Bez szans w starciu z KS Spójnią. Siatkarki WTS Włocławek przegrały ważny mecz

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:07, 05.12.2017 .
Skomentuj Od początku III seta wydawało się, że włocławianki w końcu kontrolują grę. Fot. Kamil Zgodziński Od początku III seta wydawało się, że włocławianki w końcu kontrolują grę. Fot. Kamil Zgodziński

Siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek przegrały ważny mecz z KS Spójnia Stargard. W ramach rozgrywanej 9. kolejki rozgrywek II ligi siatkarek rywalki nie dały najmniejszych szans podopiecznym Marka Zacharka.

Niedzielny mecz był doskonałą okazją na potwierdzenie wysokiej formy włocławskiego zespołu jednak od pierwszej zagrywki było wiadomo, że drużyna gości nie przyjechała do Hali Mistrzów, żeby poddać się bez walki. Mecz rozpoczęły siatkarki z Włocławka. Pierwszego seta, przeciwniczki wygrały jednak do 22. W kolejnej odsłonie, mimo wielu szans na wyrównanie WTS nie mógł złapać właściwego tempa gry. Brakowało też szczęścia. Dopiero w III secie, podopieczne Marka Zacharka zaprezentowały swoje umiejętności. W pewnym momencie prowadziły 9:3, żeby wygrać tę partię do 12.

Gdy wydawało się, że włocławianki kontrolują grę, ponownie do głosu doszła drużyna Spójni, która ostatecznie wygrała tego seta 25:21. MVP spotkania została Manuela Jakóbiak reprezentująca barwy Stargardu. Porażka WTS KDBS Bank oznacza, że włocławski zespół opuszcza fotel lidera.

A spotkanie z KS Spójnią Stargard było ostatnim meczem tej rundy.