REKLAMA

Włocławskie szachistki zagrają w półfinale Mistrzostw Polski

07:57, 18.06.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Młode szachistki z Włocławka pojadą na półfinał Mistrzostw Polski. Fot. depositphotos

Włocławek będzie miał aż dwie reprezentantki w półfinale Mistrzostw Polski w szachach. W kategorii juniorek do 13 lat zagrają Julia Stanowska i Marta Bychowska.

Włocławskie szachistki znakomicie spisały się podczas Mistrzostw Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, który odbył się w Solcu Kujawskim. W kategorii juniorek do lat 13 na drugim stopniu podium stanęła Julia Stanowska z Zespołu Szkół Muzycznych (5,5 pkt). Brązowy medal wywalczyła natomiast debiutująca w tych zawodach Marta Bychowska z Włocławskiego Klubu Szachowego 1938, która uzyskała 5 pkt., wypełniając tym wynikiem normę na III kat. szachową. Obie włocławskie szachistki awansowały do półfinału Mistrzostw Polski juniorek do lat 13.

W Mistrzostwach Województwa chłopców do lat 13 startował Adam Stanowski z Zespołu Szkół Muzycznych. Reprezentant Włocławka zdobył 3 pkt i zakończył rywalizację na 11. miejscu.

W Mistrzostwach Województwa rywalizowali juniorki i juniorzy do 9, 11 i13 lat. Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 30 min i premię 30 sek. za ruch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017