Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

W niedzielę utrudnienia na 11 włocławskich ulicach. Powód? Korowód

 17:00, 10.02.2024 Aktualizacja: 21:26, 27.09.2025
3 W niedzielę utrudnienia na 11 włocławskich ulicach. Powód? Korowód Fot. Archiwum.

Zbliża się XXXIII Korowód Grup Zapustnych we Włocławku. Ratusz ostrzega przed utrudnieniami, które mają się pojawić na ulicach naszego miasta. 

W ostatnią niedzielę karnawału — 11 lutego miłośnicy tradycji ludowych będą mogli obejrzeć kolorowy, głośny, roztańczony korowód grup zapustnych.

Przebierańcy uczestniczący w trzydziestej trzeciej edycji imprezy wyruszą o godz. 12.00 sprzed Muzeum Etnograficznego przy włocławskich bulwarach i przejdą głównymi ulicami miasta aż do placu Fajansu Włocławskiego.

Będą utrudnienia

W związku z Korowodem Grup Zapustnych ratusz spodziewa się utrudnień na 11 ulicach we Włocławku. Chodzi o ścisłe centrum miasta. 

W związku z Korowodem Grup Zapustnych między godziną 11:30 a 13:30 będą częściowe ograniczenia dla ruchu samochodowego

- informują urzędnicy

 Problemy z przejazdem pojawią się na: 

  • Bulwarach, 
  • Maślanej, 
  • Łęgskiej, 
  • Tumskiej, 
  • 3 Maja, 
  • Cygance, 
  • Żabiej, 
  • Piekarskiej, 
  • Placu Wolności, 
  • Kilińskiego,
  • Kościuszki. 

W tym roku, w przemarszu zobaczymy wielokrotnie biorące udział w poprzednich edycjach grupy z Kaniewa, Lubania i Mikanowa, jak również zeszłorocznych debiutantów włocławskiego korowodu — Kozę ze Słomkowa oraz gości z Kujaw Zachodnich — z Szymborza, dzielnicy Inowrocławia, w której zwyczaj jest kultywowany od poł. XIX w.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Mieszkaniec.Mieszkaniec.

3 1

Jaki jest dym kiedy jest droga krzyżowa, albo rolnicy blokują drogi bo ci drudzy nie mają z czego żyć bo koncerny z Ukrainy zalały rynek i że sa blokowane drogi.

11:48, 11.02.2024

Pozostałe komentarze

do  prezydentado prezydenta

0 4

Panie Marku a kiedy Pan zrobi Jarmark Walentynkowy .Już w wielu miastach się odbywa np w Sandomierzu.Może by tak kiedyś zrobić. Skoro jest Bozonarodzeniowy ,Wielkanocny to i Walentynkowy Bujnijmy to miasto.

11:53, 11.02.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%