Zamknij
REKLAMA

Budizol realizuje prestiżową inwestycję w Warszawie

06.11, 25.10.2014 A.K
Skomentuj Fot. Budizol Sp. z o.o S.K.A
REKLAMA

Rozpoczęły się już prace remontowo - budowlane w budynku zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Smolnej 40. Wkrótce zabytkowa kamienica o powierzchni całkowitej 8 500 m² będąca własnością włocławskiej spółki Budizol Sp. z o.o. Property S.K.A. zmieni się w atrakcyjną powierzchnię biurową klasy A+, stając się ponownie wyjątkowym i ważnym miejscem na mapie Warszawy.

Inwestycja została dofinansowana ze środków w ramach inicjatywy JESSICA. Spółka Budizol otrzymała finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego jeszcze przed podpisaniem umów z potencjalnymi najemcami. W ramach zadania zostanie wykonana rewitalizacja i rozbudowa zabytkowej kamienicy należącej przed laty do rodziny Branickich. Wszystko celem przystosowania budynku na wysokiej kasy obiekt w standardzie A+ przeznaczony na cele biurowe.

Kamienica powstała w latach 1901-1903 r. na zlecenie hrabiego Ksawerego Branickiego. Jest jedną z pięciu kamienic autorstwa Bronisława Brochowicz - Rogoyskiego powstałych na zlecenie rodziny Branickich przy ulicy Smolnej. W trakcie II wojny światowej, w 1944 r., kamienica została zbombardowana i uległa częściowemu spaleniu. Została odbudowana dopiero po wojnie, w latach 70-tych i od tamtych czasów nie była odnawiana.

Unikalna wartość i charakter obiektu wynika m.in. z jego lokalizacji w sąsiedztwie ronda Charles’a de Gaulle’a, a także jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Warszawie – ul. Nowy Świat.

Projekt rewitalizacji kamienicy oraz jej przebudowy przygotował Bogdan Kulczyński i jego pracownia Kulczyński Architekt Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą prac jest firma Budizol Sp. z o. o. S.K.A., a inwestorem spółka Budizol Sp. z o.o. Property S.K.A. z siedzibą we Włocławku. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec 2015 r. Zarząd firmy Budizol Sp. z o.o. Property S.K.A. powierzył komercjalizację budynku firmie Jones Lang LaSalle.

Koszt realizacji całej inwestycji wyniesie 52,28 mln zł. Pożyczka w ramach Inicjatywy JESSICA udzielona zostanie w wysokości 16,87 mln zł, a oprocentowanie zostało ustalone na poziomie 1,9%.

(A.K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

EwaEwa

7 1

Warto wspomnieć tu o wcześniejszych bardzo prestiżowych budowach firmy Boś na rynku Polski także w Warszawie. Szkoda tylko, że zabrakło właściciela P.Waldemara. Dobrze, że Budizol rozsławia dziś nasze miasto i daje pracę ludziom. 10:49, 25.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiodekMiodek

2 1

Dlaczego "Unikalna wartość" a nie unikatowa? 13:48, 25.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

budowlaniecbudowlaniec

3 0

Ciekawe czy zapłaci umówioną cenę podwykonawcy, czy będzie jak zwykle. 18:15, 25.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdaAda

1 0

Przepiękna kamienica. Nie to co te pozbawione wdzięku nowe bolki. 19:13, 25.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AMAM

2 1

Tylko chwalić, jednak jest jedno spore "ale". Budizol powinien spróbować zainwestować w nieduży biurowiec klasy A także na lokalnym rynku, we Włocławku. Niestety nie ma tu takiego, co bardzo utrudnia znalezienie inwestorów z niektórych branż, np. BPO. Albo np. małym kosztem zmienić profil Galerii Millenium na biurowiec. Inwestycja w mały biurowiec nie będzie żadnym ryzykiem, na pewno się zwróci, nikt nie mówi o wielkim kompleksie biurowców; szczególnie byłby sukces jeżeli komercjalizacją zająłby się np. właśnie Jones Lang LaSalle. 10:05, 26.10.2014

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%