WTS Włocławek w końcu na fotelu lidera tabeli II ligi! Udany debiut Gaudencii Makokhi

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 17:20, 20.11.2017 .
Skomentuj Rywalki z Elbląga nie przyjechały do Włocławka w najsilniejszym składzie. O jej sile stanowiły przede wszystkim młode zawodniczki, które dopiero ogrywają się na poziomie II ligi. Fot. Kamil Zgodziński Rywalki z Elbląga nie przyjechały do Włocławka w najsilniejszym składzie. O jej sile stanowiły przede wszystkim młode zawodniczki, które dopiero ogrywają się na poziomie II ligi. Fot. Kamil Zgodziński

Po 7. kolejkach rozgrywek siatkarskiej II ligi siatkówki kobiet WTS Włocławek zasiadł w końcu na fotelu lidera. Siatkarki z Włocławka zaprezentowały pewną i odważną grę i dzięki temu bez większych problemów wygrały z MKS Truso Elbląg. W zespole przeciwniczek wystąpiła jednak tylko jedna seniorka, a ich skład opierał się głownie na kadetkach i juniorkach.

Kibice, którzy w sobotę przybyli do włocławskiej Hali Mistrzów nie mogli czuć się zawiedzeni, ponieważ zespół po raz kolejny zagrał dobry mecz. Jedynie w I secie, zawodniczki Marka Zacharka miały problem z płynną grą. Popełniały też sporo błędów. Mimo to, wygrały tę partię 25:20. Nieocenionym atutem WTS była Daria Pik, która w zeszłym sezonie reprezentowała barwy zespołu z Elbląga.

[ZT]27092[/ZT]

W II i III secie WTS pokazał pełnię swoich umiejętności, wygrywając te partie do 15. i 17. W spotkaniu, przed własną publicznością zadebiutowała w końcu Gaudencia Makokha. Na parkiecie przebywała jednak kilka minut, ale mimo to, pokazała swoje wysokie umiejętności i pomogła zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Po meczu, trener włocławianek zwracał uwagę na to, że błędy, które zespół popełniał w I secie nie powinny się zdarzyć ponownie.

- Kontrola nad spotkaniem nie ulegała wątpliwości. Troszeczkę chyba zbyt wcześnie daliśmy się podporządkować grze przeciwnika i dlatego ten mecz wydawał się być senny. Próbowaliśmy z tego wyjść i myślę, że udało się to pod koniec spotkania. Cieszy oczywiście pewne zwycięstwo. Zespół zawodniczek młody i na pewno perspektywiczny. Na szczęście układ sił się zmienił i mieliśmy przyjemność dzisiaj wygrać - powiedział po meczu Marek Zacharek, trener WTS KDBS Bank Włocławek.

Rywalki z Elbląga nie przyjechały do Włocławka w najsilniejszym składzie. O jej sile stanowiły przede wszystkim młode zawodniczki, które dopiero ogrywają się na poziomie II ligi. Mimo słabego wyniku, trener przeciwniczek, nie krył optymizmu, ciesząc się z poziomu gry swoich podopiecznych.

- Były momenty nieco lepszej gry. W pierwszym secie dziewczyny z Włocławka były trochę spięte. Być może gdybyśmy mieli chociaż jedną zawodniczkę bardziej doświadczoną można było wygrać – później już nie. W tym roku mamy jednak trochę inne cele. W spotkaniu wystąpiła jedna seniorka i kadetki z juniorkami. O to, że przegraliśmy nie mogę mieć pretensji, bo bym trochę przesadzał - powiedział Andrzej Jewniewicz, trener MKS Truso Elbląg.

Sobotni mecz pokazał jednak, że forma zespołu z meczu na mecz jest coraz lepsza. Nareszcie widać większe zgranie drużyny. Kompletowany przed sezonem skład, na boisku prezentuje się coraz lepiej. W meczu z MKS Truso Elbląg MVP spotkania została Patrycja Forma, która po meczu zwracała uwagę na fakt, że o ile gra zespołu wygląda dobrze, to spokojnie stać go na jeszcze więcej.

Najbliższy mecz, WTS Włocławek zagra 25 listopada w Poznaniu. Rywalkami będą zawodniczki z SKF KS Poznań, które aktualnie zajmują 6. miejsce w tabeli II ligi.