Koncerty, jarmark, food trucki, strefa dla dzieci - to tylko część wydarzeń, które zaplanowano z okazji Dni Włocławka, które potrwają od 22 do 23 czerwca. Zobacz szczegółowy program święta naszego miasta.
Dni Włocławka to największe święto naszego miasta. Dla mieszkańców stolicy Kujaw zostały przygotowane w tym roku m.in: koncerty, strefa sportowa, a także jarmark i zlot food trucków.
Impreza potrwa do niedzieli, 23 czerwca.
Tegoroczne święto miasta zostanie zorganizowane w scenerii Parku na Słodowie. Wydarzenia, które organizują m.in: GSW, Teatr Impresaryjny i Miejska Biblioteka Publiczna odbędą się w Ogrodzie na Pompce.
Po Studencku – czyli oficjalny before święta miasta. Od 20.00 do północy impreza na Przystani przy ul. Piwnej dla studentów, byłych studentów i przyszłych studentów z dj-ami DaveMetzo i Gruby Bounce, będzie fotobudka a o 22.00 piana party
Food Truck Festivals – piątek 15:00-21:00, sobota 12:00-22:00, niedziela 12:00-22:00 – parking OSiR na Słodowie.
Strefa dla dzieci – bezpłatne dmuchańce – w godzinach 14.00-20.00
Miejska Biblioteka Publiczna:
Sobota: „Baw się z nami” – zabawy dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem robotów Codey Rocky oraz stolika multimedialnego, „Zagrajmy razem” – wspólne zabawy i gry wielkoformatowe, „Mangowe ABC” – zajęcia warsztatowe, „Potańcz, pograj…” – gry na PlayStation 5, Literackie kolorowanki, „Włocławek na starej fotografii” – wystawa
Niedziela: „Ptasie radio na Słodowie” – warsztaty plastyczno-literackie w oparciu o wiersz Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio”, „Zagrajmy razem” – wspólne zabawy i gry wielkoformatowe, „Potańcz, pograj…” – gry na PlayStation 5, literackie kolorowanki. „Włocławek na starej fotografii” – wystawa
Teatr Impresaryjny w sobotę zaprasza na warsztaty teatralne „Teatr przedmiotu”, podczas których uczestnicy poznają techniki i materiały codziennego użytku dostępne w każdym domu, z których można wykonać teatralne lalki, scenografie i rekwizyty do przygotowywanych spektakli.
Zwieńczeniem zajęć będzie wystawienie przez uczestników Warsztatów z udziałem prowadzących mini widowiska pt: „Jaś i Małgosia”. Zajęcia poprowadzą: Katarzyna Misiak, Piotr Gutowski, Patryk Nowakowski.
Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na plenerową zabawę plastyczną „Psiaki i kociaki w parku”. Uczestnicy przy użyciu różnych materiałów będą tworzyć przestrzenne formy: w sobotę powstaną drzewa i krzewy, w niedzielę zaś psy oraz koty. Z gotowych prac utworzona zostanie instalacja-ilustracja zabaw zwierzaków na świeżym powietrzu.
Jarmark Włocławski – godziny 10:00-20:00 (ozdoby, pluszowe przytulanki, naczynia ceramiczne, produkty regionalne, naturalne produkty spożywcze, biżuteria itd.) – ulica Szpitalna
Roztańczone Słodowo - sobota i niedziela 16:00-18:00 – w altanie przy placu zabaw będziemy tańczyć wraz z włocławskimi szkołami i grupami tanecznymi: hip hop, disco, salsa, orient i nie tylko!
Nestle Cup Ogólnopolski Finał Lekkoatletyki dla każdego! – sobota 11.00-20.00, niedziela 10.00-15.00 – stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji, al. Chopina 10 – wstęp wolny. Lekkoatletyczne zawody orgaznizowane przez Polski Związek Lekkie Atletyki przy współudziale Urzędu Miasta Włocławek, Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawody przewidziane dla dzieci i młodzieży z roczników 2009-2014.\
Spacer szlakiem murali – w sobotę, o godz. 11.00 zbiórka na Placu Wolności, zakończenie w Kawiarni Obywatelskiej przy 3 Maja 18.
Teatr Impresaryjny zaprasza w niedzielę o 17.00 na spektakl „Pociąg dla dwojga”, który powstał na scenie warszawskiego Teatru Kamienica. To pełna zwrotów akcji i absurdalnego czeskiego humoru miłosna podróż, która ukazuje, że nawet najbardziej zwariowany pomysł na życie może okazać się tą właściwą drogą. Bilety TUTAJ.
Lupa17:18, 16.06.2024
A gdzie disco polo muzyka dla ludzi
?17:18, 16.06.2024
Co będzie darmowe?
Stahu17:56, 16.06.2024
Lampka pampy dla każdego serwowana na Tómskiej 4😃
Szon21:25, 16.06.2024
Za darmo to możesz dziury na moście oglądać
muflon08:44, 17.06.2024
Często jeżdżę na trasie Włocławek Płock i w miejscowości Duninów widuję o różnych godzinach młodych panów o śniadej karnacji i proponuję aby zaprosić ich do Włocławka niech ubogaca nasze święto i zapoznają się z naszą kulturą - panie na pewno będą zadowolone.
Xxl14:11, 18.06.2024
Skoro masz taką propozycję, to daj przykład i pokaż jak to się robi🤣🤣
Sławomir 08:58, 17.06.2024
Lepiej skoście trawę w pasach drogowych bo będzie wstyd po raz kolejny przed gośćmi którzy przyjadą.
Nova19:45, 17.06.2024
Oj tak. Ul. Kaliska-w pasach zieleni przy ulicy po prawej i lewej stronie chwasty po kolana.Wstyd!
nuda16:58, 17.06.2024
Bierzcie przykład z tej małej wiski zwanej LIPNO.
adalbert15:08, 18.06.2024
Miejsce super!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zwłaszcza dla turystów na których Włocławek tak liczy. Przecież przejeżdżając przez miasto nikt nawet nie będzie wiedział ze cos takiego się odbywa. Dni Włocławka, to powinny być Dni Włocławka a nie dni Słodowa czy też Pompki. Tam imprezę to mogą sobie zorganizować harcerze albo Koło Gospodyń -Miejskich- a nie Włocławek. Co władze chcą się ukryć zamiast pokazywać w całej krasie zrewaloryzowaną -starówkę-?
🤣😁🤣15:15, 20.06.2024
Zrewaloryzować to ci mogą rentę :)
Wp2016:48, 20.06.2024
A co mają pokazać menelstwo Śródmieścia.
12398717:02, 21.06.2024
Dotknij trawy, odejdź od komputera
Włocławianka.19:27, 20.06.2024
Super atrakcje i fajne miejsce. Brawo!
? Do21:17, 21.06.2024
Ale termin wybrali. Nie widzieli że w sobotę jutro ma padać
Odpowiedź16:57, 22.06.2024
Tak, kilka miesięcy temu wiedzieli, że będzie padać. Puknij się.
Taka tradycja 20:34, 22.06.2024
Ja widziałam bo zawsze pada w pierwszy dzień lata
No tak21:18, 21.06.2024
Miasto jest tak zarośnięte, że nawet napisu Włocławek nie widać na wjeździe
re ?09:22, 22.06.2024
Tyś to chyba z ryśkiem spowinowacony, bo tylko za darmo ryja chcesz nażreć.
Tomasz ja 10:47, 22.06.2024
Bardzo fajnie że mamy święto naszego miasta, jednak należało by bardziej nagłośnić imprezę .
Wyborca12:04, 22.06.2024
Już wczoraj trzech dało koncert w strefie kibica z pisu uprawiali populizm trzeba było jeszcze diskopolowca zaprosić chmiel żenada do uczciwej roboty wyborcy nie będzie już głosować na tłuste koty
żenaaada!!14:50, 22.06.2024
I ciągle food trucki byle tyłki zapchać byle czym.Bo nic innego zaoferować nie potrafią...a brudne chodniki,trawa nie skoszona nadal i cisza że w centrum miasta nic nie słychać,ani na bulwarach.
Gagghj21:07, 22.06.2024
W końcu cisza na osiedlu
cccccccccc23:33, 22.06.2024
De Mono i Dżem to chyba objeżdżają cały, najmniejszy kraj.
Ertuijg08:44, 23.06.2024
Miejsce nietrafione. Zawsze były bulwary i centrum. I tak powinno pozostać. Na Słodowie zero cienia, wszędzie daleko
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
9 3
W ciemnej d....ie. Jedź sobie na wieś.
1 1
Na żabiej u goopiego kupusia. Ten za s raniec popsułby każde skupienie, więc lepiej niech siedzi w kiblu.
3 1
W twojej wiejskiej chacie albo na imprezach pisiorów.