Anwil znów wygrywa! Znakomity Paweł Leończyk i Jaylin Airington

09:01, 12.01.2018 | .
Skomentuj
Josip Sobin zdobył w meczu z AZS Koszalin 13 punktów. Fot. Daniel Wiśniewski

Anwil Włocławek po raz kolejny okazał się lepszy i zwyciężył w czwartkowym meczu przeciwko AZS Koszalin. Bardzo dobrze spisywała się przede wszystkim obrona, która nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł Qyntelowi Woodsowi, który zdobył 11 punktów. W drużynie z Włocławka po raz kolejny wysokie umiejętności zaprezentował Jaylin Airington i Paweł Leończyk.

Mecz Anwilu z AZS był jedyną czwartkową potyczką ekip występujących w rozgrywkach PLK. Lepiej rozpoczęli go podopieczni Igora Miilicia. Po celnym rzucie Airingtona było 9:3 dla gości i nie zapowiadało się, żeby Anwil miał podejść do tego meczu "na luzie". Po celnych rzutach Łączyńskiego i Almeidy zespół z Włocławka prowadził nawet różnicą 8 punktów, ale gospodarze próbowali odrabiać straty. Mimo to, I kwarta zakończyła się wynikiem 28:18. Kolejna odsłona meczu to już bardziej wyrównana gra obu ekip. Zespół Dragana Nikolicia zanotował nawet w pewnym momencie serię 9 punktów z rzędu, ale nawet to nie pozwoliło im na zbytnie zbliżenie się do rywali. Na domiar wszystkiego, celnym rzutem "za 3" w ostatniej sekundzie II kwarty popisał się kapitan Rottweilerów dzięki czemu Anwil prowadził 47:38.

W III kwarcie swoje umiejętności zaprezentował Josip Sobin, Szymon Szewczyk i nareszcie Ante Delas. Zawodnicy punktowali, ale rywale nie zamierzali odpuszczać. W pewnym momencie zbliżyli się do włocławian na 3 punkty. Jeszcze lepiej zaprezentowali się jednak w ostatniej odsłonie, w której wyszli nawet na kilka punktów prowadzenia. Na szczęście wtedy o tym, jak gra się w koszykówkę przypomniał sobie cały zespół. Dzięki znakomitej postawie Airingtona, Almeidy i Sobina Anwil zanotował serię 12 punktów z rzędu i ostatecznie wygrał cały mecz 91:80.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 80:91 (18:28, 20:19, 24:20, 18:24)

AZS Koszalin: Kumpys 20, Dłoniak 15, Młynarski 12, Marelja 11, Woods 11, Kiwilsza 5, Jeszke 5, Wadowski 2, Baldwin 1, Leńczuk 0

Anwil Włocławek: Almeida 16, Leończyk 15, Airington 13, Sobin 13, Łączyński 9, Delas 8, Szewczyk 8, Nowakowski 5, Zyskowski 4