Nawet 255 tysięcy złotych - takie pieniądze można otrzymać w ramach nowej akcji prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wnioski można będzie składać od 20 września.
Pomoc finansowa ma związek z programem prowadzonym przez PARP. "Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację" to nowe działanie w ofercie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które ma na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych w polskich przedsiębiorstwach.
Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w Polsce.
- Nowy konkurs, organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, ma na celu przede wszystkim zapewnienie wsparcia finansowego przedsiębiorcom, którzy planują kupić lub licencjonować oprogramowania oraz usługi niezbędne do wdrożenia innowacji procesowych na bazie rozwiązań cyfrowych. Dodatkowo, przedsiębiorcy otrzymają dofinansowanie na środki trwałe, które będą niezbędne do wdrożenia innowacji procesowych w oparciu cyfryzację i dostosowanie modelu działalności w wyniku pandemii koronawirusa
- mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
O dofinansowanie będą mogły się ubiegać projekty polegające na wprowadzeniu innowacji procesowej poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych.
Projekt powinien więc znacząco wpływać na zmianę procesów oraz sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa w warunkach epidemii. Jego realizacja może być także uzupełnieniem już prowadzonych działań.
- Pandemia COVID-19 nie pozostawia złudzeń co to roli cyfryzacji w zapewnieniu stabilności działania biznesu. W najtrudniejszych miesiącach najlepiej poradziły sobie firmy, które były w stanie sprawnie wykorzystać rozwiązania cyfrowe. Jednak nowe technologie w tym zakresie nie tylko zwiększają odporność przedsiębiorstw na kryzysy. Cyfryzacja to też szansa na większą wydajność procesów i konkurencyjność firm
- dodaje Mikołaj Różycki, p.o prezesa PARP.
Dofinansowaniu będą podlegać takie koszty, jak: zakup usług programistycznych lub zakup oprogramowania gotowego o minimalnej wartości wydatków kwalifikowalnych 60 tys. zł oraz zakup środków trwałych, usług doradczych lub szkoleniowych o maksymalnej wartości wydatków kwalifikowalnych 150 tys. zł.
Nabór wniosków rozpocznie się 20 września i będzie trwał maksymalnie do 20 października. Z większą ilością szczegółów dotyczących projektu można zapoznać się TUTAJ.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wenezuelski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Tylko Konfederacja
Danke Donald
05:14, 2025-07-02
Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki znów działa. Uroczyste o
Komunizm i komuniści - zawsze kojarzą sie z reżimem i morderstwami
Motto
21:54, 2025-07-01
Nowy rozdział dla pacjentów. W PCZ wielka feta i sprzęt
Dyrektor z Bożej łaski. Weź się pochwal Sławomir jak magazyn działa w PCZ. Dobry "kolega" wyciulał i poszedł na L4 a zielony pracownik nie daje rady. Pomyłki na nasze poradnie już są nie do wytrzymania. Dołóż jeszcze obowiązków Pani z magazynu itd. Na pewno się ucieszy. Dalej proś Panią z laryngologii niech zostanie zamiast iść na emeryturę. Bo nie ma kto robić badań. Kiecol powinien cię skropić wodą ognistą za to wszystko. Ale najlepiej otwierać i przecinać wstęgi z Panem Starostą. Żeby znowu z kombajnu nie spadł %%
Cienias
20:32, 2025-07-01
Wenezuelski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Czy Gembicka wypowiadała się w sprawie Jaworka, Dudy, Żaka, Matczaka, Mieszka R.?
Co mi zrobisz jak mn
19:54, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz