilane z butli gazowej UMIESZCZONEJ POZA BUDYNKIEM .
Te bomby etanolowe są tam zakazane ze względu na zagrożenie wybuchem !!!!!
portal Włocławek pl17:38, 13.03.2023
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku poinformował dziś o wstrzymaniu przyjęć do Oddziału Neurologii i do Oddziału Udarowego z powodu braku miejsc.
Jak czytamy w komunikacie:
"W związku z całkowitym wykorzystaniem łóżek w oddziale neurologii i w oddziale udarowym z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów i możliwości personelu zmuszeni jesteśmy do wstrzymania przyjęć do wyżej wymienionych oddziałów do odwołania. Pacjenci zgłaszający się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku będą w miarę możliwości przekierowywani do innych szpitali w regionie."
Dyrekcja Szpitala prosi pacjentów o zgłaszanie się do okolicznych szpitali wnosi także o niekierowanie i nie przywożenie pacjentów neurologicznych do włocławskiej lecznicy. Ponadto każdy kolejny pacjent który pojawi się w szpitalu będzie musiał pozostać w oddziale ratunkowym co grozi jego blokadą. Komunikat wydano dziś o obowiązuje do odwołania.
ZnakZapytania17:52, 13.03.2023
A dlaczego pisze o tym ortopeda?
Rada szkolna rodzicò17:49, 13.03.2023
Poparzyć się można też lodem. Tory pomocy należy skierować do Mopr, tam zawsze swoim ... wiecie.
Pionier19:00, 13.03.2023
Rozumiem cierpienie tej pani ale jest mały szkopuł.To nie był wybuch biokomonka tylko wybuch paliwa ktore było dolewane podczas palenia.Wystarczylo stosować się do instrukcji obsługi i nieszczęścia by nie bylo.Ale mimo wszystko współczuję bo swoje wycierpiala.
Daawe44408:12, 14.03.2023
Tak dajcie kase widac hak sie powodzi kominki imprezy a teraz POMÓŻCIE niech koledzy i kolezanki pomoga,dzieci potrzebuja pomocy bo nie maja co jesc co kominki bede jesc
taki pomysl15:58, 14.03.2023
prosze napisac list do lewandowskiego i swiotek ci sportowcy pomogom
Cenzura18:54, 14.03.2023
Uwaga usunięto wszystkie wpisy odnośnie tego że Wojtkowski zasiada na kilku posadach.
O artykule w INTERII
Ten portal kurestffo. Span reklamy i zerowanie na ludziach.
Do baranów 13:19, 19.05.2023
Ta Pani jest bardzo dobrym człowiekiem, każdy może mieć wypadek. Uczy dzieci które potrzebują szczególnej uwagi. Oby to kiedyś Wasze dzieci nie potrzebowałam takiej pomocy!
W Brześciu pijany ksiądz miał wypadek, nauczycielka i cisza!!! Zero poniesionych konsekwencji a narażali innych uczestników ruchu! Ta Pani naraziła tylko siebie więc ogarnąć się troszkę, więcej empatii. Jeśli ktoś nie chce pomóc to po co się odzywa.
Nauczycieli nie szko20:18, 20.07.2023
Nie wpłacę nawet grosza
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
7 0
Prawdopodobnie ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania ze względu na niewłaściwe uzutkowanie
6 0
W krasnoludki wierzysz? Ubezpieczyciele są do zbierania składek.