REKLAMA

Większość włocławian chce robić zakupy w niedziele

16:00, 12.10.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Większość czytelników DDWloclawek.pl nie chce ograniczania handlu w niedziele. Fot. depositphotos/DDWloclawek.pl

Kwestia wprowadzenia zakazu handlu w niedziele budzi ogromne emocje nie tylko wśród polityków i przedstawicieli świata biznesu. W dyskusję na ten temat chętnie włączyli się włocławianie. Ich zdania są mocno podzielone.

Kilka dni temu informowaliśmy na portalu DDWloclawek.pl o pomyśle, by zakaz handlu, o który postulowali m. in. związkowcy z NSZZ Solidarność, obowiązywał tylko w dwie niedziele w miesiącu. Jak wynika z ankiety, którą zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom, ten pomysł nie zyskał zbyt dużej aprobaty mieszkańców Włocławka – poparło go tylko 11% z nich. Ponad połowa ankietowanych zadeklarowała, że handel w niedziele w ogóle nie powinien być ograniczany, a ponad 1/3 stwierdziła, że zakaz powinien obejmować wszystkie niedziele.

Włocławianie chętnie wzięli również udział w dyskusji, która wywiązała się pod naszym artykułem. Łącznie pojawiło się w niej blisko 50 komentarzy zarówno popierających zakaz handlu w niedziele, jak i opowiadających się za pozostaniem przy pracujących niedzielach.

- Pozamykać we wszystkie, niech ci ludzie idą sobie do parku z tymi dzieciakami, a nie latają po sklepie i przeszkadzają – napisał jeden ze zwolenników zakazu handlu.

Inne osoby o podobnych poglądach zwracały uwagę m. in. na fakt, że całkowity lub częściowy zakaz niedzielnego handlu obowiązuje w wielu krajach Europy. Wspominali również o tym, że nie wierzą, aby zamknięcie sklepów w niedziele przełożyło się na zmniejszenie ich obrotów.

Niektórzy sprowadzali natomiast batalię o zachowanie obecnego status quo do absurdu.

- Otwórzmy w niedziele wszystko co tylko się da. Niech popracują urzędnicy, nauczyciele, sędziowie itd. Wyjdzie to wszystkim na dobre – napisał jeden z komentujących.

Pojawiły się również głosy, że pracownicy sklepów powinni mieć wolne niedziele, żeby móc spędzić czas z rodziną. Na ten argument odpowiedziała jednak jedna z osób pracujących w sklepie, która wcale za wolnymi niedzielami nie tęskni.

Podobne argumenty wymieniały również osoby pracujące w innych sektorach.

Osoby, które nie chcą żadnych ograniczeń w kwestii niedzielnego handlu, zwracały uwagę na to, że w niedziele pracują nie tylko osoby zatrudnione w handlu, ale również przedstawiciele innych zawodów.

Przypomnijmy, że pod koniec września Janusz Śniadek (PiS), przewodniczący podkomisji ds. rynku pracy, która pracuje nad projektem ustawy zakazującej handlu w niedziele, zaproponował, by sklepy wielkopowierzchniowe były zamknięte w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Przepisy ograniczające handel w niedziele mają wejść w życie z początkiem 2018 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Bżsl.Bżsl.

5 3

Było żyło się lepiej dalej głosuję na tych samych oszustów, w tym Marka W.,twórcę upadku miasta, pozdrów żonę złodzieju! 11:18, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jsejse

4 1

A co z zakazem pracy w niedzielę dla księży? Przecież msza po południu w sobotę zalicza się do mszy niedzielnej. 12:05, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolPol

5 1

Pracuję w tesco 2 wolne niedziele to teraz tez mamy ustawowo a za pozostale mamy wolne w tygodniu wiec nie rozumiem tego zakazu 12:20, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolekPolek

2 1

Teraz będziesz pracował jedną niedziele w miesiącu.
A powinno być sobota plus 50% wynagrodzenia, niedziela 100% wynagrodzenia i po problemie / chętni by się znaleźli bo chodząc do pracy tylko w piąteki, sobotę i niedziele/ zarobisz prawie tyle co chodząc od poniedziałku do piątku/ działa to na świecie. 13:03, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

racjonalista34racjonalista34

5 1

Wolne niedziele od handlu to wymysł czarnych. Sądzą oni, że zakaz ten przyczyni się do większego uczestnictwa w mszach, a co za tym idzie będzie więcej kasiory na ich zachcianki. 14:40, 14.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vs racjonalista34vs racjonalista34

1 5

Ty to chyba jesteś nowocześnie zakodowany . Napisz jaki przepis nakazuje ci chodzić do ,,czarnych'' jak masz wolna sobotę lub niedzielę ?
W Niemczech od lat obowiazuja wolne soboty i niedziele , w Anglii również .Czy słyszałes zeby tam ktoś to tak prostacko jak ty interpretował ?
chyba że jestes jednym z tych dobrodziei-złodziei którzy zatrudniaja za pracowników na czarno za miche ryżu , no oczywiście dla ich dobra ? 15:37, 14.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017