REKLAMA

Żeglarskich emocji ciąg dalszy. W weekend regaty Anwil Cup

14:10, 15.06.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W piątek ruszają regaty Anwil Cup. Fot. Natalia Seklecka

Na zakończenie Włocławskiego Tygodnia Żeglarskiego na wodach Zalewu Włocławskiego odbędą się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych. Anwil Cup to impreza, podczas której żeglarze w ciągu jednego dnia przepływają nawet 60 km.

Yacht Club Anwil w Zarzeczewie po raz kolejny stanie się bazą jednych z najważniejszych śródlądowych zmagań w sezonie. Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych to rywalizacja wszystkich klas turystycznych, sklasyfikowanych jako T1,T2 oraz T3, a także klas typowo sportowych, takich jak Micro czy Omega.

Żeglarze będą ścigać się na jednej z najdłuższych tras w kraju. Taką formułę wymogli na organizatorach sami uczestnicy imprezy, którzy chcieli, by regaty były okazją do bliższego poznania wód Zalewu Włocławskiego.

- Czasami bywa tak, że żeglarze w ciągu dnia spędzają na wodzie osiem czy dziewięć godzin, przepływając 50-60 km. To jest spory wysiłek – dla nich fizyczny, a dla nas organizacyjny. Staramy się, żeby wyścigów było jak najwięcej. Najlepiej gdyby było sześć lub siedem, żeby można było odrzucić najgorszy z nich – mówi Andrzej Spychalski, wicekomandor Yacht Clubu Anwil.

Żeglarze zaczną zjeżdżać do Włocławka już w czwartek, 15 czerwca. Dzień później, o godz. 10:00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Zmagania potrwają do niedzieli, 18 czerwca.

W czasie regat na przystani przy ul. Płockiej będzie funkcjonować miasteczko regatowe dla kibiców. Włocławianie znajdą w nim leżaki, food trucka oraz inne atrakcje brzegowe.  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017