Nowe dane pokazują, jak wygląda rynek pracy w regionie. Włocławek wypada wyraźnie inaczej niż największe miasta województwa.
Marcowe dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu pokazują, że sytuacja na rynku pracy w kujawsko-pomorskim jest bardzo zróżnicowana. Średnia stopa bezrobocia w województwie wyniosła 8,2 proc., co oznacza wynik wyraźnie wyższy niż średnia krajowa, która w tym samym czasie utrzymywała się na poziomie 6,1 proc. Już na tym etapie widać, że region jako całość ma trudniejszą sytuację niż wiele innych części Polski, ale jeszcze wyraźniej różnice widać dopiero po rozbiciu danych na poszczególne powiaty.
Rozpiętość jest bardzo duża – od 2,8 proc. w Bydgoszczy do aż 15,2 proc. w powiecie lipnowskim. To ponad pięciokrotna różnica w obrębie jednego województwa. Co więcej, aż w 19 powiatach bezrobocie przekracza średnią wojewódzką, co pokazuje, że problem nie dotyczy tylko pojedynczych miejsc, ale ma charakter szerszy – szczególnie poza największymi ośrodkami miejskimi.
Na tle tych danych Włocławek wypada słabiej niż największe miasta regionu. W samym mieście stopa bezrobocia wyniosła 9,8 proc., czyli była wyższa zarówno od średniej wojewódzkiej, jak i krajowej. Różnica jest szczególnie widoczna w porównaniu z Toruniem, gdzie wskaźnik wynosi 4,1 proc., czy Bydgoszczą, gdzie spada poniżej 3 proc. To oznacza, że w praktyce rynek pracy w tych miastach funkcjonuje zupełnie inaczej niż we Włocławku.
Jeszcze trudniejsza sytuacja dotyczy powiatu włocławskiego, gdzie bezrobocie sięga 14,7 proc. To jeden z najwyższych wyników w regionie i wyraźny sygnał, że poza samym miastem problem jest jeszcze bardziej odczuwalny. Ten kontrast między dużymi ośrodkami a mniejszymi powiatami to jeden z kluczowych wniosków płynących z najnowszych danych.
Za procentami stoją konkretne liczby. W całym województwie kujawsko-pomorskim w marcu zarejestrowanych było 62 046 osób bezrobotnych. To o ponad tysiąc mniej niż w lutym, co wskazuje na lekką poprawę sytuacji. W samym Włocławku liczba bezrobotnych wyniosła 4176 osób, co plasuje miasto wśród tych z wyższą liczbą osób pozostających bez pracy.
Jednocześnie dane pokazują, że rynek zaczyna się stopniowo ożywiać. W marcu aż 4565 osób w regionie wyrejestrowano z ewidencji bezrobotnych z powodu podjęcia pracy, co stanowiło 61,7 proc. wszystkich wyłączeń. To o ponad 1200 więcej niż miesiąc wcześniej. W samym Włocławku zatrudnienie znalazło 268 osób, co pokazuje, że mimo trudniejszej sytuacji niż w największych miastach, rynek pracy nie stoi w miejscu.
Wyraźny ruch widać także po stronie pracodawców. W całym województwie w marcu zgłoszono 2928 ofert pracy, co oznacza wzrost o blisko jedną trzecią w porównaniu do lutego. Co istotne, ponad połowa z nich to oferty niesubsydiowane, czyli realne miejsca pracy na wolnym rynku, a nie stanowiska tworzone w ramach programów wsparcia.
We Włocławku liczba zgłoszonych ofert wyniosła 313, co jest jednym z wyższych wyników w regionie. To ważny sygnał, że mimo stosunkowo wysokiego bezrobocia, lokalny rynek pracy zaczyna wyraźnie ruszać, a pracodawcy coraz aktywniej szukają pracowników.
Marcowe dane przynoszą więc mieszany obraz. Z jednej strony widać poprawę – spada liczba bezrobotnych, rośnie liczba ofert pracy i coraz więcej osób znajduje zatrudnienie. Z drugiej strony różnice między poszczególnymi częściami województwa pozostają bardzo wyraźne.
Włocławek, choć notuje ożywienie, nadal znajduje się w grupie miast z wyższym bezrobociem niż średnia regionalna i krajowa. Jeszcze trudniejsza sytuacja dotyczy powiatu włocławskiego. To pokazuje, że mimo pozytywnych sygnałów, rynek pracy w tej części regionu wciąż stoi przed dużymi wyzwaniami.
Dlaczego06:11, 04.06.2026
chcecie wkur... ludzi zamieszczając zdjęcie mostu? Może już otwarty?
inaczej ?06:46, 04.06.2026
Przecież od lat rządów POstPZPR z Balcerowiczem na czele we Włocławku likwidowane są zakłady pracy przez tzw ,,aktyw'' POst PZPR . Lakiery , Ursus , Fajans , KZPOW , Koncentraty są koronnymi przykładami obciążającymi konto miejscowych partyjniaków NA KTÓRYCH GŁOSUJECIE . a oni was wyrzucają na bruk ...
Abcdef20:25, 04.06.2026
Nic nie trwa wiecznie, coś się zaczyna i kiedyś kończy i wtedy zaczyna się nowe, które kiedyś też się skończy
Uśmiechnięta Polska 08:19, 04.06.2026
Najważniejsze, że żona Kierwińskiego dostała dobrą pracę za 350 000 zł rocznie. ❤️
Ten dżwięk14:35, 04.06.2026
Słyszałem że wszystkie łapciuchy prawej strony Sejmu na okrągło słuchają utworu grupy
'' Pink Floyd '' p.t. '' Money ''.
Ale już nie długo na okrągło będą słuchać utworu grupy '' Grand Funk '' p.t. '' Spojrzenie zza krat ''.
Lala2O
Bestia hornik z konfy na Forum Unii mówi - '' Mercosur jest zagrożeniem dla produkcji polskiej kawy''.
Kler i pisuary mówią -
'' Dzieci '' In Vitro '' nie są dziećmi ''. { qu.wa !!!!!!!!!, gdzie jest mój kałach }.
Ci pomyleńcy mówią - '' Nasienie jest człowiekiem '' { no nie mogę znależć kałacha }.
Jak pokazuje życie - wiele tych '' człowieków '' idzie w trawę, do sedesów { prawda szamani? }, w gumki,
na prześcieradła oraz, w wielu przypadkach kobiety są ludożercami.
Pytam, jakie człowieki nas otaczają i próbują nam wciskać bzdury.
To jest policzek dla nauki, inteligencji, to jest policzek dla ludzkości, ale qu.wy próbują.
Lala20
Edward15:11, 04.06.2026
Przypomnij nam teraz przygłupie historię jak cię spyerdoolił sowiecki spawacz na Syberii q,rwie z tamtejszego bardaku
do lalki2015:19, 04.06.2026
Lalka co ty paprykujesz,mówisz nie na temat.Chyba się za dużo napiłaś kompotu od wściekłej krowy.Połóż sie spać.Jak na twoje zachowanie reaguje twój mąż?
Edward15:25, 04.06.2026
Jakiego męża? Lalka to 70-letni przugłup
retendźwięk19:26, 04.06.2026
Czy mógłbyś nam wszystkim zdradzić,co ty chłopie bierzesz i jak długo utrzymujesz się w takim stanie.To niepojęte, co przychodzi ci do tego pustego łba.
Edward21:06, 04.06.2026
Puste naczynia dzwonią najgłośniej - ta upasiona stara świnia mocno pracuje, żeby każdy mógł go poznać tak ja poznałem. Choć ostatnio sądem mnie straszył.
A to przecież nie obcy go rozpoznał tylko swój po tych bredniach, które codziennie tutaj wypisuje, bo powszechnie uchodzi na pooyeba
Zamiast cieszyć się resztą życia to fanatyk codziennie walczy w poczuciu, że kreuje rzeczywistość dla dobra ukochanej partii
Wyobraźcie sobie, że macie 70 lat i od rana do wieczora wyzywacie ludzi w internecie... Najlepszym paliwem dla nienawiści jest głupota - pisał Bertrand Russell i macie przykład. Zawsze znajdzie się dureń, który to udowodni.
Mistrz 1322:09, 05.06.2026
Do j.e.ł.o.b.u.w Edwarda i spółkę gadać to sobie właśnie możecie w necie a jak zobaczycie jednego czy drugiego to rękę przez miesiąc nie myjcie z podniecenia że mogliście sie z którymś cwokiem przywitać
Brak słów przecież już nie długo otworzą ta wielka inwestycjie na wsi i będzie dużo miejsc pracy ale zaznaczam po znajomości to tego wielkiego akwaparku 😂😂😂😂
Kolejny inwestycja robiona bez zgody obywateli a najważniejsze mieszkańców tam mieszkających 👏👏👏
Upadek09:07, 04.06.2026
Były minister finansów nie z PiS prof.Kolotko udzielił wywiadu a on się raczej nie myli i zapowiada ogromny kryzys wielka inflację be,robocie i upadek państwa.Sytuacje porównał do ćmy zmierzającej do ognia, a na rządzących nie pozostawia suchej nitki.SAFE określił jako nieporozumienie.Przypominam że profesor to jest SLD.
re Upadek09:38, 04.06.2026
Neokolonizacja ...Taki jest plan niemiec reprezentowanych nad Wisłą przez Tuska i ci co go wybierali POnoszą za to odPOwiedzialność !
PO ptakach11:05, 04.06.2026
Tak wybrali, nie chcieli Polskiego rządu PIS-u, który był gwarancją stabilizacji i rozwoju Kraju,
a teraz to zakute łby mogą ich co najwyżej cmoknąć .
Pełne wozy18:10, 04.06.2026
do po Ptokach -
Czy Sforza czyli Królowa Bona była PiSuarką?, myślę że tak. Wywiozła z Polski, ukradła pełne wozy bogactw, m.in. 400 tyś. SZTUK talarów, złotych talarów - przecież innych nie było.
Polakom pozostawiła m.in. zupę której wcześniej nie znali. Marnie Bona skończyła.
Nasze rodzime prawicowe qu.wy Bony też nas prawdziwych Polaków okradły.
Po prawicowych ch.jach zastaliśmy pusty budżet i zupkę z torebki.
Myślę że '' jedyni prawdziwi katolicy '' też marnie skończą.
W kolejności co do złodziejstwa - Szwedzi, to dopiero byli PiSuary.
Sowieckie qu.wy brały wszystko oprócz guano.
Niemcy, rabowali kosztowności i dzieła sztuki, infrastruktura i technologie ?, zawsze mieli i mają lepsze
od naszych, a więc po co?
Lala20
Pozostałe komentarze
gazdlarzydostwa06:53, 04.06.2026
Oby zdechł w długich męczarniach Donald Tusk i jego podnóżki
bOb09:10, 04.06.2026
Znalazł się polski faszysta, co gaz oferuje żydom. Dla takich popaprańców jak ty, miejsca wśród normalnych ludzi nie ma
Inkwizycja18:59, 04.06.2026
Męska qu.wo obnażyłeś się, ukazując cały chrześcijański, katolicki kunszt, jakże prawdziwy.
Tuszę że byłeś dzisiaj na procesji, uczestnictwo w niej to okazanie głębokiej wiary i przywiązania do
kościoła
Dziwnych wyznawców ma ten Kościół.
Jesteś zerem, bandytą, przynosisz wstyd prawdziwym katolikom, dobrym ludziom.
Lala20
fan PO10:40, 04.06.2026
Bom na rynku pracy - bo czym więcej zlikwidujemy zakładów pracy, tym mamy większy rynek poszukiwania pracy.
🤣🤣🤣🤣🤣11:15, 04.06.2026
Przynajmniej w czymś Włocławek przoduje🤣🤣🤣
o co chodzi ?11:43, 04.06.2026
Głosujecie na POpaprańców i komuchów a teraz narzekacie !
#13:02, 04.06.2026
Ja nie narzekam PO to głosowałem na POKOmuchów, żeby była wszechobecna drożyzna, chaos , bałagan i bezprawie - wtedy czuję się pełną demokrację, do szczęścia brakuje mi tylko częstszych parad równości.
Swoboda16:54, 04.06.2026
do # -
Pytanie !!!, czy wierzysz w amerykańską demokrację ???, zastanów się dobrze zanim odpowiesz.
P.S.
Ktoś powiedział - '' Pełna Demokracja to anarchia ''.
Lala20
Funfel Tomek12:00, 04.06.2026
Umierająca mieścina bez przyszłości zniszczona przez POstkomuchów.
Utopia15:57, 04.06.2026
Insynuujesz rządy '' jedynych prawdziwych katolików, ludzi honoru? ''
Powrót - pozytywne zjawisko, w Polsce jest ponowny Czas Oświecenia, brawo.
P.S.
Naiwność, moja naiwność - Voltaire przewodnikiem rodzimego motłochu???
Poprzez wieki '' prawdziwi katolicy '' wielu mądrych ludzi puścili z dymem.
Od zarania dziejów PRAWDA jest słuszną bronią, a w Polsce '' ludzie honoru '' idą w zaparte. Ich
marzeniem są dalsze kradzierze.
Kończąc, w Polsce nie może rządzić Bozia i '' prawdziwi katolicy '', kler w mury kościołów tak jak jest w
katolickich krajach Zachodu.
P.S.
Po raz 1000-czny powtarzam, nigdy nie byłem i nie jestem komuchem. W tym temacie darujcie sobie
drwiny i wyzwiska.
Film '' Imię Róży '' obnaża katolicyzm, film na faktach '' Cristiada '' czyni to samo.
Lala20
Biedaszyb12:23, 04.06.2026
Miasto dobrego klimatu, dla partyjniaków.
bolo12:26, 04.06.2026
za parę lat zostaną stare komuchy i ludzie przy korytach, młodzi wyjadą i wyjeżdżają ciemnogród znika
Srodkowy Zachód16:39, 04.06.2026
Powoli, a jednak odradza się miasto Detroit.
Jest seria filmów dokumentalnych - '' Jak powstawała Ameryka '', m.in. Detroit, budowa kanału '' Erie '',
budowa zapory Hoovera ............................................................................................................. .
Polecam.
Lala20
Amon12:38, 04.06.2026
Za to dzięki Q.Q mamy najwięcej rond, progów spowalniających, mini parków, woonerfów, murali, ekologicznych przystanków, lokali socjalnych za darmo i.... beneficjentów pomocy społecznej. Trzymajcie tak dalej.
Nil16:24, 04.06.2026
Na Amona !!!, kolejna piramida w '' Dolinie Królów ''.
Amonie, jeżeli preferujesz dobrą lekturę polecam w tej kolejności -
'' Bóg Nilu''
'' Siódmy papirus ''
'' Czarownik ''
Autor Wilbur Smith
Dodatkowo polecam - '' Sen o Troi '', Heinrich Schliemann.
P.S.
Dla prawicowych paprochów ma ofertę sprzedaży -
korek od Basenu Morza Śródziemnego.
Lala20
Zadowolony12:43, 04.06.2026
A mnie się POdobają rządy KOalicji POKOmuchów - przynajmniej nie jest nudno w Kraju a na arenie międzynarodowej jedziemy w drugim wagonie, ale czasem nawet nas POklepią PO ramieniu jak weźmiemy POżyczkę z której też KOrzystają.
re Amon13:08, 04.06.2026
Zapomniałeś o astronomicznych długach w szwabskich bankach do spłacania zaciągniętych przez kolejnych sekretarzy POstPZPR ..
--17:01, 04.06.2026
forma uzależnienia
do Zadowolony 13:43, 04.06.2026
Jak POdają media swego czasu to POdobno to Ukraina specjalnie tak zorganizowała tą delegację do Kijowa żeby premier Polski jechał w oddzielnym wagonie a nie w towarzystwie przedstawicieli państw UK, Francji i Niemiec.
Linki:
https://wiadomości.wp.pl/dlaczego-donald-tusk-podrozowal-innym-wagonem-ukrainska-strona-wyjasnia-7156271827077664a
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art42272711-
Artur Qtasiak13:55, 04.06.2026
Wzorcowe miasto lewicowe ❤️❤️❤️
Edward14:26, 04.06.2026
Ja żem zatrudnie osobę do zbioru butelek z kaucją
Odpalam 20 % 💶
Chichot14:38, 04.06.2026
Naiwny .................................................................................... .
Lala20
es15:06, 04.06.2026
O ! POmioty bolszewickie L20 są wśród nas - zwiastun ubliżania, fermentu i siania nienawiści !
Edward15:02, 04.06.2026
Zielińska, nie prosiłem poniemiecki śmieciu o twój komentarz
@ edward16:16, 04.06.2026
Edziu szczurze , gdzie ty byłeś tyle czasu u weterynarz , zatrułeś się jakąś trutką . A może ktoś cię potraktował z buta . Tradycyjnie odezwał się knur nieoskrobany Tenkraj . W artykule o dzikach w mieście jest twoja fotka , knur z rodziną na spacerze . Maszerowałeś z rodziną na procesje ?
@21:13, 04.06.2026
Nie mów na Edzia szczur - to nieładnie
taka jest prawda22:14, 04.06.2026
@
Dziwne17:08, 04.06.2026
Jakie te zakute łby sa roszczeniowe - swoje przecież już zrobili wybory się skończyły a teraz tępa tłuszcza myśli że coś im się należy.
Prawda 17:30, 04.06.2026
Wysokie bezrobocie we Włocławku to fakt, wystarczy szukać tu pracy to łatwo się o tym przekonać. Pewnie, że można być tak ograniczony i zadufany i wmawiać, że jest super, bo synuś i curunia pracują w urzędach i że tak ciężko bo rano muszą wstawać na 8 i że to ciężko a wykształcenie tych osób to studia zaoczne administracja i jakaś inna bezpieczeństwo narodowe. Oderwany od rzeczywistości oczywiście jedyna i pierwsza praca w urzędach oczywiście z pomocą mamusi i tatusia co prawda po zawodówce ale mające wtyki w urzędach....
Dynastie stołków18:23, 04.06.2026
Wielu pracowników urzędów jest tylko po maturach albo i nie mają matur. Gołe Liceum.
P.S.
W mojej rodzinie jest przypadek - dziewczyna po studiach { Ekonomia Uniwersytet Gdańsk } pracuje
u swego ojca w firmie.
Lala20
re Dynastie stołków21:36, 04.06.2026
TW L20 - co ta firma symbolizująca skrajny nepotyzmu - produkuje ?
Wstyd miasto 17:46, 04.06.2026
We Włocławku są osoby zajmujące kilka stanowisk a to oznacza, że jeżeli ktoś 3 posady to 2 osoby miałyby pracę i też więcej osób wróciłoby do miasta.
Po drugie same urzędasy czy to po linii partii czy to z rodzinek które pchają na pierwszą pracę aż do śmierci to patologia
Miasto umiera nie ma młodych ludzi, chyba, że jakieś cwaniaki co mają biznesu remonty mechanik samochodowy czy inni tego typu budowlaniec deweloper.
Jak są młodzi to robią w fabrykach magazynach umęczeni i przeważnie same chłopy to jak ma być dobrze. Miasto umiera wystarczy iść do sklepu na każde osiedle nie ma młodych. Nie ma życia.
A bezrobocie 9,8 procent jest duże, a ile znam osób co szukają pracy bez rejestrowania i szukaj prostych prac po 6 miesięcy i dłużej, chore.
re18:56, 04.06.2026
Jaki wstyd, gdzie , co, komu ? - co przeszkadza gawiedzi że ktoś jest pracowity i ogarnia posady 2 -ch czy 3 -ch etatów, albo że ktoś z rodziny dostaje pracę - po prostu się nadaje bo ma kwalifikacje jakich brakuje zwykle gawiedzi
do Dziwne18:50, 04.06.2026
Zakute łby jak nie macie roboty to do MOPS PO kasę , a jak nie dadzą kasy to wziąć POżyczkę i tak jak w latach 2007-2015 walić do szwabów na zbiory ogórków czy szparagów albo do sprzątania ulic i ustępów publicznych czy wywozu z szamba a KObiety do opieki i POdcierania dup starym szwabom -
ale żeby mi pamiętać za półtora roku wybory i jak chcecie żyć PO europejsku i w nowoczesnym Kraju to wiecie na KOgo głosować. POdpowiadam - byle nie PIS.
Taka prawda 19:05, 04.06.2026
Wszystko co się robi to jest NA POKAZ i na zadłużenie! Miejcie ludzie oczy ze realniee Włocławek UPADA i WYmiera! Zamiast Go reanimować maluje się TRUPA.
Prawda BOLI19:09, 04.06.2026
ZADEN PREZYDENT WLOCLAWKA nie potrafi stworzyć warunków pod biznesy, które dają mieszkańcom godne zarobki. Włocławek jest traktowany jako tania siła robocza i tępi wyborcy.
##21:21, 04.06.2026
POdobnie jest teraz tak traktowana Polska przez szwabów w Unii , nawet Ukraina ośmiesza Polskę ustawia nas w drugim wagonie i robi z UPA ludobójców Polaków - bohaterów
Pantofelek antykatol19:27, 04.06.2026
Lala mózg ci się *%#)!& na 20 zakrętach.Nijblizszy psychiatryk w Lipnie.
re23:05, 04.06.2026
Myślę że tam w pensjonacie w Lipnie L20 się odnajdzie może spotka godnych siebie np. Napoleona, może Linkolna a może nawet Stalina czy nawet Lenina
czy wiesz że09:02, 05.06.2026
w Lipnie jest przytułek dla przymulonych zwierząt . Tam zobaczysz szczura Edzia i knura Tenkraj , są oni atrakcją tego przytułku i obaj dzielnie reprezentują Włocławek .
Prawda BOLI20:41, 04.06.2026
Oooo... przepraszam , a kto tworzy miejsca pracy i zatrudnia sygnalistów w spółkach miejskich np. w MPEC , OSiR , MPWiK, Saniko , Baza ? To Tow sekretarz Kukucki , a POprzednio POzorant z Lubrańca ...
Zazamcze21:24, 04.06.2026
ja swoim córkom mówiłem, zeńcie się bogato. Wszystkie dwie córki wyszły bogato, a że ich teściowe pod nosem kręcili to teraz muszą i je finansować od samochodów i domów żeby wstyd nie było w ich w rodzinach 😃 a mu z żoną żyjemy super córki łatwia nam różne rzeczy i wycieczki także trzeba się urządzić
Volfina21:56, 04.06.2026
Polski znowu nie udało się wydać za mąż za mądrego i bogatego partnera.Dolstalismy UE zubożałą, zadluzoną ,ogłupiałą, upadającą antyamerykańską, antypolską ła.....
Smutny obraz 21:32, 04.06.2026
9,8 procent bezrobocia w samym mieście.A w powiecie włocławskim 14,7 procent.
I przy takim wysokim bezrobociu mamy takie kwiatki:
- jedna osoba zarabia w kilku miejscach (urzędy spółki miejskie, itd)
- zatrudnianie w urzędach nie w oficjalnych jasno ukazanych wszędzie konkursach które są równie obiektywne
- wydawanie na rzeczy które są przepłacone, a poza tym wiele z nich jest zupełnie nie potrzebne na etapie miasta czy powiatu
- brak ściągania zupełnie nowych firm, które będą z szacunkiem traktować pracownika
I do tego mamy, dosyć, że jest fatalny rynek pracy masę gardzenia nie urzędnikiem czy biznesem tylko zwykły tym co tworzy bogactwo pracownikiem:
- agencje pracy w nieskończoność w każdej fabryce
Magazynie czy usługi od sprzątaczki poczynając
- wyciskanie na maksa człowieka jest tylko numerem w Excelu
Naprawdę smutne to, że tak jest, że kto nie ma kręgosłupa moralnego to pcha się na stanowiska a ludzie pracujący ciężko są traktowani jak śmieci. A śmieci to są właśnie ci co robią nie tak.
Lewysztain21:49, 04.06.2026
A samorząd powiatowy stawia za miliony boisko do haratania w gałę i basenik do moczenia d....
To jest samozagłada ale lewusy nie zbudowały socjalizmu i komunizmu i nie zbudują kapitalizmu z prawdziwego zdarzenia.Kto się osłem urodził nie będzie sową.
Rtdg21:56, 04.06.2026
A jak Włocławek ma funkcjonować jak jest dojony przez Bydgoszcz i toruń a na dodatek we Włocławku ważniejsze murale niż nowi inwestorzy których podobno miał ściągnąć łysy zwany Wojtkowskim
Korki progi Breżniew08:46, 05.06.2026
Pamiętam do dziś co rok 500 miejsc pracy nowych. A mamy za to zakłady które zatrudniają w kolko przez agencję, a jak przez zakład to umowa czasowa i likwidację w tym Delecty ostatni symbol miasta. A w tym czasie urzędnicy każdy na umowie o pracę i skrócenie czasu pracy zamiast 8 godzin robią 7 godzin co odpowiada za kasy 8 miesięcy praca jest 7 miesięcy a płacone jak za 8 miesięcy. Też im zrobić agencje pracy na zmiany i bezrobocie zrobić odpowiednie cudzoziemców dać do różnych stanowisk niech robią tak jak wszyscy
tak dalej12:21, 05.06.2026
Ale za to Mamy silne partie na skale Kraju PZPR i PO !!!!! BRAWO glosujcie tak Dalej !
a U BOGACZY Wloclawskich i Niemieckich bedziecie robic i bedziecie trakrowani jak ŚMIECI !!!
Mb19:00, 07.06.2026
Znaczy wzrasta lokalna bieda no bieda co jakiś czas nawiedza Włocławek.
daro22:48, 15.06.2026
wyraźne ożywienie rynku pracy w marcu ?
To gorzki żart, czy budowanie trendu na podstawie jednej danej odstającej od pozostałych ?
Prawda jest tak, że to miasto upadłe i bez przyszłości. Wyłącznie po układach a nie dyplomach nawet renomowanych politechnik spoza Włocławka można mieć jako takie perspektywy. W efekcie wielu rodziców zachęca swoje dzieci, żeby się stąd się wyniosły, ja także.
daro22:48, 15.06.2026
wyraźne ożywienie rynku pracy w marcu ?
To gorzki żart, czy budowanie trendu na podstawie jednej danej odstającej od pozostałych ?
Prawda jest tak, że to miasto upadłe i bez przyszłości. Wyłącznie po układach a nie dyplomach nawet renomowanych politechnik spoza Włocławka można mieć jako takie perspektywy. W efekcie wielu rodziców zachęca swoje dzieci, żeby się stąd się wyniosły, ja także.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz