Zamknij
REKLAMA

Czy zawieszą spłaty kredytów i pożyczek? "To nasz priorytet, trwa etap konsultacji"

12:30, 24.03.2020 | PAP (oprac. D.W.)
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił propozycje zmian w przepisach związane z walką z koronawirusem w Polsce. Wśród nich znalazły się też zapisy dotyczące kredytobiorców i pożyczkobiorców. Czy jest szansa na zawieszenie spłat zadłużeń?

Urząd podał, że aktualnie trwają konsultacje w tej sprawie, a ochrona konsumentów znalazła się wśród propozycji zmian w przepisach dotyczących tarczy antykryzysowej.

Polska Agencja Prasowa informuje, że celem zmian zaproponowanych przez UOKiK jest ochrona konsumentów.

- To nasz priorytet. Obecnie trwa etap konsultacji - prosimy z rezerwą podchodzić do publikacji prasowych na tym etapie - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Finalna propozycja udogodnień zaproponowanych w przyszłości kredytobiorcom i pożyczkobiorcom ma zostać oficjalnie przedstawiona dopiero po zakończeniu rozmów z rządem. To wtedy mają zapaść uzgodnienia w tej sprawie. W miniony piątek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest już gotowy w MR. Podkreślił że "szlifowana są ostatnie zapisy". W sobotę i niedzielę miało dojść jeszcze do konsultacji. 

PAP podaje, że tzw. "tarcza antykryzysowa" opiera się na pięciu filarach. Tworzą je: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych. W realizację pakietu będą zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. Konkretne rozwiązania z "tarczy antykryzysowej" zaprezentował premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrami swojego rządu w środę. Pakiet jest odpowiedzią rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa. 

(PAP (oprac. D.W.))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

lollol

5 0

Jak nie zobaczę, to nie uwierzę. 13:15, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dodrukowalidodrukowali

0 0

https://businessinsider.com.pl/finanse/koronawirus-w-polsce-nbp-dodrukowal-8-mld-zl-na-tarcze-antykryzysowa/7bwkcf9?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi 13:44, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EbolaEbola

2 0

Zawieszenie kredytu będzie dopiero wtedy kiedy, ktoś ucieprpiał jak obecnie podczas epidemi ale muszę złożyć wniosek więc to potrwa około 30 dni i zawieszą mi na 6 miesięcy jak Morawiecki obiecał ale później będę musiał spłacać kredy plus zaległość albo przedłużą mi kredyt i co za tym idzie więcej zapłacę za obsługę kredytu. 20:41, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz