Zamknij

Tereny po Nobilesie na sprzedaż. Pojawią się tam nowe firmy?

12:05, 01.06.2013
Skomentuj Fot. Łukasz Daniewski Fot. Łukasz Daniewski

Tereny po Kujawskiej Fabryce Farb i Lakierów Nobiles od dłuższego czasu są wystawione na sprzedaż.

Przez ponad sto lat we Włocławku produkowane były najwyższej jakości farby i lakiery. Założone w 1897 roku "Towarzystwo Nobiles" ewoluowało w prężnie działające przedsiębiorstwo. W drugiej połowie XX wieku Nobiles był krajowym potentatem. To dzięki włocławskim wyrobom pięknym lakierem połyskiwały na drogach m.in. słynne Fiaty 126p.

W 1996 roku Nobiles przejęła holenderska firma, AkzoNobel, która po zaledwie dwóch latach wyprowadziła produkcję z Włocławka. Obecnie farby marki Nobiles są produkowane w Pilawie pod Warszawą. We Włocławku pozostały jedynie nieruchomości, m.in. przy ulicy Duninowskiej. AkzoNobel robi wszystko, by je sprzedać.

- W związku z przeniesieniem produkcji AkzoNobel z Włocławka do Pilawy, część nieruchomości będących własnością AkzoNobel we Włocławku została wystawiona na sprzedaż i już została sprzedana nowy właścicielom. Przykładem jest dotychczasowy wydział żywic, w którym obecnie funkcjonuje nowy podmiot gospodarczy - D&R Dispersions and Resins spółka z o.o., bazujący na know-how AkzoNobel oraz zatrudniający m.in. dotychczasowych pracowników AkzoNobel - mówi Krzysztof Patyk, Manager ds. Dystrybucji i Logistyki AkzoNobel.

Jak zapewnia Patyk, część działek i magazyny opakowań zostały sprzedane firmom z sąsiedztwa.

- Co ważne nadal jest tam rozwijany biznes – oczywiście na tyle, na ile pozwalają realia rynkowe. Dodatkowo finalizujemy sprzedaż byłego wydziału emulsyjnego, którego nowy nabywca z sukcesem rozwija swój biznes i remontuje budynki - dodaje.

W Internecie można znaleźć ogłoszenie o sprzedaży magazynu z działką we Włocławku za kwotę 14 mln zł. Ale to nie jedyne nieruchomości po Nobilesie, które teraz są na sprzedaż.

- Zależy nam na tym, aby nieruchomości znalazły odpowiednich nabywców, dlatego podjęliśmy współpracę z kilkoma biurami pośrednictwa nieruchomości i one zamieściły te ogłoszenia. Posiadamy również inne nieruchomości na sprzedaż tj. biurowiec główny oraz budynek parterowy, w którym mieścił się dział marketingu i sprzedaży, budynki infrastruktury technicznej i utrzymania ruchu. Dla każdej z nieruchomości prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Ponieważ jest to poważna faza negocjacji, nie możemy jeszcze poinformować o ostatecznej wartości transakcji, ani o potencjalnych nabywcach - wyjaśnia Patyk.

AkzoNobel zamierza zakończyć te transakcje do końca 2013 roku i wtedy, po uzyskaniu zgody partnerów transakcyjnych poinformuje o szczegółach transakcji. Zainteresowanie terenami po Nobilesie jest ponoć duże, a obecny właściciel zapewnia, że nie chce, by spuścizna Nobilesu podzieliła los zburzonych budynkach po Ursusie, czy Ceramice.

- Co ważne, zainteresowane firmy pochodzą z okolicy. Podczas rozmów z potencjalnymi nabywcami otwarcie informujemy o stanie faktycznym budynków i infrastruktury oraz o potencjalnych ich zastosowaniach, przedstawiamy pełną strukturę kosztów ich utrzymania. Bardzo nam zależy, aby firma AkzoNobel pozostawiła po sobie jak najlepszy klimat do rozwoju nowego biznesu. Wiemy, że rynek jest bardzo trudny, co widać po okolicy, gdzie budynki byłego Ursusa i Ceramiki zostały zburzone - kończy Patyk.

Z zapewnień AkzoNobel wynika, że firmie zależy, aby Włocławek Wschód nadal pozostał rejonem, w którym rozwija się biznes.

(A.K)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(14)

krzys51krzys51

28 12

Brawo Solidarność!!!.Wielki sukces."Dzięki wam".

12:33, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ex pracownikex pracownik

47 7

Warto by było żeby pan/pani (A.K.)? redaktor, sprawdził najpierw fakty zanim coś napisze. Produkcja farb z Włocławka została przeniesiona w latach 2010/2011, a nie w 1996. DD Włocławek powiela plotkę, która od wielu lat krąży po Włocławku, zamiast pisać a faktach. Warto jednak napisać, że po przeniesieniu produkcji do Pilawy okazało się, że brak pracowników z "Nobilesu" i ich wieloletniego doświadczenia, spowodował ogromne problemy jakościowe, spadek sprzedaży i utratę rynku na rzecz konkurencji.
To samo czeka nasz ketchup. Agros robi ten sam błąd co Akzonobel. W Łowiczu, nie ma tych ludzi którzy przez wiele lat produkowali nasz ketchup, jest inna technologia i nikt tam serca nie będzie wkładał, bo to będzie jeden z wielu produktów. A z czasem zaczną "kombinować" z recepturą, żeby obniżyć koszty i zaczną produkować chłam jakiego dużo. I stracą sprzedaż i rynek, ale będzie za późno. Szkoda, że dyrektorzy operacyjny mają więcej do powiedzenia niż zdrowy rozsądek i nikt nie patrzy jakie będą konsekwencje. Smutne jak umierają kolejne symbole Włocławka: fajans, Nobiles, ketchup......... Ale jacy rządzący, takie miasto. Chwała Bogu, że Anwil się wybronił przed wspaniałym ministrem Gradem, bo to by był ostatni gwóźdź do trumny tego miasta.

13:26, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kodi 49kodi 49

43 2

S....nie w banie
Ja i tak od 4 lat nie kupiłem i nigdy nie kupię wyrobów Akzo Nobel. Podobnie jak już nie kupię nic wyprodukowanego w "firmie" Agros Nova.

15:01, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jako_takijako_taki

37 1

do
~ kodi
myslimy podobnie zeby wieszość bojkotowała dziadów to może bujneło by ich do myślenia.
zero farby z nob...su, zero keczupu z ag...na, ja ręki nie będe przykładał do tego skur...sta

18:47, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

14 14

Tak samo też skończy KZPOW . Trzeba podziękować za to wszystko naszym wspaniałym włodarzą miasta.

19:00, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikoNiko

36 6

Akzo Nobel w Pilawie ma wciąż problemy, po stracie tak dużego udziału w sprzedaży w kraju. jest to bardzo trudne do odzyskania. Trzeba zaznaczyć że fabryka ICI Pilawa to ludność okolicznych wsi. która tak naprawdę zna się na uprawie roli i hodowli a nie na produkcji chemicznej. Problemy zaczęły się kiedy podjęto decyzję o zamknięciu NOBILESU, kierowano się chęcią szybkiego przejęcia ICI, koncernu który też był producentem farb ale posiadał zupełnie inną mentalność koncernową. W Nobilesie praca była przyjemnością a nie koniecznością. Tutaj krzyżowały się drogi ludzi którzy tak naprawdę mniej lub bardziej znali się na produkcji, ale w to co robili wkładali całych siebie. To prawda że pracownicy wywodzili się głównie z rodzin ludzi pracujących długie lata w zakładzie, to jednak było siłą tego zakładu. Decyzja o zamknięciu oraz okres w którym zapadła to jedne z najlepszych okresów pod względem finansowym dla firmy. Gdyby jeszcze jedna osoba z władz nie była nastawiona tak negatywnie do inwestycji w zakład. co tak naprawdę wynikało z dbałości o wysokość własnej premii za zaoszczędzone pieniądze, to NOBILES byłby jeszcze bardziej unowocześniony i zautomatyzowany niż był. Ta sytuacja mogła wpłynąć na decyzję. Może dziś NOBILES by istniał a farbą najchętniej kupowaną byłyby wyroby z Włocławskiej fabryki.

20:17, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kodi 49kodi 49

27 2

Odnośnie bojkotu to chciałbym zwrócić uwagę, że Akzo Nobel to nie tylko farby Nobiles oraz, że Agros Nova to nie tylko ketchup.

21:00, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

534ty534ty

8 14

Nobiles powinien kupić nową działkę we Włocławku i tam budować nowoczesną fabrykę, a te stare śmieci zburzyć, bo to kosztowne i archaiczne. Tak samo WŁOCŁAWEK KETCHUP, przecież ten zakład na Wienieckiej to wielka rudera. Miasto powinno wcześniej myśleć i już naciskać na właściciela propozycja nowych działek i niech przenoszą produkcję w ramach miasta. Za obecnego prezydenta przypominam, ZNIKNĄŁ DEFINITYWNIE: tak NOBILES, fabryka MEBLI z Włocławka, znika KETCHUP Włocławek, zburzono Porcelanę i URSUS, co akurat jest na plus, bo nie szpeci i prędzej się tym ktoś zainteresuje.

21:14, 01.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xaxierxaxier

8 1

taaaa...miasto może...kazać ci skosić trawę na twojej działce...a ty gadasz że spierdzielaj bo to twoje.to samo z zakładami pracy.większość ludzi w tym mieście żyje w czasach PRL i myśli że Partia wszystko może.

00:10, 02.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

betonbeton

8 1

Gdy prywartyzacja nie dzieje sie drogą licytacji, nie jest jawna etc to takie są tego skutki

00:32, 02.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-anty--anty-

17 2

Bojkot tych wyrobów to również mój sposób na pokazanie co myślę o takiej polityce korporacyjnej!

07:27, 02.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA51AA51

26 5

ICI z Warszawki przy łączeniu fabryk w Pilawie i we Włocławku zajął wszystkie decyzyjne stanowiska , i celowo wykończył Nobiles , a produkty pod tym logo produkowane w Pilawie są znacznie gorsze jakościowo. Od dwóch lat już maluję innymi farbami . Tak samo będzie z ketchupem z Włocławka.

12:27, 02.06.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qq

3 1

Powinno się ścigać przestępstwa gospodarcze na narodzie bez przedawnienia. Karać , karać ,karać...

11:32, 19.06.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZZZZ

2 1

Rozbieranie budynków to jest : ZATARCIE ŚLADÓW PRZESTĘPSTWA...

21:22, 07.09.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%