REKLAMA

Pojadą nawet w ulewę. Mistrzostwa w Autoslalomie już w sobotę

18:50, 11.08.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
w Auto Strefie na terenie Pchliego Targu we Włocławku odbędzie się 3. Runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Autoslalomie. Organizatorzy zapowiadają, że będzie dużo ciekawsza od poprzedniej. Fot. depositphotos.com

W sobotę 12 sierpnia w Auto Strefie na terenie Pchliego Targu przy al. Kazimierza Wielkiego odbędzie się 3. Runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Autoslalomie. To kolejna edycja, ale organizatorzy zapowiadają, że będzie dużo ciekawsza od poprzedniej.

W 2016 roku impreza tego typu odbyła się na parkingu przy Hali Mistrzów i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Włocławka, jak i samych uczestników. 

- Wydaje mi się, że przygotowana przez nas trasa na terenie Pchliego targu będzie dużo ciekawsza. Jest przede wszystkim prawie dwa razy dłuższa. Ale na pewno nie jest łatwa. W przeciwieństwie do ubiegłego roku tym razem będziemy ścigać się na nawierzchni betonowo-asfaltowej. Tor nie jest też pozbawiony fragmentów piaszczystych i dziur, co dla niektórych kierowców może okazać się wisienką na torcie – mówi Michał Sutorowski z Automobilklubu Włocławskiego.

Jak jednak zapewniają organizatorzy, teren, na którym odbędą się zawody będzie bardzo dobrze przygotowany, dlatego też kierowcy, którzy nie są zawodowcami nie muszą bać się o swoje bezpieczeństwo.

Udział w zawodach jest odpłatny. Kierowcy zrzeszeni w klubach PZM zapłacą 80 zł, pozostali 110 zł. Jedyny warunek uczesnictwa to posiadanie sprawnego auta i prawa jazdy kat. B. Zdaniem Michała Sutorowskiego, wydane pieniądze będą inwestycją w kierowców bo ci nabiorą nowych umiejętności.

Zawody odbędą się bez względu na pogodę, bo jak przekonują organizatorzy, kierowcy z Włocławka i okolic mają duże umiejętności w prowadzeniu pojazdów w każdych warunkach.

- Pogoda nam nie przeszkodzi, będzie po prostu trudniej. Po deszczu będzie ślisko, ale zawodnicy sobie z tym poradzą. Mamy jednak kierowców zawodowych, więc są doświadczonymi zawodnikami. Jeżdżą i w Grudziądzu i Bydgoszczy, więc nie będzie to dla nich problemem.  Amatorzy też sobie poradzą. Przy okazji mogą podnieść swoje umiejętności i sprawdzić się w takich zawodach - dodaje Michał Sutorowski.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:45. Wtedy właśnie uczestnicy poznają trasę wyścigu. Zakończenie wyścigów zaplanowano na godzinę 15. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017