Zamknij
REKLAMA

Oferują pomoc dla przedsiębiorców. Mogą otrzymać blisko 25 tys. zł!

19:20, 06.05.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Wyłonione w procesie rekrutacji firmy mogą otrzymać 24,6 tysiąca złotych dofinansowania z przeznaczeniem na usługi doradcze pozwalające na opracowanie strategii internacjonalizacji dla startujących importerów. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego mogą uzyskać dofinansowanie na opracowanie strategii, która ułatwi wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne. Ruszyła właśnie trzecia runda naboru wniosków.

Oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu. To propozycja Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, której finansowanie jest możliwe ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Środki dzieli urząd marszałkowski.

Wyłonione w procesie rekrutacji firmy mogą otrzymać 24,6 tysiąca złotych dofinansowania z przeznaczeniem na usługi doradcze pozwalające na opracowanie strategii internacjonalizacji dla startujących importerów. Pula środków wynosi 984 tys. zł. Planuje się, że ze wsparcia skorzysta około 40 firm. 

- W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym co czwartą złotówkę przeznaczamy na wspieranie przedsiębiorców. Środki kierujemy między innymi na wspieranie innowacyjności, rozwój działalności firm na zagranicznych rynkach, szkolenia dla pracowników oraz przygotowanie preferencyjnych pożyczek i kredytów. Warto sięgnąć po to wsparcie - mówi Piotr Całbeck, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

W poniedziałek (6 maja) startuje trzecia, przedostatnia runda konkursu. Potrwa ona do 9 czerwca włącznie. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 56 699 54 86 i 56 699 54 84 oraz adresem e-mail: [email protected] 

- Nabór wniosków na opracowanie strategii internacjonalizacji jest częścią kujawsko-pomorskiego Funduszu Eksportowego, prowadzonego przez Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Izbą Przemysłowo-Handlową. Głównym jego punktem są granty dla przedsiębiorców na rozwój handlu i współpracy międzynarodowej - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

Jedna firma będzie mogła pozyskać na ten cel blisko 900 tys. zł. Otrzymane granty można przeznaczyć na udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz zwiedzających, a także na organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych. Można też je wykorzystać za zakup usług doradczych w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych, wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów, a także adaptację produktów, usług, procesów i wzornictwa do norm i wymagań zagranicznych rynków. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Zaradny Grzegorz Zaradny Grzegorz

0 0

Ja z chęcią przytulę jakąś kaskę jestem wyborcom Pisu nie jestem przedsiembiorcom ale mam pomysła bendem się rozmnażał w małżeństwie a za dodatkowom kaskę poza małżeństwem. 20:28, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone