Z Włocławka do Wrocławia pojechali po rekordy. Skończyło się ...

16:02, 03.02.2016 A.K
Skomentuj

W niedzielę 31 stycznia w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. WTW Włocławek wystawiło do zawodów sześciu juniorów. Szóste miejsce zajął najlepszy z nich Fabian Barański.

Na imprezę włocławianie jechali z założeniem, że startujący poprawią swoje rekordy życiowe. Tak się jednak nie stało. Okazało się, że po wyczerpującym obozie w Szczyrku wszyscy nasi zawodnicy narzekali na przemęczenie i niestety średnio pogorszyli swoje czasy o 5-6 sekund.

Na pewno wysiłek włożony przez wioślarzy na zgrupowaniu będzie owocował w dalszej części sezonu. Na "ergowiosłach" w Bydgoszczy, które odbędą się w marcu nastąpi weryfikacja wyników.

- W Szczyrku byliśmy z zawodnikami z Bydgoszczy i oni mieli to samo. Ewidentnie we znaki dało się zmęczenie po ciężkich treningach. Teraz czekają nas ostatnie zawody na hali, a potem już rozpoczynamy sezon na wodzie. Mamy mocną grupę juniorów. Liczymy na medale na mistrzostwach Polski, także juniorzy młodsi mogą coś urwać na olimpiadzie młodzieżowej. Najważniejszy cel, to zakwalifikowanie któregoś z naszych wioślarzy do kadry narodowej na mistrzostwa świata juniorów - mówi Krzysztof Gabryelewicz z Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

We Wrocławiu sklasyfikowano 104 juniorów. Zwyciężył Bartłomiej Donarski z PTW Płock z czasem 6:15:3, przed Bartoszem Furgalem z BTW z czasem 6:17:0 i Mateuszem Matuszewskim z AZS Gorzów z czasem 6:20:3.

Z naszych zawodników najlepiej wystartowali Fabian Barański, który uplasował się na szóstej pozycji z czasem 6:24:8 i Bartosz Jędrzejewski na siódmym miejscu z czasem 6:25:8.

Pozostali: Filip Pałucki (19. miejsce - czas 6:34:0), Miłosz Baranowski (28. miejsce - czas 6:38:4), Kamil Kurowski (50. miejsce - czas 6:48:2). Startował jeszcze Tomasz Budzyński, ale nie ukończył rywalizacji.