REKLAMA

Włocławianka znowu najlepsza. Zdobyła złoto Pucharu Polski

17:22, 17.03.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Angelika Szymańska ponownie wygrała zawody Pucharu Polski. Fot. MKS Olimpijczyk

Angelika Szymańska zdobyła złoty medal podczas Pucharu Polski Juniorek w Judo. Zawodniczka MKS Olimpijczyk Włocławek stoczyła 5 walk, z czego 4 rozstrzygnęła przez IPPON (decyzja sędziowska o zakończeniu walki przed czasem).

Złoto w zawodach Pucharu Polski to drugi krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyty w tym roku przez Szymańską. Trzy tygodnie temu stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Grand Prix Ostrava.

- Kategoria wagowa 57 kg w Polsce jest bardzo mocna, startują w niej bowiem dwie medalistki mistrzostw Europy i świata kadetek i juniorek: Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik oraz Anna Dąbrowska z Juvenii Wrocław. Ta pierwsza stanęła niedawno na podium seniorskiego turnieju najwyższej klasy – Grand Slam Baku 2017. Tym bardziej stanąć na podium w takim gronie jest bardziej cenne i wróży dalszy rozwój zawodniczek – mówi Aneta Szczepańska, trenerka Olimpijczyka.

Angelika Szymańska 2016 rok zakończyła na pierwszym miejscu rankingu europejskiego (EJU) i drugim w rankingu światowym (IJF) kadetek.

- Druga połowa 2016 r. była dla Angeliki dość pechowa. Kandydatka do medalu Mistrzostw Europy Kadetek, na tydzień przed wylotem, podczas międzynarodowego zgrupowania kadry narodowej w Izraelu doznała złamania nosa. Mimo, iż stanęła do rywalizacji, nie zdołała przebić się do strefy medalowej. Miejmy nadzieję, że w tym roku Angelikę będą już omijały kontuzje – dodaje trener Roman Stawisiński.

Od stycznia 2017 roku Angelika Szymańska rozpoczęła rywalizację w kategorii juniorek. Za dwa dwa tygodnie wraz ze swoją klubową koleżanką Wiktorią Tomczak (63 kg) staną do walki o Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jbjb

1 0

Gratulacje dla Angeliki i trenerów. Oby za sukcesami poszło wsparcie dla klubu Olimpijczyk! Dobra robota! 13:52, 22.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017