Sieć sklepów Tesco poinformowała swoich pracowników o zamiarze likwidacji blisko 20 sklepów działających na terenie całego kraju. Jest to część długofalowego procesu reorganizacji sklepów.
O planowanych zamknięciach sklepów, a co za tym idzie także zwolnieniach sieć poinformowała na swojej stronie internetowej.
- Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna. Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla pracowników, których dotyczą zmiany, w tym zaoferowanie jak największej ich liczbie alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach. Chciałbym osobiście podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z tych sklepów za wszystko, co robili, by dbać o naszych klientów - powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.
Wiadomo już, że brytyjska sieć chce zaproponować swoim pracownikom przebranżowienie. Krok ten poczyniony jest po to, aby maksymalnie zminimalizować liczbę osób, które po zamknięciu 18 sklepów w Polsce pozostaną bez pracy.
- Chcemy zaoferować wszystkim pracownikom, których dotyczy zmiana, pomoc w przeniesieniu się na inne stanowiska, by zminimalizować liczbę osób, które opuszczą firmę – dodał Martin Behan.
Wiadomo już, które sklepy zostaną zamknięte. Mimo obaw wielu internautów na liście likwidacyjnej nie ma sklepu z Włocławka. Są za to placówki z takich miast jak: Gliwice, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Skoczów, Garwolin, Oświęcim, Ruda Śląska, Lubaczów, Brzeszcze, Knurów, Ustroń, Świdnica, Dębica, Środa Wielkopolska, Stalowa Wola, Łódź oraz Piotrków Trybunalski.
takietesco11:00, 10.02.2018
Mało drogo i kiepsko...
gruby11:40, 10.02.2018
najlepsza jest biedra
karol13:26, 10.02.2018
ale kaufland wyładniał podziwiam :)
Gość17:29, 10.02.2018
za to merchandising tak nielogiczny, że przestałem tam chodzić :/
Onazwwk15:04, 10.02.2018
Taki burdel w tym Tesco.. mobing, wykorzystywanie pracowników, rygorystyczne zasady.. Ktoś powinien się zainteresować sklepem przy Kruszyńskiej.
jackwis17:06, 10.02.2018
Czytam tutaj o złym podejściu do pracowników w Tesco.Zapewne to prawda, ale to chyba już norma w wielkich sklepach. W Kaufflandzie podobnie. Dyrektorka ma za nic pracowników, wiecznie niezadowolona, wręcz poniżająca ludzi. Pracownicy boją się odezwać, a dyrekcja z każdym miesiącem poczyna sobie bardziej. Zdarza się, że wieczorem pracownik dowiaduje się, że jedzie na drugi dzień raniutko w delegację na drugi koniec Polski. Nie daj Bóg gdy odmówi, od razu jest ,,tępiony". Wyzwiska są na porządku dziennym. Nie szanują ludzi, dzięki którym mają swoje stanowiska i płace....
lusia123417:09, 10.02.2018
Tesko w oswiecimiu to juz sie domyslam na moim bylym osiedlu kiedys tam byl meblowy ul noyego ja tez wole biedronke domtesco malo zagladam
likwidacja17:15, 10.02.2018
odkurzaczem bulki czyszczone w tesco bez rekawic naprawde kupujcie wiecej świeżych produktow co do kauflandu gdzie inspekcja przy miesnym syf kurz od remontu do dzisiaj zlikwidowac wszystko jeszcze auchan został w miare wporzadku
POLAK121:27, 10.02.2018
Zamkną i co dalej z tymi halami ? zarosną zielskiem ?
g06:56, 13.02.2018
a niech zarosną !!! Po URSUSIE wiedzieli co zobić.
mieszkaniec22:31, 11.02.2018
O nieszanowania pracowników i klientów w sieci Kaufland TRZEBA KONIECZNIE informować dyrekcję i to nie tylko regionalną. Jak będzie co raz więcej skarg tak pracowników jak i niezadowolonych klientów to będą musieli coś z tym zrobić i wymienić nieudolne kierownictwo.
g06:59, 13.02.2018
No niekoniecznie bo dyrektorka za kilka miesięcy idzie na emeryturę.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
4 1
i najdroższa.. (w przeliczeniu na tą samą jednostkę) - bieda jest królową downsizingu...