Włocławianie zdecydowali, który mural ozdobi ścianę przy ul. Wyszyńskiego. W internetowym głosowaniu zwyciężyła praca numer 2 autorstwa Yevhenii Krepyshevy.
W październiku miasto ogłosiło konkurs na mural inspirowany utworem „Kocham Cię jak Irlandię” zespołu Kobranocka. Zgłoszono dziesięć propozycji, z których dwie otrzymały identyczną liczbę punktów od komisji konkursowej. To właśnie wtedy zdecydowano, że o ostatecznym wyniku zdecydują włocławianie w głosowaniu internetowym.
Konsultacje społeczne trwały od 22 do 29 października na stronie wloclawek.konsultacjejst.pl. Mieszkańcy oddawali głosy, wybierając między dwoma finałowymi koncepcjami – melancholijnym portretem kobiety i energetyczną sceną pary nad Wisłą.
Zgodnie z raportem podsumowującym głosowanie, najwięcej głosów zdobył projekt nr 2 autorstwa Yevhenii Krepyshevy. To właśnie jej praca, utrzymana w odcieniach zieleni, pomarańczu i czerni, ozdobi ścianę budynku przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 18.
Mural przedstawia parę stojącą nad wodą z gitarą w dłoni – symbol muzyki, uczuć i nostalgii, które towarzyszą kultowemu utworowi Kobranocki. W tle rozpoznać można włocławskie elementy – katedrę, most i przemysłową zabudowę Fabrycznej, wspomnianej w tekście piosenki autorstwa Andrzeja Michorzewskiego, psychiatry z Włocławka.

Zgodnie z decyzją Urzędu Miasta, autorka zwycięskiego projektu ma czas do 30 listopada 2025 roku, by przenieść swoją koncepcję na elewację. Za zwycięstwo w konkursie otrzyma 10 tysięcy złotych brutto oraz zaproszenie do realizacji muralu.
Nowe malowidło ma być nie tylko ozdobą tej części miasta, ale też symbolicznym hołdem dla piosenki, która od 35 lat łączy Włocławek z polskim rockiem.
WYRÓŻNIONE KOMENTARZE
24 37
Hańba by wydawać pieniądze na murale, kiedy ludzie są głodni.
19 14
Jak jesteś głodna to się najedz !
13 8
^Hańbo^ kazał się odchudzać? Uważaj by pająk za św. obraz cię nie wciągnął...
17 12
Jak są głodni, niech idą do pracy. Ja jestem po 3 zawałach i pracuję, jak ktoś chce, to coś znajdzie! Taki mural, to genialny pomysł i piękna ozdoba miasta.
10 4
Tak nawołujesz do dawania publicznych pieniędzy na głodnych? Daj najpierw ze swoich. A głodni niech idą do pracy.
28 18
Redakcjo a gdzie wyniki głosowania???? Ile było głosów za każdym z projektów??? Wasza wiarygodność i rzetelność jest taka sama jak lokalnych urzędników.
22 9
A ja to bym sobie chciał na kamienicy taką fajną gołą babeczkę .
1 2
nie dla psa kiełbasa... a zresztą to nie katolickie i niezgodne z prawem🤣
18 10
Ścieżki rowerowe budują nam towarzysze dawnych republik radzieckich, ale jak widać to nie wszystko bo nie znalazł się nawet żaden Polski artysta, chętny na ten mural? Droga redakcjo można coś więcej napisać na temat osoby o obco brzmiącym imieniu i nazwisku, która ma nam sprezentować to dzieło? 😐😐😐
1 2
Fobia. Ale bój się, bo ktoś o obco brzmiącym nazwisku może Cię...zjeść!
Pozostałe komentarze
13 12
z włocławian , tak samo jak te ,,kunsultancje '' na temat inwestycji .Pan Kukucki najwyraźniej stosuje metody dawnych sekrytorzy PZPR ...
12 6
wreszcie powstanie mural z wizerunkiem Kukuckiego? No i Grządziel też by się przydał.
10 3
Zaprojektować a namalować to wielka różnica. Za 10 K jedno i drugie?
8 1
Na mural z naszym lokalnym wodzem i jego programem wyborczym ...tunelem wieniecka i kaliska , miejska stacją paliw ....a *%#)!& niech raczy kolesi partyjnych na zebraniach u ,,taty'' w ,,domu samotnej matki ''.
4 1
Tym wszystkim włocławskim oszołomom w punkt '' G '' może tylko trafić dziad z łupieżem.
Będzie wtedy wysokie zadowolenie, będą wyć z rozkoszy.
Lala20
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz