Anwil zdecydowanie pokonuje Asseco Gdynia! Włocławianie nadal na szczycie tabeli

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:10, 14.11.2017 .
Skomentuj

Mimo początkowego prowadzenia gospodarzy, Anwil Włocławek po raz kolejny pokazał swoje wysokie umiejętności i pewnie wygrał spotkanie. Kibice powoli zaczynają przyzwyczajać się do znakomitej gry swoich zawodników. Pełnie swoich umiejętności pokazali Polacy. Paweł Leończyk i Jarosław Zyskowski rzucili odpowiednio 22 i 20 punktów. Ostatecznie, Anwil pokonał Asseco 109:89..

Nie bez powodu w tym sezonie kibicom może się podobać gra obu zespołów. Anwil przed meczem zajmował pierwsze miejsce w tabeli. Asseco był tuż za nim, jednak to na parkiecie miało się okazać, która drużyna jest w lepszej dyspozycji. W spotkaniu, od pierwszej minuty zagrał kapitan zespołu Kamil Łączyński, który wrócił do zespołu po kontuzji kostki. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 6:0. Z każdą minutą, sytuacja na boisku zmieniała się jednak na korzyść gości. Po pierwszej kwarcie Anwil prowadził już 35:28. Dzięki bardzo dobrej grze, podopieczni Igora Milicicia budowali swoją przewagę.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim znakomita akcja włocławian przy stanie 25:25. Wyprowadzając szybką kontrę, Kamil Łączyński podał do Ivana Almeidy, który efektownym wsadem wyprowadził Anwil na prowadzenie. Podobnymi akcjami w ofensywie niejednokrotnie popisywał się także zawodnik gospodarzy - Przemysław Żółnierewicz, który mecz zakończył z dorobkiem 12 punktów. Po meczu, kapitan włocławian mówił, że trener zwracał im uwagę, aby grali odważnie i agresywnie w obronie.

- Nasza agresywna obrona sprawia, że po zbiórce, czwórka czy piątka ma pchać piłkę do przodu. Najprościej zdobywa się punkty, gdy defensywa nie jest jeszcze ustawiona. Gdy przyspieszamy grę, to mamy efekty. Nie zawsze będziemy mieć taką skuteczność za trzy, więc musimy zbalansować naszą grę. Liczba posiadań przekłada się jednak później na liczbę zdobywanych przez nas punktów - powiedział Kamil Łączyński, kapitan Anwilu Włocławek.

Na uwagę zasługuje znakomita gra Polaków, występujących we włocławskiej drużynie, którzy całkowicie zdominowali grę podkoszową. Najwięcej punktów (22) zdobył Paweł Leończyk i Jarosław Zyskowski (20) i Szymon Szewczyk (18). A kolejny mecz Anwilu Włocławek już w najbliższą niedzielę, 19 listopada. Początek o godzinie 12:40.

Asseco Gdynia - Anwil Włocławek 89:109 (28:35, 17:19, 18:24, 26:31)

Anwil: Leończyk 22, Zyskowski 20, Szewczyk 18, Almeida 16, Delas 9, Łączyński 8, Sobin 7, Airington 4, Nowakowski 4, Ciesielski 1

Asseco: Garbacz 17, Wyka 15, Ponitka 12, Żołnierewicz 12, Szubarga 10, Szczotka 8, Witliński 6, Put 5, Pietras 3, Konopatzky 1, Jankowski 0, Kołodziej 0