REKLAMA

Aktywne wakacje w OSiR: to ciekawa oferta dla Ciebie i Twojej rodziny

00:01, 24.06.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Hitem tegorocznych wakacji będą z pewnością rejsy po Zalewie Włocławskim nowoczesnym katamaranem zasilanym energią słoneczną

Nie masz pomysłu, jak aktywnie spędzić wakacje? Skorzystaj z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku!

Hitem tegorocznych wakacji będą z pewnością rejsy po Zalewie Włocławskim nowoczesnym katamaranem zasilanym energią słoneczną. To nowy zakup Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzięki któremu każdy będzie mógł z wody podziwiać uroki okolic Włocławka. Podczas wakacji rejsy realizowane będą codziennie z przystani przy ul. Płockiej 187, gdzie można dojechać regularnie kursującymi autobusami MPK.  Darmowe rejsy, które oferuje OSiR już od początku maja co tydzień cieszą się ogromną popularnością.

Także w najbliższy weekend 24-25 czerwca będzie można bezpłatnie skorzystać z rejsów po Zalewie, a więc największym sztucznym zbiorniku wodnym w naszym kraju. Podczas rejsów będzie można wysłuchać ciekawie przedstawionej historii miasta z głośników zamontowanych na statku. A po rejsach OSiR proponuje wypoczynek na niedawno przygotowanej plaży z palmami i bezpłatnymi leżakami i hamakami. 

Miłośnicy mocnych wrażeń znajdą tam też "Ludzką procę", czyli konstrukcję umożliwiającą wyrzut ludzkiego ciała z ogromną prędkością z wykorzystaniem klasycznej procy. W pobliży przystani zamontowano dwa słupy, do których przymocowana jest elastyczna guma znana ze skoków na bungee. Uczestnik tej niecodziennej zabawy zostaje przypięty do specjalnej uprzęży, a gumy naprężane są przy pomocy pojazdu. Atrakcje gwarantowane!

W ostatnim czasie Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził gruntowny remont kortów tenisowych, znajdujących się w kompleksie OSiR przy al. Chopina 8 i jak przyznaje mistrz Polski amatorów Jarosław Dembek po przejęciu kortów przez OSiR znajdują się one w znakomitym stanie.  Do 30 września obiekt czynny będzie codziennie od godz. 8.00 do zmierzchu a rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod nr tel. 602 750 554 lub elektronicznie na stronie internetowej www.osir.wloclawek.pl

24 czerwca rusza sezon na włocławskich kąpieliskach. Włocławianie tradycyjnie będą mogli korzystać z plaż nad jeziorami: Czarne i Wikaryjskie. Oba miejskie kąpie-liska OSiR będą funkcjonować codziennie do 31 sierpnia w godz. 10-18. Na każdym z nich codziennie o bezpieczeństwo wypoczywających mieszkańców dbać po trzech ratowników WOPR.

Podobnie jak w roku ubiegłym, nad jeziorem Czarnym działać będzie monitoring, a jego operator ze Straży Miejskiej codziennie będzie dojeżdżał na miejsce i czuwał nad bezpieczeństwem plażowiczów. Stało się tak dzięki porozumieniu podpisanym przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzeja Walczaka z Komendantem Straży Miejskiej we Włocławku Bogdanem Mielniczka. Jak obaj przyznają, zeszłoroczny monitoring był strzałem w dziesiątkiem i zdecydowanie przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa wypoczywającym nad jeziorem. 

Dodatkową atrakcją nad jeziorem Czarnym będzie wakepark oraz park linowy, których oferta skierowana jest do miłośników aktywnego wypoczynku. Niesamowitą atrakcją jest także tyrolka czyli zjazd  na linie o długości 530 m minimalnie nad taflą jeziora. 

Wakacje w Ośrodku Sportu i Rekreacji to także imprezy rekreacyjne. Wiadomo już, że latem przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim odbędzie się turniej siatkówki plażowej, turniej beach soccer czyli piłka nożna na plaży oraz deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Włocławka na kortach na przeciwko Hali Mistrzów. Głównym wydarzeniem organizowanym przez OSiR w okresie wakacji będzie  IV Festiwal Smoczych Łodzi na Wiśle na Przystani przy ul. Piwnej 1A. Ta ostatnia impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ubiegłym roku przyciągnęła blisko pół tysiąca uczestników z całej Polski, a  organizatorzy liczą że w tym roku liczba ta jesz-cze wzrośnie. 

Warto przypomnieć, że przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim przy ulicy Wysokiej nieodpłatnie można skorzystać z boisk do siatkówki plażowej, boiska do Beach soccer oraz niedawno oddanego do użytku placu do ćwiczeń ogólnorozwojowych. W pobliżu znajduje się także teren, na którym można bezpiecznie rozpalić grilla. 

W strukturach OSiR funkcjonuje także od 2015 roku Informacja Turystyczna, która jak co roku planuje atrakcje dla mieszkańców Włocławka. 17 czerwca odbył się organizowany przez IT rajd rowerowy na VII Święto Żuru w Starym Brześciu, w którym wzięło udział niespełna 200 uczestników,  a już tydzień później rozpocznie się wakacyjny cykl spacerków z przewodnikiem PTTK. Już 24 czerwca na rozpoczęcie wakacji pierwsza okazja do poznania historii miasta podczas wędrówki z Krzysztofem Cieczkiewiczem Miejskim Spacerowym Szlakiem Obiektów Zabytkowych.  Zbiórka uczestników o godz. 10.00 pod siedzibą Informacji Turystycznej mieszczącej się przy ulicy Warszawskiej 11/13. Pod tym adresem oprócz uzyskania informacji o atrakcjach i bazie hotelowej naszego miasta, otrzymania map i folderów można zakupić pamiątki związane z Włocławkiem. W sprzedaży znajduje się bogaty wybór wyrobów fajansowych, pocztówki i magnesy z widokami naszego miasta oraz gadżety dla kibiców Anwilu oraz polskiej reprezentacji. Informacja Turystyczna która podczas niedawnej certyfikacji uzyskała 3 gwiazdki na okres wakacji wydłużyła godziny pracy i czynna jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 15.00. Stoisko Informacji Turystycznej obecne będzie podczas najważniejszych imprez w tym se-zonie a więc podczas Dni Włocławka (24-25 czerwca), Festiwalu Wisły 2017 (12 sierpnia) , podczas Festiwalu Smoczych Łodzi (26 sierpnia), a także w Gdańsku podczas Jarmarku Dominikańskiego. 

Szczegółowy harmonogram imprez można sprawdzić na stronie internetowej:
www.osir.wloclawek.pl oraz na facebooku www.facebook.com/OSiRWloclawek oraz www.facebook.com/InformacjaTurystycznaWloclawek.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018