Włocłavia Włocławek z wielką chęcią awansu do IV ligi i kolejny mecz bez punktów Lidera

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:52, 07.11.2017 .
Skomentuj Włocławianie nie pozostawili jednak złudzeń otwierając wynik spotkania już w 6. minucie. Fot. Kamil Zgodziński Włocławianie nie pozostawili jednak złudzeń otwierając wynik spotkania już w 6. minucie. Fot. Kamil Zgodziński

Włocłavia Włocławek wygrała swój kolejny mecz ligowy. Tym razem nie dała najmniejszych szans Ziemowitowi Osięciny i zajmuje bardzo wysokie miejsce w tabeli. Odmienne nastroje mogą mieć natomiast piłkarze Lidera, którzy ulegli Pogoni Mogilno 1:5.

Sobotni mecz we Włocławku w ramach 13. kolejki rozgrywek piłkarskiej V ligi miał być dla podopiecznych Mirosława Kasińskiego łatwym przetarciem. Ziemowit Osięciny, z 7 punktami na koncie zajmowali przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i wszyscy byli zgodni, że w meczu z Włocłavia, aby ugrać choćby punkt musieliby wznieść się na szczyt swoich umiejętności. Włocławianie nie pozostawili jednak złudzeń otwierając wynik spotkania już w 6. minucie.

[ZT]26662[/ZT]

Po silnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, zamieszanie wykorzystał Piotr Głąba i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W I części spotkania rywale tylko raz zagrozili bramce gospodarzy, ale bramkarz pewnie złapał piłkę. Mimo wielu dogodnych sytuacji, kolejne bramki padły dopiero w II połowie. Strzelcem dwóch goli został Piotr Charzewski, który najpierw po strzale skrzydłowego strzelił obok bezradnego bramkarza gości, a następnie, po prostopadłym podaniu ustalił wynik meczu na 3:0.

Z kolei swój 14. mecz w IV lidze zagrał Lider Włocławek. Zawodnicy Dariusza Kopczyńskiego ulegli w Mogilnie miejscowej Pogonii 1:5. Nic nie wskazywało jednak na taki obrót spraw ponieważ to goście, jako pierwsi strzelili bramkę. Po błędzie bramkarza, swoją szansę wykorzystał Łukasz Grube. Od tego momentu gra nie szła już jednak po myśli włocławian. W 58. minucie, strzałem w długi róg, wyrównał Mateusz Nawrocki. 4 minuty później prowadzenie gospodarzom zapewnił Krzysztof Szal, a kolejne bramki strzelił Wiktor Mrówczyński (2 gole) i Oskar Woźniak.