Firma Mercator Medical od dwóch miesięcy rozbudowuje Centrum Logistyczne w Brześciu Kujawskim. Za nadzór, wykonanie i odbiór techniczny odpowiada przedsiębiorstwo INSTALTECH z Włocławka.
Inwestycja powinna zostać zakończona w tym roku. Obecnie Centrum Logistyczne Mercator Medical S.A. w Brześciu Kujawskim posiada łącznie 2.253 miejsc paletowych i obejmuje magazyn z częścią biurowo-socjalną o powierzchni 1,5 tys. m2 oraz halę wysokiego składowanie o powierzchni użytkowej 1,7 tys. m2. Oba budynki magazynowe stanowią funkcjonalną całość i połączone są ze sobą wspólnym węzłem rozładunkowym.
Prace obejmują budowę hali magazynowej wraz z sieciami wewnętrzni: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, deszczową ze zbiornikiem retencyjno-rozsączającym, gazową, elektroenergetyczną z oświetlaniem oraz drogami i placami.
- Rozbudowa magazynu ma na celu zabezpieczenie rozwoju spółki i poprawę obsługi logistycznej klientów, zarówno krajowych jak i europejskich. W przypadku identyfikacji potrzeb wynikających z ekspansji i wzrostu poziomu sprzedaży, zostaną utworzone nowe miejsca pracy. Spółka ma na celu również automatyzację procesów logistycznych poprzez wdrożenie systemu typu ERP i WMS - mówi Małgorzata Wierzbińska-Rydel Marketing Manager w Mercator Medical S.A.
Powierzchnia zabudowy nowej inwestycji to blisko 3 tys. m2, powierzchnia użytkowa 2,9 tys. m2, a kubatura ponad 22 tys. m3. Nowa hala magazynowa pomieści 2.630 miejsc paletowych, a w sumie magazyn będzie posiadał ich 5 blisko tysięcy.
Mercator Medical S.A. jest jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Uzupełnienie oferty spółki stanowią opatrunki medyczne oraz produkty ochronne z włókniny, takie jak odzież jednorazowego użytku medycznego i obłożenia pola operacyjnego.
Klientami firmy są jednostki służby zdrowia, zakłady przemysłowe, sieci handlowe i hurtownie farmaceutyczne. Mercator Medical ma własny zakład produkcyjny w Tajlandii oraz odziały na Węgrzech, Rumunii, Ukrainie. Działa w ponad 40 krajach.
dominik3409:33, 28.09.2014
Czyli Nowe Miejsca Pracy będą ?
as11:46, 28.09.2014
dla znajomych
AM09:36, 30.09.2014
A dlaczego nie zakład produkcyjny w/ koło Włocławka panie Żyznowski i panie Michnowski (Zarząd firmy)?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki znów działa. Uroczyste o
Komunizm i komuniści - zawsze kojarzą sie z reżimem i morderstwami
Motto
21:54, 2025-07-01
Nowy rozdział dla pacjentów. W PCZ wielka feta i sprzęt
Dyrektor z Bożej łaski. Weź się pochwal Sławomir jak magazyn działa w PCZ. Dobry "kolega" wyciulał i poszedł na L4 a zielony pracownik nie daje rady. Pomyłki na nasze poradnie już są nie do wytrzymania. Dołóż jeszcze obowiązków Pani z magazynu itd. Na pewno się ucieszy. Dalej proś Panią z laryngologii niech zostanie zamiast iść na emeryturę. Bo nie ma kto robić badań. Kiecol powinien cię skropić wodą ognistą za to wszystko. Ale najlepiej otwierać i przecinać wstęgi z Panem Starostą. Żeby znowu z kombajnu nie spadł %%
Cienias
20:32, 2025-07-01
Wenezuelski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Czy Gembicka wypowiadała się w sprawie Jaworka, Dudy, Żaka, Matczaka, Mieszka R.?
Co mi zrobisz jak mn
19:54, 2025-07-01
Malik Montana, Sławomir i Ich Troje na jednej scenie. Ś
Rozdawajta pontony na tych tandetach bo eter mówi że zaleje wam chałupy 😆😆
👤
19:36, 2025-07-01