Od przeszło ośmiu miesięcy we Włocławku powstaje Tertio Ponte, czyli warty ponad 50 mln zł nowoczesny, pięciogwiazdkowy biurowiec klasy A. Na jakim etapie są prace? Czy toczą się zgodnie z planem?
W czwartek (22.06) z inicjatywy poseł Joanny Borowiak media mogły oglądać postępy prac na placu budowy biurowca Tertio Ponte przy ul. Broniewskiego we Włocławku.
Obiekt powstaje w ramach Programu Fabryka zakładającego inwestowanie w miasta z potencjałem potrzebujące rozwiązań umacniających swoje znaczenie w regionie, za który odpowiada rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu i spółka Operator ARP. Partnerem przedsięwzięcia jest samorząd miasta Włocławka, który wskazał działkę pod budowę obiektu. Generalny wykonawca biurowca to spółka Unibep.
Kosztem ponad 50 mln zł powstaje budynek biurowo-usługowy wraz z garażem podziemnym, niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu, któremu przypisuje się ważną rolę w kontekście rozwoju przedsiębiorczości w naszym regionie. Obiekt ma być miejscem, które przyciągnie do Włocławka inwestorów.
Tertio Ponte będzie nowoczesnym, pięciogwiazdkowym biurowcem klasy A o łącznej powierzchni ponad 11 tys. mkw. Przestrzeń biurowa osiągnie około 5 tys. mkw., a przestrzeń przeznaczona pod usługi ponad 2 tys. mkw.
Budynek biurowy będzie miał wysokość od 1 do 5 kondygnacji nadziemnych. W obiekcie znajdzie się nowoczesna powierzchnia biurowa, a także garaż podziemny z 80 miejscami parkingowymi oraz 64 miejsc parkingowych nadziemnych.
[WIDEO]3008[/WIDEO]
Prace są prowadzone od nieco ponad ośmiu miesięcy, toczą się zgodnie z założonym harmonogramem i obecnie osiągnęły one około 35 proc. zaawansowania.
- Za nami najbardziej pracochłonna część inwestycji, czyli konstrukcja kondygnacji -1 , gdzie rozpoczęto już prace instalacyjne. Trwa montaż konstrukcji ścian. Dziennie montujemy nawet kilkadziesiąt elementów betonowych prefabrykowanych
- mówiła w czwartek we Włocławku Patrycja Bębas, dyrektor Biura Realizacji Inwestycji Operator ARP.
[FOTORELACJA]17131[/FOTORELACJA]
Wykonawca nie kryje, że inwestycja charakteryzująca się dużą kubaturą o atrakcyjnej formie architektonicznej i zastosowanie nowoczesnej technologii w postaci konstrukcji prefabrykowanych (dostarczanych przez włocławski Budizol) to pewnego rodzaju wyzwanie realizacyjne.
Zakończenie robót planowane jest na przełom stycznia i lutego 2024 roku. Za kilka tygodni ma zostać zakończony etap stanu surowego otwartego. W listopadzie rozpoczną się prace wykończeniowe i aranżacyjne. W pierwszym kwartale 2024 roku do biurowca mają wprowadzać się najemcy.
Jak aktualnie wygląda zainteresowanie wynajmem powierzchni w Tertio Ponte? Jakie branże reprezentują najemcy, który już się zgłosili? O tym więcej w materiale wideo.
[WIDEO]3007[/WIDEO]
Rtughk12:20, 23.06.2023
Pięciogwiazdkowe to są hotele a nie biurowce
Sasza Skwarek12:24, 23.06.2023
Biurowiec przy Drumecie wyburzyli. Siedziba P.K.O. przy Okrzei czeka na kupca lub dzierżawcę , idealne miejsce na Wydz. Komunikacji , który ma być na dworcu. e
sarenka12:35, 23.06.2023
a po co znowu ta pani się afiszuje co chce przez to pokazać
Qba15:56, 23.06.2023
Święta racja niech ta Pani zajmie się otwarciem przejazdu kolejowego przy ul. kaliskiej władza w jednym ręku to chyba problemów nie ma.
Lew_biznesu13:06, 23.06.2023
żeby nie było jak z halą po Tesco, która tylko kawałek dalej przy tej samej trasie... Nie wiem, nie wydaje mi się że to taka atrakcyjna dla przedsiębiorców lokalizacja. Zobaczymy.
yhy13:11, 23.06.2023
Na ch. to komu potrzebne? Tyle budynków stoi do zagospodarowania...
Detroit13:32, 23.06.2023
Dziwne bo pod wodzą towarzyszy samorządu PO miasto upada i w tempie się wyludnia , ale urzędników przybywa i buduje się nowe biurowce
Zapytajcie tych,13:32, 23.06.2023
co tam pracują, jaki jest zdolny wykonawca zlecenia. Nie znają podstawowych, żeby nie powiedzieć prymitywnych, praw i zasad budowy. Będzie z tego katastrofa budowlana, w najlepszym razie szybka naprawa gwarancyjna.
😂11:01, 24.06.2023
No i o to chodzi, napędzanie kasiorki swoim.
Użytkownik13:33, 23.06.2023
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Kabaret 13:35, 23.06.2023
Dwa inkubatory szumnie zwane przedsiębiorczości z lokalami do wynajęcia, centrum lokale do wynajęcia.... Kto będzie utrzymywał pusty biurowiec klasy A🤣🤣Wy podatnicy 🤣😊
66614:27, 23.06.2023
Dobre miejsce na pośredniak.
!!10:13, 30.06.2023
DOBRE MIEJSCE DO ZUSU SKŁADKI TRZEBA PŁACIĆ
ggh14:51, 23.06.2023
na co to komu potem przerobią na lumpeksy
Emigranci potrzebni15:41, 23.06.2023
Wloclawek,wbrew pozorom i niecheci powszechnej potrzebuje emigrantow,nie mylic z uchodzcami ekonomicznymi. Tylko to gwarantuje rozwoj miasta takiego jak nasze,wiecej ludzi do pracy,do zycia,do kupna mieszkania czy wynajmu,do wyjscia do knajpy czy na dyskoteke,to rozkreca zycie miasta,to daje wiecej kasy z podatkow w budzecie miasta. To przyciagnie zaklady pracy do miasta z kadra zawodowa. To jest jedyna droga,wiecej ludzi zdolnych do zycia,pracy itd. Nie tam elektorat,co to browar i nomanie telewizorek do zycia wystarczy.
!!10:12, 30.06.2023
CO ROZKRĘCA DYSKOTEKI PSUJA MYŚLENIE CHLANIEM I ĆPANIEM 22 LATKOWIE NIE GARNĄ SIE PRACOWAĆ W RESTAURACJACH BO WOLĄ PIĆ I ĆPAĆ ALE Z KĄD MAJĄ NA TO PIENIĄDZE ZA MOICH CZASÓW PRACOWAŁAM JUŻ OD 17 LAT TE ROCZNIKI SĄ ZAPATRZONE W EKRANIKI NA PORTALACH NIC SOBĄ NIE REPREZENTUJĄ WYLEWAJĄCY NARCYZM A DO PRACY PUSTKA NIC !! CO CHCESZ W TYM MIEŚCIE ROZKRĘCIĆ ??
wyborca15:47, 23.06.2023
pani poseł Solidarnosć Oświatowa będzie pamiętać na kogo nie głosować za brak realizacji porozumienia przez pis
re Emigranci potrzeb15:59, 23.06.2023
Emigranci niepotrzebni bo żadnych zakładów przemysłowych towarzysze samorządu PO we Włocławku nie zbudowali a istniejące spółki skarbu państwa są obsadzone na ful przez kolesi z PO.
Tempy jestes16:37, 23.06.2023
Czlowieku,ale ty tepy jestes. To nie jest komuna,to nie jest gospodarka centralnie sterowana,to jest wolny rynek,to prywatni inwestorzy w wiekszosci buduja zaklady,fabryki itd. Nie jest tu mowa o inwestowaniu pieniedzy publicznych,miasto ma budowac fabryke,myslisz troche? Tylko obecna wladza rozdaje sobie pieniadze publiczne pod pretekstem roznych fundacji czy zatrudniajac kolezkow w spolkach skarbu panstwa.
Trochę oleju w głowi17:01, 23.06.2023
Napisał pisomatołek i myśli, że ludzie nie mają swojego rozumu. Dość już kłamstw głoszonych przez takich jak ty.
do wyborca16:08, 23.06.2023
A ja jestem tuskomatołem - to zgadnij na kogo będę głosował
Wiesz 17:03, 23.06.2023
Nie, ty jesteś pisomatołek.
300 miejsc pracy 16:10, 23.06.2023
Rocznie !!!!!!!!! Kto to obiecywał ??????????????
,,Będziemy patrzeć na ręce i rozliczać ,, kto to obiecywał ????????????????
Miejska stacja paliw -kto to obiecywał ????????????????????????????????
Komu ten gmach jest potrzebny skoro tyle jest obiektów do wynajęcia we Włocławku ?
Inspektor społeczny17:47, 23.06.2023
Dlaczego jedna z pań odwiedzających PLAC BUDOWY na dwóch zdjęciach jest bez kasku?!?!
Fan PO18:29, 23.06.2023
Co cie to obchodzi mącicielu co szpiclowanie to rodzinne
👷♀️10:40, 24.06.2023
Spoko. Ta pani ma głowę tak twardą, że nic nie zdoła przebić tego betonu.
re tępy jesteś18:27, 23.06.2023
Póki co to w ramach WOLNEGO RYNKU kolesie z PO zlikwidowali 75 % przemysłowych i nic nie zbudowali
do Kabaret18:38, 23.06.2023
W tych INKUBATORACH to zamiast przedsiębiorczości rodzi się coraz więcej kurczaków
sir00:19, 24.06.2023
to nadaje sie na fabryke condomow b
Antybush08:18, 24.06.2023
Pomnik na cześć chytrej baby i pazerności wladzy
Stiopa 19:12, 24.06.2023
Od kiedy prawda jest hejtem, czemu cenzurujecie prawdę?
!!10:01, 30.06.2023
LUDZIE KIEDY ZROZUMIECIE ŻE TEN ŚWIAT BEDZIE KAPITALISTYCZNY I ŻE SZARACZKI TACY JAK MY PRACUJĄCY W SZAREJ STREFIE MOŻEMY GDYBAĆ . IDZIE NOWE STARY SYSTEM SIE WALI ZA GRANICA TESTUJĄ JUZ CBDC CYFROWY PIENIĄDZ BANKOWY A PRZEDSIĘBIORCÓW OD STYCZNIA ZNÓW BEDĄ DOBIJAC ZUSEM 2.000 ZA UBEZPIECZENIE A TE MIESZKANIA CO BUDUJĄ NIE SĄ DLA WAS .
!!10:14, 30.06.2023
CIEKAWE CO ZROBICIE OD STYCZNIA 2024 GDY WASZ PRACODAWCA NIE BEDZIE PŁACIŁ ZUS 🤭🤭 LEPIEJ SIE DOWIEDZIEĆ CZY OD LUTEGO ODPROWADZA ZA WAS SKŁADKI I UBEZPIECZENIE
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
6 2
Oni wszystko mają pięciogwiazdkowe .willa plus w Elblągu już tam pisior mieszka a miało to do innych celów służyć . Baldyga z Altum wraz z Morawiec kim ,i pewnie z obsrajtkiem zrobili inwestorów na ec Będzin .