Zamknij
REKLAMA

Transfer dopięty! Mariusz Miłek zawodnikiem WKS Śląska Wrocław!

18:51, 09.02.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zawodnik włocławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przeszedł pozytywnie wszystkie jednostki treningowe i przede wszystkim testy. Fot. SMS Włocławek

Zawodnik Włocławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przeszedł pozytywnie testy sprawnościowe w jednym z najlepszych zespołów w kraju. Tym samym, Mariusz Miłek został graczem lidera centralnej ligi juniorów - WKS Śląska Wrocław SA.

O zainteresowaniu Śląska Wrocław młodym włocławianinem wiadomo było od dawna. Mariusz Miłek w trakcie swojej niezbyt długiej kariery był obserwowany także przez wiele innych ekip. Niejednokrotnie uczestniczył w testach z drużynami z zagranicy, m.in. we Włoszech i Anglii, ale transfery ostatecznie nie dochodziły jednak do skutku.

Tym razem się udało. Zawodnik włocławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przeszedł pozytywnie wszystkie jednostki treningowe i przede wszystkim testy. W trakcie pobytu we Wrocławiu jako pełnoprawny zawodnik brał także udział w odprawach meczowych i dwóch sparingach: ze Slavią Praga oraz SMS Łódź. Profesjonalizm piłkarza potwierdzają jego byli trenerzy.

- Okres kilkuletniej bezpośredniej pracy trenerskiej z Mariuszem wspominam bardzo miło. Kilkaset przepracowanych treningów i wiele ciekawych meczów prowadzi do wyciągnięcia tak naprawdę jednego wniosku - jest to zawodnik, którego śmiało mogę stawiać za przykład dla jego młodszych kolegów z naszego klubu. [...] Oprócz wysokich umiejętności czysto piłkarskich, które cały czas ulegały stopniowej progresji na wyróżnienie w przypadku Mariusza zasługują również jego cechy charakterologiczne – zawsze przygotowany do zajęć treningowych, dbający o swój organizm także poza boiskiem, wysoka samoświadomość w dążeniu do celu i dobre wyniki w nauce. To wszystko składa się na obraz inteligentnego młodego człowieka, który krok po kroku realizuje swoje marzenia - powiedział w wywiadzie dla strony klubowej Maciej Patyk, trener SMS Włocławek.

Mariusz Miłek w SMS Włocławek grał od 2014 roku. Zawodnik jest wychowankiem Łokietka Brześć Kujawski. W Śląsku Wrocław będzie bronił pozycji lidera tabeli swojego zespołu. Śląsk po 17 meczach zajmuje pierwsze miejsce z 14 zwycięstwami, 2 remisami i 1 porażką na swoim koncie. O debiucie byłego zawodnika SMS będziemy informować.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

AbcdAbcd

2 4

Tez nie mial gdzie isc... CPJŚ!!! 20:53, 09.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FanFan

1 0

Gratulacje!!!!
Tylko pamiętaj" Nie zapomnij, skąd tutaj przybyłeś, nie zapomnij gdzie się urodziłeś.....

10:58, 11.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone