Sport Włocławek - koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka

Zamknij
Ważne

Świetny wynik uczniów Zespołu Szkół Akademickich! Awansowali do finału Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych

K.O 17:39, 27.11.2015 Aktualizacja: 17:42, 24.10.2025
1 Włocławianie z szansą na wyjazd na mistrzostwa świata! fot. ZSA Włocławek

W Zespole Szkół Akademickich we Włocławku rozegrane zostały całodniowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych. W zawodach rozegranych na obiektach Kujawskiej Szkoły Wyższej wystartowało 106 uczniów z klas mundurowych, którzy walczyli o awans do ogólnopolskiego finału. Młodzi włocławianie w komplecie (3 zespoły) zakwalifikowali się do dalszego etapu.

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych miały na celu wyłonienie najlepszych 90 zespołów, które w kwietniu 2016 roku zmierzą się w finale turnieju w Ostródzie.

Zwycięzca weźmie udział w międzynarodowym Cadet World Championship. Pierwsza eliminacja odbyła się w Krakowie dla Polski południowej. Turniej we Włocławku był drugą eliminacją - dla Polski północnej.

We Włocławku startowały 53 dwuosobowe drużyny, aż o 13 zespołów więcej niż w Krakowie.

Rywalizowały drużyny z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodnio-pomorskiego.

::news{"type":"see-also","item":"19154"}

Zespół Szkół Akademickich reprezentowały 3 dwuosobowe drużyny: Jakub Szczepański i Radosław Porański, Alex Pawlak i Michał Zawitowski oraz Sylwia Michalak i Adrian Kramarski. Wszyscy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału, biegle zaliczając testy sprawnościowe i test wiedzy.

- Wykonaliśmy zadanie i teraz naszym celem jest walka o podium Mistrzostw Polski – mówi mgr Witold Filipski, opiekun klas mundurowych w ZSA. – Jeżeli wygramy, moi uczniowie będą mieli szanse rywalizować z Amerykanami i Rosjanami w finałach światowych.

Uczniowie ZSA w kwietniu br. wywalczyli tytuł wicemistrzowski w poprzedniej edycji turnieju. W obecnych przygotowaniach może im pomóc również włocławska policja i wojskowa komenda uzupełnień, z którą szkoła podpisała kilkanaście dni temu umowy o współpracy w zakresie kształcenia.

(K.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

trenertrener

2 0

Nie łapać ryb przed siecią.Pan opiekun snuje ambitne plany.Trzeba trochę pokory i realizmu.Walczcie o najwyższe laury.Powodzenia!!!!!!

20:25, 27.11.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%