Lekkoatletyczny klub Vectra podsumował miniony sezon. Wyniki są godne pochwały!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 18:31, 27.12.2017 .
Skomentuj Sezon uważam za udany i to nie tylko z powodu wyników, medali moich podopiecznych na Mistrzostwach Polski i Europy ale również dlatego, że udało mi się stworzyć grupę bardzo fajnych, młodych, zaangażowanych i wspierających się dzieciaków - powiedziała Agnieszka Nowakowska. Fot. Agnieszka Nowakowska Sezon uważam za udany i to nie tylko z powodu wyników, medali moich podopiecznych na Mistrzostwach Polski i Europy ale również dlatego, że udało mi się stworzyć grupę bardzo fajnych, młodych, zaangażowanych i wspierających się dzieciaków - powiedziała Agnieszka Nowakowska. Fot. Agnieszka Nowakowska

Lekkoatletyczny klub sportowy Vectra Włocławek podsumował swoje wyniki w 2017 roku. Dla zawodników o był to szczególnie dobry czas. Wyniki zachwycają!

Zarząd LKS Vectra mijający rok podsumował we wtorek w auli Zespołu Szkół Katolickim im. Jana Długosza. Założony w 1992 roku klub może pochwalić się wynikami godnymi zauważenia. Największe, sportowe sukcesy już tradycyjnie odniosła Katarzyna Kowalska, która zwyciężyła IV edycję Anwil Półmaratonu Włocławek. Dodatkowo, z wynikiem 1:12:01 została liderką sezonu w tej dyscyplinie.

Na uwagę zasługują też pozostałe wyniki włocławskich sportowców, m.in. Iwony Bernardelli. W kończącym się roku zdobyła przede wszystkim tytuł Wojskowego Mistrza Świata w maratonie. Dołożyła do tego srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Rybniku i 7. lokatę podczas maratonu w Osace. Bardzo dobre wyniki osiągała też młoda biegaczka LKS Vectry Klaudia Kazimierska. Włocławianka jest niekwestionowaną liderką w biegu na 1500 m. w kategorii U18. W tym roku zdobyła srebrny medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży EYOFF i złoto na OOM. Zajęła też I miejsce na Mistrzostwach Polski w przełaju 3km w Jeleniej Górze. Mijający sezon podsumowała trenerka włocławian.

- Sezon uważam za udany i to nie tylko z powodu wyników, medali moich podopiecznych na Mistrzostwach Polski i Europy ale również dlatego, że udało mi się stworzyć grupę bardzo fajnych, młodych, zaangażowanych i wspierających się dzieciaków, których łączy wspólna pasja, jaka jest lekka atletyka - powiedziała w rozmowie z portalem DDWłocławek Agnieszka Nowakowska, trener LKS Vectra Włocławek.

Poza kobietami, rok 2017 do udanych może zaliczyć też Adrian Klonowski i Konrad Ziółkowski. Ten pierwszy jest jak do tej pory liderem tabel w kategorii U23 na dystansie 20 km. Do udanych może zaliczyć m.in. swój występ podczas mitingu na Słowacji gdzie zajął wysokie 7. miejsce. Z kolei Ziółkowski, sezon zwieńczył dwoma brązowymi medalami na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pile i w Suwałkach. Zawodnik ten został także powołany do sztafety 4x100m na Mistrzostwa Europy U23 rozgrywanych w Bydgoszczy.