Zamknij
REKLAMA

Lubień Kujawski przygotował ofertę inwestycyjną dla małych i średnich firm. Lepiej się pospieszyć!

00:00, 21.03.2019 | Artykuł sponsorowany
Fot. Nadesłane

Ze względu na swoje bardzo dobre położenie geograficzne grunty inwestycyjne na terenie gminy Lubień Kujawski są bardzo atrakcyjne dla inwestorów. Tylko w 2019 roku gmina sprzedała ponad 13 hektarów gruntów z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą. Teraz informuje o kolejnych, które są już wystawione na sprzedaż.

Gmina Lubień Kujawski to bardzo atrakcyjne miejsce inwestycyjne na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Zaledwie 7 kilometrów do węzła autostradowego w Kowalu i bezpośrednie sąsiedztwo z drogą krajową nr 91 pozwoli przyszłym inwestorom kompleksowo obsługiwać swoje przedsiębiorstwa. Działki są położone również w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej i powiatowej. Tereny inwestycyjne w pobliżu Lubienia Kujawskiego to około 100 hektarów gruntów uzbrojonych i przygotowywanych pod inwestora. Działa tu już wiele firm, a ich liczba ciągle się zwiększa. Są wśród nich firmy, które już się pobudowały i te, które kupiły już pod Lubieniem grunty z przeznaczeniem na inwestycje.

Władze miasta informują, że na sprzedaż wystawiono kolejne tereny.

Przygotowaliśmy ofertę inwestycyjną skierowaną przede wszystkich do małych i średnich firm. Obecnie mamy na sprzedaż pięć małych działek inwestycyjnych w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w obszarze strefy przemysłowej. Działki leżą w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 i są idealne pod niewielki biznes. Wszystko wskazuje też na to, że jeszcze w tym roku rozpoczniemy gazyfikacje tego terenu, co jeszcze bardziej wpłynie na jego atrakcyjność - powiedział Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Przetarg na sprzedaż działek na terenie strefy przemysłowej pod Lubieniem Kujawskim ogłoszony zostanie w kwietniu. Na dwie działki samorząd ma już potencjalnych nabywców, a na pozostałe poszukuje inwestorów. 

Działki objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i stanowią teren o funkcji przemysłowo-usługowej. Cena działek waha się od 94 do 113 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje na temat sprzedawanych terenów można uzyskać w siedzibie urzędu w Lubieniu Kujawskim albo pod numerem: 54-284-43-52 lub 54-284-43-22.

Zaletą lubieńskiej strefy jest także to, że właścicielem gruntów na terenach przeznaczonych pod inwestycję jest gmina Lubień Kujawski, która dysponuje tymi terenami. W tym przypadku przedsiębiorca nie musi chociażby negocjować ewentualnego kupna terenów z wieloma podmiotami, które są właścicielami działek. Sprzedaż odbywa się na zasadach ustalonych w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

Więcej o ogłoszonym przetargu na stronie gminy: http://www.lubienkujawski.pl/index.php/aktualnosci1/1594-burmistrz-lubienia-kujawskiego-oglasza-wykaz-nieruchomosci-przeznaczonych-do-zbycia-z-dnia-19-02-2019

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop