Zamknij

To jest nasz bank. KDBS policzył zyski

21:31, 24.05.2012
Skomentuj

We Włocławku odbyło się zebranie najważniejszych przedstawicieli Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego, na którym podsumowano ostatni rok działalności.

Kolejnym powodem do spotkania był ogłoszony przez ONZ, Międzynarodowy Rok Spółdzielczości Bankowej, który ma na celu podkreślenie roli spółdzielczości nie tylko w wymiarze lokalnym ale jej znaczenia dla całego świata.

Na zebraniu przedstawicieli i rady nadzorczej Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego, które odbyło się w Pałacu Bursztynowym, zatwierdzono między innymi sprawozdanie finansowe za 2011 rok.

Rachunek zysków i strat wykazał, że Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy, miniony rok obrotowy zakończył z zyskiem netto w wysokości niemal 4,5 miliona złotych, przy czym bilans sporządzony na koniec grudnia 2011 roku, po stronie aktywów i pasywów zamknął się kwotą prawie 400 milionów złotych.

Jaka jest tajemnica sukcesu naszego regionalnego banku?

- Bank działa lokalnie na terenie 4 powiatów, między innymi w Ciechocinku, Dobrzyniu nad Wisłą, Lubaniu, Osięcinach, Radziejowie, Wielgiem czy Topólce. Jesteśmy najbliżej społeczności lokalnych i taka jest misja naszego banku. Oczywiście warunkiem jest by wszystko oparte było na zasadach rachunku ekonomicznego – powiedział Cezary Maciejewski, prezes Zarządu KDBS Bank.

- Nasza oferta produktowa jest bardzo konkurencyjna i nie ustępujemy na tym polu bankom komercyjnym. Naszą przewagą jest to, że my po prostu naszych klientów znamy. Klient przychodzi do pani Zosi, czy Halinki i nie jest anonimową jednostką, jak to bywa w bankowości komercyjnej. Należy dodać, że spółdzielczość bankowa funkcjonuje w Polsce od 150 lat. W roku ubiegłym KDBS obchodził 85–lecie – dodaje prezes Maciejewski

Udziałowcami KDBS-u są osoby fizyczne i podmioty gospodarcze. Są to rolnicy, rzemieślnicy, kupcy, przedsiębiorcy oraz pracownicy. Wszystkie udziały banku znajdują się w rękach kapitału polskiego.

KDBS Bank prowadzi swoją działalność poprzez sieć 17 placówek bankowych, na które składa się: 8 oddziałów, 5 filii oraz 4 bankowe punkty obsługi klienta. Bank posiada własne bankomaty, zlokalizowane w: Aleksandrowie Kuj., Brześciu Kuj, Ciechocinku, Dobrzyniu n/Wisłą, Lubaniu, Nieszawie, Osięcinach, Radziejowie, Topólce, Toruniu, Wielgiem i Włocławku.

KDBS współpracuje z samorządami, instytucjami rządowymi i pozarządowymi. Nie zapomina również o działalności charytatywnej, która jest istotnym elementem jego aktywności.

Od lat wspiera finansowo szkoły, kluby sportowe, zespoły artystyczne i inne organizacje o charakterze niekomercyjnym. Jest sponsorem imprez kulturalnych i sportowych odbywających się w naszym regionie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

klijętklijęt

1 0

Jestem udziałowcem banku KDBS i jak czytam że bank miał 4,5 mln zł zysku a od wielu lat do mojego udziału muszę dopłacać

19:36, 30.03.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%