REKLAMA

Byliśmy podczas przygotowań. Smuszkiewicz szykuje auto

11:08, 10.10.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Daniel Wiśniewski

Zawodami w ramach V rundy Dritf Open na Pomorzu Jakub Smuszkiewicz zakończy tegoroczny sezon. Zawody zostaną rozegrane 14 i 15 października w Pszczółkach. Ekipda DDWłocławek towarzyszyła zespołowi kierowcy podczas ostatnich przygotowywań.

Zawody driftowe na Pomorzu są ostatnim turniejem w ramach Drift Open w Polsce. Bardzo dobre wyniki podczas wcześniejszych potyczek zaowocowały wysokim miejscem w "generalce". Obecnie, zawodnik z Izbicy Kujawskiej zajmuje 11. miejsce na 129. zawodników. Od ostatniej jazdy zależy jak Smuszkiewicz zakończy sezon. Pewne jest, że dobre wyniki w Pszczółkach zapewnią mu znaczący awans.

[ZT]26455[/ZT]

W ubiegłym tygodniu towarzyszyliśmy Jakubowi Smuszkiewiczowi i jego ekipie w przygotowaniach do zawodów. Mogliśmy podpatrzeć co robią i jaką starannością wykonują swoje zadania. Skupili się na kompleksowym sprawdzeniu auta, które już niedługo, ma zapewnić zawodnikowi znakomite wyniki. Na torach, drifter z Izbicy Kujawskiej porusza się BMW.

- Podczas zawodów driftowych mam okazję jeździć BMW E36 o pojemności 6.0.  Zamontowaliśmy w nim silnik wzięty z Chewroleta Corvetty. To kultowy sprzęt, jego ryk potrafi zainteresować wielu widzów - powiedział w rozmowie z Portalem DDWłocławek Jakub Smuszkiewicz.

Takie auto pozwala zawodnikowi na płynną jazdę. Tylny napęd i zaspawany dyferencjał sprawiają, że auto sunie po asfalcie, a spod jego kół wydobywa się biały dym. Drifterzy to lubią najbardziej. Przed każdymi zawodami auto jest serwisowane. Przed samym startem jest wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Bardzo istotne jest chociażby ciśnienie w kołach i odpowiednio dobrane opony.

Okazję do dokładanego sprawdzania przyczepności i pracy nad techniką driftu Jakub Smuszkiewicz ma ostatnio pod dostatkiem. Dla kierowcy, przygotowano specjalny tor za budynkami technicznymi, na którym może on szlifować swoją jazdę.

[ZT]26532[/ZT]

- To doskonała wiadomość, że ten tor już powstał i mogę z niego skorzystać. Regularne treningi wpływają na poprawę jazdy i w tym przypadku zapewne też tak będzie. Tor jest bardzo dobry, jazda po nim to czysta przyjemność - skomentował Jakub Smuszkiewicz.

Z Jakubem Smuszkiewiczem można kontaktować się za pośrednictwem facebooka lub mailowo: jakub.smuszkiewicz@wp.pl

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017