Prezydent Marek Wojtkowski jest dziś z gospodarską wizytą na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Dzień zakończy wieczornym spotkaniem z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 2 przy Żytniej.
Przystań nad Wisłą przy Płockiej, Zespół Szkół nr 11 przy Papieżce, klub "Łęg", siedziba firmy Esen specjalizującej się w dystrybucji części samochodowych - między innymi w tych miejscach na osiedlu Kazimierza Wielkiego i najdalej położonej na wschód części miasta był dziś prezydent Włocławka z gospodarskim objazdem.
- Cieszę się słysząc, że firma w kolejnym roku planuje rozpocząć budowę nowych powierzchni magazynowych i dalszy rozwój - podsumował Marek Wojtkowski wizytę w Esen, gdzie rozpoczął dzisiejszy dzień.
"Łęgowianom", czyli zespołowi śpiewających seniorów stacjonującemu w Klubie "Łęg" przy ul. Płockiej dziękował za nieziemski sernik. W trakcie wizyty na przystani prezydenta witał pies strzegący obiektu, który wabi się Rumpel.
Przed godz. 13 Marek Wojtkowski razem ze swoim byłym zastępcą ds. inwestycji Krzysztofem Kukuckim spotkali się z dziennikarzami przy ul. Celulozowej, gdzie powstają kolejne miejskie bloki z mieszkaniami na wynajem.
Prezydent Włocławka podzielił się relacją z wizyty. Była też mowa o zrealizowanych w ostatnich czasie na Kazimierza Wielkiego inwestycjach i planach inwestycyjnych na tym terenie.
Krzysztof Kukucki mówił m.in., że miasto planuje budowę ulicy łączącej al. Kazimierza Wielkiego z ul. Papieżka i łącznika Celulozowej z Barską.
Więcej w materiale wideo poniżej.
::video{"type":"single","item":"3149"}
Coroczne spotkania prezydenta Włocławka z mieszkańcami odbywają się od października w nowej formule. Prezydent nie objeżdża wszystkich osiedli w ciągu maksymalnie kilku tygodni, lecz raz w miesiącu przyjeżdża do jednej z dzielnic miasta.
Z racji, że zebrania mają odbywać się raz w miesiącu, część z nich zostanie zorganizowana w trakcie nadchodzącej kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi na wiosnę 2024 roku.
Pierwsze spotkanie w nowej formule odbyło się 19 października na osiedlu Michelin.
Dziś (piątek, 10.11) o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Włocławka z mieszkańcami naszego miasta.
- Otwarte spotkanie będzie dobrą okazją, by porozmawiać o potrzebach osiedla, o tym co poprawić i na co zwrócić uwagę - informuje urząd miejski we Włocławku.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
31 3
Bardzo interesujący artykuł. Ale nie napisaliście co pan prezydent zjadł, co pił no i czy kupkę zrobił.
29 5
Dlatego cała nasza rodzina nie mogła głosować na KO dawne PO. To co WOJTKOWSKI reprezentuje sobą, swoim działaniem, upartyjnieniem posad, sam dorwał się jak świnia do koryta, a tu raczej koryt (4 posady!) odrzucało nas od KO.
Wybraliśmy jedni Trzecia Drogę inni Lewicę. Lecz nie odrzucamy że wygrało PiS bo wygrało. Zdobyli najwięcej głosów i mają najwięcej procent w Sejmie. Nie mają większości. Także muszą się dogadać z partiami innymi lub jej częściami. Nie uda się to jest drugi krok i wtedy to Sejm wybiera.
Tylko ktoś pazerny jak ten obcy może chcieć już natychmiast. Konstytucję proszę przestrzegać. Proszę Wojtkowski przypomnieć że to PiS Panu wydłużył kadencję w czasie jej trwania!!!!! Co jest łamaniem konstytucji i dobrych obyczajów skoro ludzie wybierali na cztery lata to na cztery a nie na 5 lat i gratis pół roku!
Panie Wojtkowski Pana już nie powinno być już w listopadzie 2022 roku!!!! Czemu Pan tego nie wspomina? A PiS zmieniając kadencję w czasie jej trwania jakoś nikt z KO się nie oburzył! A to jest kpina!
Co przeszkadzało aby robić wybory do samorządu w zeszłym roku zgodnie z Konstytucją? Ludzie Pana nie wybrali na 5 i pół roku a na 4 lata!
A tak *%#)!& będzie Pan historyku czy raczej histeryku 9 i pół roku zamiast 8 lat.
A jak tam druga miłość? Agata też nie lepsza...
5 0
Doskonałe, celne podsumowanie. Nie odniesie jednak żadnego efektu. Pan Workowski jedynie wzruszy ramionami i przebiegnie mu myśl: pocałujcie mnie w...
Ja do końca życia nie zapomnę z jakim hmmm... szacunkiem podchodził do Konstytucji RP. 🙏
1 0
Ino, że ludzie wybrali prezydenta na kadencję, a PiS zmienił jej długość z 4 na 5 lat.
1 0
Wydłużył kadencję z 4 lat do 5 lat i przesunął wybory o pół roku, także zamiast 4 lat będzie 5 i pół roku. Dłużej o 37,5 procent kadencja!
26 3
Platformersi jutro będą udawać patriotów razem z polskimi rodzinami a wcześniej gadali że kibole i rasiści z pisu idą w Warszawie na marszu 11 XI 🤣🤣
1 2
Patriotyzm to się w czynach wyraża, a nie w pier....leniu kto ma większego patriotycznego orła na koszulce.
27 5
Non stop w przepoconej koszuli, na pogrzebie, w urzędzie, w radach nadzorczych, w uczelni gdy czyta z kartki na wykładach, ciągle ta sama przepocona koszula bez krawata, jak sprzedawca pościeli na pokazach
28 5
Przepraszam, ale co nas to gónwo obchodzi?! To jest portal informacyjny, wchodzimy tu w celu uzyskania informacji z Włocławka i okolic, a nie z życia jakiegoś nieroba z innego miasta!
3 8
Gdyby nie Kukucki ,to by chyba nic się nie działo, jeżeli chodzi o to miasto.
Pozostałe komentarze
6 20
Super panie prezydencie świetne zdjęcia pracowity dzień dla plana mamy nadzieje ze smakował panu sernik❤️❤️❤️❤️ my jestesmy z południa ale o 17 widzimy się w dwójce zawsze z żona jesteśmy ❤️❤️❤️❤️
3 1
Też będę. Będą pewnie poruszane ciekawe tematy. Mam taką nadzieję.
1 0
Niech żonie pomoże 🤣🤣🍷🍷🍷
26 4
Czuć w powietrzu nadchodzące wybory. Z gospodarką wizytą jak za PRL u 🤣🤣🤣
24 3
Dzień jak do dzień. Nicnierobienie, lans, *%#)!& uśmieszki, a kasa od przeszkadzających mieszkańców płynie.
0 0
Taaa, zwłaszcza tych z 3 Maja...... ha ha ha
16 0
Dlaczego zlikwidowano laboratorium przy szpitalu na ul Barskiej. Komu to przeszkadzało żeby pacjenci z osiedla mieli blisko, głównie była to wygoda dla ludzi starszych i niepełnosprawnych, którzy, mogli choćby o kulach, powoli dojść na badania. Już brak słów co do podejmowanych przez kogoś żałosnych decyzji.
13 3
Ja też mam zabytkowe auto i nawet codziennie w nim siedzę, pieska też mam i go głaskam. Nadaje się na prezydenta ?
18 2
Przecież na te ustawki to nie da się już patrzeć. To jest mało poważne i nie godne Prezydenta Miasta. A gdzie jest każdego dnia? Dlaczego nie na osiedlach z mieszkańcami. Bo co gna do Lubrańca do domu. Opamiętajmy się i dość już takich rządów w mieście.
19 2
Prosze nie pokazywac tego ryja, patrzec sie nie da
12 0
Śliczny piesek ❤️
18 2
Co za żałosna i obrzydliwa ustawka 💩💩💩💩
10 3
Pies nazywa się Kumpel. Tak ma na adresówce. Nawet w tak błahej informacji DD dało doopy.
15 1
Jestem zawsze zły gdy widze jak łysy szczerzy kły.
1 1
Zawsze mnie zastanawia gdy widzę lub czytam, jak ktoś sam się ośmiesza.
16 1
Miasto dziurawe a on się bawi.
4 3
Podżeganie i nienawiść Tuska trwające od 2005, wyhodowało wielu przestępców. Cyba zamordował 2 pisowców w Łodzi ( media i autorytety nie komentowały zbrodni, to tylko pisiaki) , Tusk 96 Polaków w Smoleńsku ( po tym oszukańcza, haniebna celebra Tuska) . Kilkudniowy święty opozycji i KODu Piotr dokonał samospalenia ( dokonał tego pod wpływem płomiennego w nienawiści przemówienia liberalnej aktorki, w tym czasie były apele o zabicie Kaczyńskiego) , wielu degeneratów dokonało dziesiątek napadów i podpaleń biur PiS, kilkunastu ekstremistów i ekstremistek atakowało policję, sejm i granicę, 20 POwców robiło zamach na sejm, kobieta rodziła żelka dla akcji nienawiści, 20 profesorów zhańbiło autorytet uczelni swoim faszyzmem i zaprzaństwem. Normalne, że wyznawcy PO będą atakować. Teraz w ramach zemsty i czyszczenia. Liberalne ( nieprawe, upadłe sądy) będą ich uniewinniać.
1 0
Te oskarżenia podlegają karze. Proszę wziąć to pod uwagę.
2 1
Już zaczynacie rządzić według ośmiu gwiazdek! komuno wróć będzie 💩💩💩
5 2
Miło gdy jest zgoda, szacunek do drugiego człowieka, bezpośredni kontakt bez kordonów policji, uśmiech i nadzieja na lepsze jutro, bez podziałów i nienawiści. Wspólne dobro i myślenie o przyszłości bez oglądania się wstecz.
2 0
Niedługo to się skończy jak osiem gwiazdek zacznie rządzić 😥
1 1
Niech żyje NIEPODLEGŁA ❤️❤️❤️
2 0
Piękna wojskowa odprawa wart w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza❤️❤️❤️❤️ nie dopuścić żeby znowu likwidowali jednostki wojskowe jak na wschodzie w latach 2007-2015r za rządów PO-PSL !!!
5 0
Okręg nr 2 Kazimierza Wielkiego i Zawiśle:
- Krzysztof Grządziel - SLD, 878 głosów; 2 interpelacje 60% obecności
- Agnieszka Walczak - Koalicja Obywatelska, 819 głosów; 51 interpelacji
- Mariola Gawłowska - PiS, 654 głosy; 18 interpelacji
- Joanna Hofman-Kupisz - SLD, 455 głosów; 46 interpelacji
- Janusz Ziółkowski - KWW Włocławianie, 340 głosów; 4 interpelacje
4 0
Powiedzcie że rumpel to pies. Prawda? Bo po tej zadymie w Śródmieście Kafe to już nie wiadomo.
I te nagrania wideo... Chyba niektórzy zaczną szybciej emeryturę.
4 0
w tym kawale:
Zajeżdża chłop do wsi furmanką pełną węgla i krzyczy!
- Węgiel przywiozłem !
A na to koń odwraca się i mówi:
- Tak #!$%@?, ty przywiozłeś.
3 0
Na tą gębę nieroba i populisty patrzeć nie można bez odruchów wymiotnych .
1 0
Atakuj, atakuj, mam to co dnia
Cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, dobrze znam
Dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Wciąż niewiele mogę
Gdy choć jeden z nich
Do mojego domu przynosi swój syf
Dobija wtedy myśl
Nie umiem przecież bić...
A jeśli kiedyś znów wpadnę w szał
Przyjdzie mi zmierzyć się, zniewagą ktoś mi rzuci w twarz
To chciałbym móc choć jeden raz, ten jeden raz
Wymierzyć mu pięścią gorącą jak stal
Ten surowy werdykt, gdzie sędzia to ja
Tylko ja, tylko ja
Bez żadnych ulg, odwołań, skarg, po prostu strzał
Wiem dobrze, że przemoc to najsłabsza z kart
I do mojej talii pasuje jak żart
Lecz chciałbym tak jak ty
Pokonać wszystkich złych
0 0
Bardzo lubię tą piosenkę (Matylda) Dawida Podsiadło
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz