Włocławek zyska nowy wyczekiwany ciąg pieszo-rowerowy, który połączy bulwary z Parkiem Sienkiewicza. Inwestycja, na którą czekali mieszkańcy, już wkrótce wejdzie w realizację.
Między nowym tuelem pod mostem na Wyszyńskiego a bulwarami powstanie ścieżka rowerowa oraz chodnik, które znacząco poprawią komfort poruszania się po tym terenie.
Zwiększy się dostępność zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, a dodatkowo, dla poprawy bezpieczeństwa, zainstalowane zostanie nowe oświetlenie.
Na tym jednak nie koniec. Firma Carbon zajmie się także zagospodarowaniem terenu, sadzeniem roślinności oraz montażem liczników rowerowych, które umożliwią mieszkańcom monitorowanie liczby przejazdów.
Prezydent Włocławka, Krzysztof Kukucki, podkreśla znaczenie tej inwestycji:
– Cały teren zostanie zagospodarowany przez nas, wybudujemy ścieżkę rowerową oraz chodnik, który zwiększy komfort spacerów i przejażdżek rowerowych dla mieszkańców. Dodatkowo zamontujemy licznik rowerowy oraz totem wyposażony w wyświetlacz, co dodatkowo uatrakcyjni to miejsce
- wylicza Kukucki.
Wykonawca ma pięć miesięcy na realizację prac, jednak miasto liczy, że nowa ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku już na wiosnę 2025 roku.
Dla wielu włocławian będzie to długo oczekiwana możliwość wygodnego poruszania się pomiędzy popularnymi miejscami rekreacyjnymi w mieście.
Całkowity koszt budowy nowego ciągu pieszo-rowerowego wynosi 880 tys. zł.
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
24 11
A już myślałem że jakiś prężnie działający zakład pracy powstanie gdzie ludzie będą przyzwoicie zarabiać .Jednak bez zmian lusterko i blaszka .
8 12
Z tego co obserwujemy i doświadczamy zarówno w Kraju jak i naszym mieście w PO KO są wysokiej klasy specjaliści ale od likwidacji zakładów pracy.
4 2
Miasto ma zakład pracy stawiać tumanie? Jak można być takim nie doukiem tępym,tacy właśnie rządzili ostatnie 8 lat. *%#)!& na Białoruś jak chcesz państwowej, centralnie sterowanej gospodarki!!!
17 1
To już nie Krzysztof tylko Marek Kukucki???
5 0
Polaczenie starego z nowym.Jak nie wstyd osobie piszącej artykul popełniać taki błąd.
15 3
Park ładny ale Zgłowiączka pewnie niebawem wyschnie. Nikt nic nie robi żeby podnieść poziom wody w rzece, a szkoda.
1 0
O, przepraszam! Ja zawsze po piwie Idę nad brzeg Zgłowiączki i dbam o podniesienie poziomu. I wiem, że jest nas więcej.
24 2
Mimo naszego internetowego narzekania trzeba przyznać że jest to potrzebna inwestycja która powinna być wykonana już parę lat temu. Fajne mamy to Slodowo, fajny Park Sienkiewicza, bulwary zaczynają żyć. Troche brakuje jakiś knajpek czy wydarzeń kulturalnych ale trasa na spacer i rower będzie super.
1 0
Tak długo jak patologa będzie w centrum, tak długo strach będzie tam spędzać czas np. w knajpkach.
17 2
Dziwne że nie zrobiono tego wcześniej, ale lepiej późno niż wcale.
Teraz priorytet to oczyścić ten ściek zwany Zgłowiączką
Pozostałe komentarze
13 6
Zaraz zaraz , czy nastąpiła zmiana prezydenta ? Albo , nie daj boże POwrócił drrrrrrr z Lubrańca ?
6 6
Co to jest licznik rowerowy? Fotoradar?
5 10
Wykaszani roślin że Zglowiaczki to głupota a może jeszcze wybettonujecie dno?
6 11
Kolejna niezwykle potrzebna inwestycja w czasie tuskiej drożyzny tak jak fajansiarstwo fajansiarzy i ten dzbanek na rondzie ... kierownik miejskiej stacji paliw idzie w ślady POprzednika ..... a parkingu obok szpitala jak nie było tak niema !
3 3
a zobacz ile wiecej pieniedzy by bylo gdyby psiorki nie nakradli,ale mamy nadzieje,ze da sie odzyskac po konfiskacie majatkow zlodziejaszkow i ich rodzinek
6 7
Zaraz, zaraz. To w końcu mamy połączenie parku z bulwarami, czy nie? Było, zniknęło i trzeba je robić na nowo?
Czy rowerzyści są jacyś ułomni, że trzeba im wytyczać specjalną ścieżkę?
1 0
Marek Kukucki? Serio?!
2 0
To nie można było wszystkiego zrobić od razu?
1 0
Trzeba było to zrobić od razu jak most remontowano.
0 1
jeżeli Marek Kukucki nazywa 300 m chodnika inwestycją to sie nie dziwie że lewicowy przyjazdzali i sie blokami chwaliło
0 0
ortografia się kłania !!!
0 0
Inwestycja, śmiechu warte, chyba tylko pod względem wydatkowanych pieniędzy, taką "inwestycje" trzeba było pociągnąć z poprzednią,
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz