Zamknij
Ważne

Rozbiórka na Piekarskiej. Część kamienicy musi zniknąć

14:00, 18.01.2024
Skomentuj

Sypiąca się kamienica na ulicy Piekarskiej 11 musi zostać w części rozebrana. Prace już się rozpoczęły. Ile to może potrwać? 

Przy sypiącej się kamienicy przy Piekarskiej 11 pojawiło się ogrodzenie i rusztowanie. Lokalne Zrzeszenie Właścicieli Nieruchomości we Włocławku, rozpoczęło prace rozbiórkowe. 

- Musimy rozebrać budynek do wysokości parteru. W tej chwili trwają prace zabezpieczające, żeby w ogóle można było do tego przystąpić - mówi Teodor Grzegórski, dyrektor LZWN.

Prace prowadzi firma z Włocławka. LZGW nie chce ujawniać, ile jej zapłaci za zabezpieczenie kamienicy. 

- To nie będzie łatwa sprawa, trzeba będzie to robić ręcznie, powoli, żeby było bezpiecznie - dodaje Teodor Grzegórski. 

Operacja potrwa co najmniej kilka tygodni

Kamienica grozi zawaleniem 

Ponad miesiąc temu z wyłączonej z użytkowania kamienicy przy ul. Piekarskiej 11 (część między Królewiecką a 3 Maja) oberwało się nadproże okna na drugim piętrze. Cegły i deski runęły na chodnik oraz jezdnię. Na szczęście, nikt nie został poszkodowany. 

Na wysokości walącej się kamienicy ulica jest zamknięta. Na jednokierunkowej dotąd trasie wprowadzono ruch w obie strony. Na części od Królewieckiej dodatkowo nie można parkować, ale wielu kierowców nie stosuje się do zakazu, prawdopodobnie nie zwracając uwagi na znaki. 

Dziś (czwartek, 18.01) około godz. 13 na Piekarskiej stało kilka samochodów. Patrol pouczał kierowców. 

Kiedy kamienica przestanie zagrażać bezpieczeństwu kierowców i przechodniów, ruch kołowy na Piekarskiej zostanie przywrócony. 

ZOBACZ TEŻ: 

(G.S.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(9)

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

6 1

Zapłacili by za naprawę auta to by się nauczyli czytać.

14:13, 18.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sam jasam ja

5 5

Tak, rozebrać, zaorać, śrubokręty posadzić.

14:32, 18.01.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re re

0 1

libed ...

16:54, 18.01.2024

Rewitalizacja Rewitalizacja

7 3

PO Wojtkowskiemu ...

15:14, 18.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

5 2

Czy wicemnimnister politolog od budownictwa już wizytował plac ,,budowy ,,w kakakasku ?
Czy Wydzial Ochrony Środowiska zadbał o przeniesienie szczurów do innej zrewitalizowanej kamienicy ?

16:57, 18.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NiedługoNiedługo

9 1

Przepowiadam, że reszta kamienic na tej ulicy rozleci się jak domki z kart. Ładnie wyglądają te budynki na zewnątrz, ale środek jest zepsuty, jak u rządzących.

17:04, 18.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JadJad

7 1

Naturalna rewitalizacja trwa 🤣

17:28, 18.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak tam Teoś?Jak tam Teoś?

4 0

Grzegórski, jak w końcu jest z tym twoim wyrokiem? Masz czy nie masz? Poświadczałeś nieprawdę w dokumentach czy nie?

18:57, 18.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BleeeeBleeee

5 1

Rewitalizacja po włocławsku. Szczury, gołębie, bród to jest nasza wizytówka

06:44, 19.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Bleeeere Bleeee

3 1

I....POmnik MW stara hala OSiR - 7 rok w spartolonym remoncie .W środku już POnownie do remontu (opinia pracowników ) , tak jak basen Delfin którego stan krytykują klienci .
I na ten temat pan prezydent ...z zastępcami nabieraja wódy w usta a koszty podaników rosną i są przez prezydenta celowo ukrywane .

08:32, 19.01.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re re kum kumre re kum kum

0 0

sie ma żabciu
re re kum kum
rzekotka 🤣🤣🤣🤣🤣

10:12, 19.01.2024

OSTATNIE KOMENTARZE

0%