Zamknij
REKLAMA

W Płocku pojawiło się 400 wystawców. Partnerem branżowym był ANWIL

00:00, 20.02.2020 | K.P.
REKLAMA
Skomentuj
W tym roku Sympozjum Chemia zgromadziło ponad 400 przedstawicieli łącznie ze 140 zakładów chemicznych, azotowych i rafinerii. Fot. Anwil S.A.

W płockim Domu Technika odbyło się XXVI Sympozjum CHEMIA, którego ANWIL był partnerem branżowym. Reprezentanci branży po raz kolejny mieli okazję porozmawiać o wyzwaniach i szansach stojących przed polską chemią.

XXVI Sympozjum Chemia odbywało się 29 i 30 stycznia. Wystąpienia prelegentów oraz dyskusje toczone wokół aktualnych problemów środowiska były omawiane przez ekspertów i specjalistów z polskich firm.

W tym roku Sympozjum Chemia zgromadziło ponad 400 przedstawicieli łącznie ze 140 zakładów chemicznych, azotowych i rafinerii, a także firm oferujących rozwiązania techniczne dla tego sektora gospodarki.

- Wśród uczestników sympozjum była grupa pracowników ANWILU, a Piotr Prochno z Działu Rozwoju Technicznego omówił na przykładzie rozwiązania stosowanego we włocławskiej spółce zrównoważoną gospodarkę surowcowo-produktową. Jego wystąpienie dotyczyło instalacji do odzysku chlorowodoru jako przykładu recyklingu surowcowego. Spółka we współpracy z Politechniką Łódzką opracowała i przetestowała skuteczne rozwiązanie pozwalające na zastosowanie niższych temperatur w trakcie procesu, co przekłada się na oszczędności produkcyjne - poinformowała włocławska spółka.

Podczas sympozjum rozmawiano też między innymi o zmianach zachodzących w polskiej chemii, nowych technologiach i aktualnych trendach. Z kolei tematyka paneli dyskusyjnych związana była z szukaniem inspiracji do rozwoju polskiego przemysłu oraz kwestii transformacji energetycznej w kontekście wodoru jako paliwa przyszłości.

Honorowym Gospodarzem Sympozjum CHEMIA był PKN ORLEN, a organizatorem BMP - wydawca między innymi czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl.

 

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone