Sport Włocławek - koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka

Zamknij
Ważne

Wakacje z klubem karate za nami! Zobacz zdjęcia

K.O 08:00, 23.07.2015 Aktualizacja: 19:52, 29.09.2025
1 Wakacje z klubem karate za nami! Zobacz zdjęcia fot. Krzysztof Osiński

Włocławski  Klub Karate Kyokushin, przy dofinansowaniu Fundacji Anwil dla Włocławka zorganizował bezpłatne półkolonie letnie dla grupy 30 dzieci pod nazwą: Półkolonie na sportowo i zdrowo z WKKK.

Zajęcia, pod okiem instruktorów Juliusza i Oskara Mazurkiewiczów, trwały od 6 do 17 lipca 2015 w dojo Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin  przy ul. Piwnej 1 a.

Program główny  opierał się na zajęciach sportowych: karate kyokushin, gry w piłkę nożną, siatkówkę i zabawy ogólnorozwojowe.  Nie zabrakło też gier logicznych i zajęć plastycznych.

Dzieci poznawały kulturę i sztukę podczas wizyty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. O bezpieczeństwie w szkole i zagrożeniach na drogach opowiadali policjanci, którzy przybyli do Dojo ze specjalną wizytą prewencyjną.

- Jako klub jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fundacją Anwil dla Włocławka – mówi Juliusz Mazurkiewicz z Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin. W zajęciach wzięło udział 30 młodych osób, głównie ze śródmieścia. Bardzo się cieszymy, że dzieci regularnie brały udział w zajęciach, nie opuściły ani jednego dnia. Staraliśmy się im zapewnić jak największą liczbę atrakcji. Liczymy, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować podobne zajęcia.

Dużym  zainteresowaniem cieszyła się  wycieczka do Jednostki  Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Płockiej. Młodszy brygadier Sławomir Zawitowski opowiedział na czym polega praca strażaka, pokazał sprzęt, który ratuje ludzi i wyjaśnił jak trzeba postępować w razie zagrożeń, także chemicznych.

Grupa półkolonijna była  w parku linowym i w Multikinie. Odbywały się również zajęcia na boisku przy Gimnazjum nr 9 ul. Wojska Polskiego i na kortach ziemnych przy ul. Gałczyńskiego. Dzieci poznawały krajobraz wokół rzeki Zgłowiączki i zabytki Włocławka. 

Na zakończenie wszyscy otrzymali od organizatora upominki, a także pamiątki związane z naszym miastem, które przekazała Włocławska Informacja Turystyczna.

(K.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

profprof

5 1

Widać, że i we Włocławku młodzież może spędzić ciekawie wakacje. Należy więcej wspierać kluby sportowe angażujące się w popularyzację aktywnego
spędzania czasu. Takie kluby tworzone przez zapaleńców są wstanie skutecznie zaktywizować
młodych ludzi i zapewnić im świetną zabawę.

10:39, 23.07.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%